Jump to content

Muzica din Golf


nesanatosu
 Share

Postare recomandată

salutare,

spre rusinea mea nu stiu exact ce model de cd am ... stiu ca am navi plus cu magazie pt 6 cd-uri in cotiera si 10 difuzoare.

am scris pe alt topic ca nu prea ma satisface, saptamana acesta am montat un subwofer JBL de 250 W si o statie de amplificare Mutant, vreau sa va spun ca Budha suna extraordinar, Tiesto la fel.

problema noastra, asa cum am citit mai sus este ca ne apare track, in loc numele melodiei, mie mi s-a propus sa adaug

un dvd player care mi-ar permite vizionarea filemelor pe ecranul navigatiei.

toata afacerea s-ar ridica la vreo 2000, ceea ce nu ma avantajeaza momentan, desi cred ca ar fi super.

o sa revin cu poze ale upgrade-ului, merita toti banii, 900 - ma refer la sub si amplif.

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    93

  • im.guzu

    53

  • AlexBanu

    40

  • Cily

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cd-playerul stock este Blaupunkt RCD 300

http://www.blaupunkt.de/7642223360_main.asp

In legatura cu boxele , da se pot monta dar doar daca schimbi cd-playerul (este doar 2X20W) si surpriza neplacuta pe care am avut-o eu , deoarece nu am comandat boxe pe spate din fabrica in panourile usilor nu exista locuri speciale pt tweeter deci nu vei putea pune niste boxe mai serioase pe componente :icon_thumright:

pe site-ul ala scrie CLAR 4x20W

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intr-adevar RCD 300 este slabut la sunet. Sau o fi de la boxe? Stie cineva daca prin schimbarea boxelor (eu am 8 buc.) se poate obtine un plus de calitate?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

RCD 300 nu este chiar slabut la lalitatea sunetului. Stiu exemplu concret: montat pe un passat, alt sunet (in bine).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa imi iau o statie + subwoofer ... pierd garantia la sistemu audio ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numai RCD 500 afiseaza titlul melodiei si folderul? Daca e asa, am facut o mare greseala ca nu am considerat important sa-mi pun RCD 500. :offtopic:(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa va dau cateva idei, imi doresc tare sa cumpar in special bluetouch da nu il au aia pe stoc.

http://www.mediadot.ro/produse/131-auto/24...h-standard.html

sau

http://www.4tuning.ro/Anunturi-Auto/Vanzar...de-xx80675.html

sa imi zicetzi ce parere avetzi.

aa..si inca ceva am luat legatura cu bluetouch.de si imi vand 5 bucati, da tre sa ne strangem mai multi.

Modificat de Oasis
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@GTSport: Eu am RCD 300 mp3 si imi afiseaza, la alegere, numele directorului/numele fisierului, iar daca mp3-ul are ID tag, pot sa aleg aritst/titlu si parca si album (pentru album nu bag mana in foc, tre' sa ma uit).

LE. daca informatia afisata este prea lunga pentru a incapea in display, prin apasarea tastelor multifunctionale st/dr iti face scrool (gen winamp). Din pacate nu ramane setat asa decat aprox 1 minut din melodie... daca melodia se schimba sau trece o perioada de timp, trebuie sa apesi din nou.

Modificat de Acidutzul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

M-am mai linistit...Era nasol daca nu afisa pentru ca ar fi foarte greu de navigat intr-un disc cu aprox 130 de piese. Sper ca esti sigur ca ai RCD 300.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va spuneam cu ceva post-uri mai sus ca am montat un amplificator si un subwoofer, se auzea destul de bine si inainte, este modelul cu 10 difuzoare. problema mea este ca cd changer-ul citeste doar fisiere audio iar pe display imi apare "track", stie careva vreo modalitate la scrierea cd-urilor prin care poate sa apara numele melodiei?

excludem varianta "inlocuire" oricum intr-un tarziu o sa montez un dvd player si gata, dar pana atunci ...

Modificat de lucianwwl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca player-ul nu este "cd-text", degeaba... poti sa scrii cu ce program vrei tu, ca tot n-o sa mearga.

vezi cd-urile originale... astea mai noi. daca le bagi intr-un player "cd-text", o sa-ti apara titlul piesei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si daca playerul este original de pe masina si dateaza din 2004, crezi ca stie cd text? :-??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

problema cu cd-text e si la mine...nu stie nu stie..asta e...

si mai e si problema cu zdranganitul fetelor de portiera la unele melodii unde pe o portiune se aud numai frecventele joase...oare nu s-ar putea rezolva cu inlocuirea sistemului de prindere a fetei de portiera...?

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur nu stie cd-text, singurele care stiu sunt cele cu mp3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

referitor la zdranganitul usilor, o alta parte buna a subwoofer-ului este ca nu mai "omori" difuzoarele de pe usi cu bass-ul care oricum e insuficient si provoaca si zdranganitul mentionat mai sus.

iar despre cd text... nu ma undur momentan de bani dar tot ii bag un dvd player, numai ca imi vine sa ma cam opresc cu investitiile, am citit pe forum ceva de un GT TDi de 170 Hp si numai acolo imi sta gandul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SalutCe ziceti de Panasonicul asta?

SalutCe ziceti de Panasonicul asta?
scuze,am incercat sa atasez o poza,dar vad ca nu am reusit...

post-11231-1190630099_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma intereseaza...

Eu am modelul care te intereseaza...cel din stanga...e destul de OK (raport pret-calitate cinstit),ti-l recomand mai mult pe :icon_thumright: ntru modul reusit de a se integra in consola centrala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o intrebare:cum pot vedea diferenta dintre rcd 300 si cel de 500?cum sunt asezate cele 10 boxe in golf 5?si magazia de cd-uri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

la rcd500 ai cate 3 incinte in usile fata (joase, medii si inalte) si cate 2 in spate (medii si joase)... cel putin asa cred...

magazia este in bord... cateodata citeste mai greut dar e ok per ansamblu...

Modificat de dudu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!