Jump to content

Portbagaj B6


Riddler
 Share

Postare recomandată

masina este Variant ? daca asa este, atunci nu face nimic - decat autorizeaza deschiderea acestuia - deci, sa zicem ca tu esti in masina si usile sunt incuiate, tragi de buton si cineva poate deschide hayonul - restul usilor ramanand incuiate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da este Variant Comfortline.Am blocat usile am actionat butonul si nimic,am tinut mai mult pe buton si tot nimic...Sa fie dus butonul?Multumesc pentru raspuns.Nu ma supara ca nu merge ca nu l-am folosit deloc,doar ca imi place mie sa stiu ca merge si daca tot sunt in concediu incerc sa mai repar cate ceva pe la ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil - sau dezactivata functia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrat cu VCDS pe usa de la mine si la actionarea butonului apare activated pe VCDS la Rear Lid Remote Lock Button.Ma gandesc ca daca recunoaste butonul,e activata si optiunea..Sau nu e neaparat.Portbagajul tot nu se deblocheaza... numai din butonul de pe telecomanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare la toți.  După lungi căutări am găsit sistemul Electric la haion variant. Mașina mea fiind din 2006 și donatoare din 2009, trebuie sa ii schimb și modulul de confort pentru ca haionul sa poate deschis și din telecomanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun și atunci ce trebuie făcut ca sa funcționeze? Nu mi se deblochează broasca de pe haion când deschid de pe telecomanda sau de la butonul de pe ușa șoferului. Merge doar din switch. În modulul de confort nu am nimic de porbagaj. Mulțumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie codat corespunzator modulul confort. Nu am de unde sa stiu exact ce e de facut la tine, deoarece nu spui exact ce ai facut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am montat instalația electrica, montat motorașe, yala de soft close și buton. În can am activat Electric Truck. Mi l vede pe tester, nu am eroare pe nimic. nu am făcut nici o codate pe modul Confort deoarece nu am găsit nimic de haion decât " Rear lid safety look" care la mine de dezactivat. Sistemul funcționează doar din switch ul de pe haion. Dacă acționez din telecomanda sau buton șofer ar vrea sa se ridice dar broasca de pe haion nu se deblochează. Menționez ca aceasta broasca nu am schimbat o, a rămas cea originala. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

yala de pe hayon nu trebuie schimbata.

sa caut, era un bit de modificat - nu il vezi la long coding, dar este... nu imi mai aduc exact aminte - la ultimul retrofit, le-am luat la mana si am identificat unde era.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa fac poze pe tot long coding la modulul de confort și îl postez aici. Dacă poți sa îmi spui după poze. E ok asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crysty_blaga poti sa postezi si ce vcds ai folosit ca sa vezi long coding? Eu am aceeasi problema si am pus un modul de comfort de la 1.8T si a functionat incuietoarea ,si din telecomanda si de la usa soferului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am folosit 12.12 și 14.10.

Modulul de confort de pe donatoare are codul 3C0 959 433 K. Al meu vad ca se termina în M.

 

IMG-20170220-WA0039.jpg

 

 

IMG-20170220-WA0046.jpg

IMG-20170220-WA0044.jpg

IMG-20170220-WA0043.jpg

IMG-20170220-WA0041.jpg

Modificat de Crysty_blaga
poza gresita
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu cum ai atasat pozele, ca nu le vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reușit sa îl fac sa meargă. Am modificat direct valoarea hexa din Byte 2 din modulul de confort. 

mulțumesc la toți de sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Colegi am si eu o problema...am tot citit pe aici dar nu am văzut nimic concret.

Problema mea este urmatoarea...cand țin apăsat pe butonul de la telecomanda ca sa-mi arunce hayonul...nu se întâmplă nimic..si dacă dau din butonul de pe portiera la fel. In rest daca il deschid manual functioneaza perfect. 

Ce ar fi de facut ? ...nu ma deranjeaza foarte tare...dar daca sunt si variantele cu telecomanda și portiera as prefera să meargă. Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la Variant nu este asa - cand apesi butonul, doar autorizeaza deschiderea hayonului, cand masina este incuiata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pai tocmai ca nu actioneaza deloc din telecomanda sau butonul din portiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica, ai masina incuiata - si daca apesi pe butonul de deschidere portbagaj (2 sec), nu-l poti dechide din clapa ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Va salut baieti. Stie cineva cum pot demonta plasticul de pe interiorul haionului ? Am observat zilele astea ca se scurge apa pe acolo si toata apa o baga in portbagaj (la roata de rezerva),am verificat si chederul este ok...singura chestie este ca intra apa intre haion si acel plastic din interior. Am facut si cateva poze sa vedeti 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

ai suruburi in manere si in spatele triunghiului - pe care trebuie sa il scoti intai, ca sa le vezi - restul cleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si vezi la imbinarile cu celalalt plastic ca sa nu se rupa sunt doar 4 suruburi si cleme cum a zis florin,si poti scoate si celelalte plasticuri care se scot ca sa schimbi becul,asa vezi si o parte din cleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
On ‎3‎/‎19‎/‎2017 at 9:34 PM, Johny96 said:

Colegi am si eu o problema...am tot citit pe aici dar nu am văzut nimic concret.

Problema mea este urmatoarea...cand țin apăsat pe butonul de la telecomanda ca sa-mi arunce hayonul...nu se întâmplă nimic..si dacă dau din butonul de pe portiera la fel. In rest daca il deschid manual functioneaza perfect. 

Ce ar fi de facut ? ...nu ma deranjeaza foarte tare...dar daca sunt si variantele cu telecomanda și portiera as prefera să meargă. Multumesc!

Salut,

Si eu am aceeasi problema, ne poate ajuta cineva cu o solutie?

In cazul meu, am facut si un tesc cu VCDS-ul. Am verificat butonul de pe usa soferului si functioneaza(trimite impulsuri), tot cu ajutorul VCDS-ului am testat deschiderea porbagajului si acesta se deschide partial doar , ramane insa problema legaturi dintre cele doua, buton - porbagaj)

(masina fiind variant acesta doar de deblocheaza si ramane agatat cu un sistem de siguranta gen, pe bord apare ca fiind deschis)

Ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este o problema la voi - asa lucreaza la Variant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegi,

Vreau si eu sa impartasiti din experienta voastra in legatura cu problema mea.Am un passat b6 variant si nu pot deschide portbagajul decat manual.Am incercat cu telecomanda si aseasta nulucreaza la deschiderea  portbagaj desi pentru usi nu am nici o problema cu telecomanda.Totodata nici butonul de deschidere portbagaj de pe usa soferului nu actioneaza deschiderea portbagajului.Stiti cumva care ar fi problema cu deschiderea portbagajului?

Multumesc

am citit unpic mai sus si am vazut rezolvarea pronlemei mele.imi cer scuze pentru postare.

4 minutes ago, pascher said:

 

Quote

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!