Jump to content

Becuri Passat B6


dintzauru
 Share

Postare recomandată

acele smd-uri cit costa si unde se pot gasi si comanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare stie cineva ce cod au becurile de la semnalizatorul din bara fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat H21W si nu se potriveste este prea gros si nu intra in mufa

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum naiba? Ia de la orice benzinarie un bec de semnalizare cu globul de sticla mai mic (sunt doua feluri de becuri de semnalizare ce au un singur filament - un tip cu globul lunguiet, ca o para si un alt tip cu globul mai mic, de cca. 1 cm diametru).

Modificat de V i c t o r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Site cineva unde gasesc un stop dreapta de b6 variant?am celebra problema cu leduri arse sau tranzistori(4 nu se mai aprind) si nu gasesc nici unde la dezmembrari unul de variant( in zona Arad)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mers H21W dar in prima faza nu incapea acolo pentru ca a ramas de la becul vechi protectia aia metalica care are bulbisorii aia , iar eu nu miam dat seama ca a ramas ala blocat inauntru,bine ca am rezolvato. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca ii gaseai la un simplu search pe google. Site-ul lor este aici. Mi-au fost recomandati de un coleg din Timisoara si chiar au fost foarte prompti, cu mine cel putin.

Ma saturasem de telefoane date pe la cei cu dezmembrari aici in sud, cu raspunsuri de genul "va sunam in 10 minute" si fara a mai fi sunat. Sper sa nu se considere reclama mascata ...

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am gandit ca ii gasesc pe net:) Multumesc am sunat si au stopul meu, cam scump(350 lei) dar is singurii la care am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nou cit e pe comanda totusi? ala suplimentar de variant e 270 roni.banuiesc ca asta e cam 450. acum depinde numai sa nu il comanzi la reprezentanta ca acolo au scoruri mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou este 600.Am gasit si la 450 dar nu stiu cine le facea ca aratau sub orice critica(margini nefinisate) si erau un rosu decolorat.In romania vad ca nu sunt asa multe variant sa gasesti la orice schrot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa iei nou si il pastrezi pe ala vechi pentru leduri si tranzistori. sa te gindesti ca unul sh are si ala multe ore de functionare si e posibil sa cedeze iar ceva la el in plus si sticla e mai matuita..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sal.,

Am si eu o intrebare legata de becurile de pozitie din fata, faruri bixenon OEM :

Am gasit sa cumpar o pereche de becuri cu led pentru pozitii de la Philips, iar vanzatorul nu stie daca sunt CANBUS ori nu .

A montat cineva astfel de leduri pe pozitie ?

Ele sunt Philips X-tream Vision 4000K W5W LED,si se pot lua/vedea aici :

http://www.philips-shop.ro/71798.p.html

Astept raspunsuri,

O seara buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le montezi si afli singur - daca-ti da eroare de bec ars in bord inseamna ca nu sunt can-bus si le restitui magazinului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu prea merge asa pentru ca eu sunt din Galati iar magazinul este din Bucuresti .

Si ar costa transportul dus intors mai mult decat becurile in sine .

Eu am intrebat poate este careva pe forum care are deja montate .

Modificat de @DRI@N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca este parca la sectiunea Vanzari cativa baieti care vand becuri cu led fara sa iti dea nici o eroare in bord. Vb cu ei poate te ajuta. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@DRI@n.....Becurile prezentate nu sunt canbus... au plasticul acela alb. Se gasesc si la " popescu"( pentru galateni). Cauta pe net becuri canbus pozitie.... sa vezi diferenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am facut cunostinta cu baietii de la Registrul Auto Roman ,impreuna cu politia,care mi-a zis ff.clar sa-mi dispara xenoanele ,eu nu styu daca masina a avut sa-u nu acele becuri din fabricatie ,luand masina second.Cica nu am voie cu ele pe masina,asa o fii daca ei zik ase,dar intreb si eu,acum daca maine reusesc sa le dau jos ce becuri imi cumpar sa fie omologate ca baietii abia asteapta sa ma opreasca iar,si nu vreau probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

H7. Cat priveste pareri pro si contra la diferite branduri, aloca-ti timpul necesar si citeste topicul acesta. Spor la citit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai fost oprit noaptea la acel control? cum si-au dat seama ca ai xenon sau ca nu e original al masinii? din cite stiu eu cel mai simplu iti dai seama ca nu ai instalatia originala daca ai buton de reglaj in bord la faruri si tu ai xenon.la xenon reglarea e automata din cite stiu si isi face cursa de proba la punerea contactului acele motorase. asa e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca a patit-o noaptea cel mai probabil ca erau ridicate pe pozitia 1 si lumina toata soseaua. Normal ca l-a oprit politia. Spun acest lucru fiindca nu cred ca stau ei sa ii opreasca pe toti care au becuri cu xenon, mai ales ca lupele reduc mult din "glare".

Din punctul meu de vedere ar trebui ridicate taloanele la toti (am un cuvant mai greu de caracterizat dar nu imi permit aici) care circula cu becurile ridicate si mai au si becuri cu xenon.

LE: si eu vreau sa imi montez becuri cu Xenon dar dupa montaj primul lucru va fi reglarea lor incat sa nu incomodeze pe ceilalti, iar daca nu se pot regla corespunzator renunt la ele.

Modificat de mars01
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pronet am citit topicul si styu ce am de facut. Andrei_70 nu am fost oprit noaptea .ziua in amiaza mare am fost tras pe dreapta,eram pe faza scurta,ca ase se circula inafara oraselor,am si lupa pe xenoane dar probabil tot se vede diferenta.Cum si-au dat seama ca xenoanele nu sunt originale,tot ei mi-au zis ca instalatia orginala cu xenon trebuie sa aiba spalator de faruri si da reglare automata din bord (ca altfel le dai bataie de cap altora din trafic).si cand mi-au deschis capota acolo se vede acele cutii improvizate tip nenon. mars 01 am fost oprit ziua pentru un control de rutina ., da ce zici tu sa ai cuvinte grele celor de la drumuri pentru ca pe aia nimeni nu-i streseaza cat sunt de catastrofale drumurile la noi si cate zeci de milioane de EUR sa-u pierdut si drumuri tot nu avem,vai de mama lor de autostrazi,si poate deaia is mai pun xenoane sa nu mai loveasca noapte cate un cal.un caine..sa-u ce miri ce mai este pe sosea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!