Jump to content

Muzica din Golf


nesanatosu
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...
  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    93

  • im.guzu

    53

  • AlexBanu

    40

  • Cily

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

in legatura cu lipsa suportului pentru difuzoarele din spate, mi-a cerut o firma 100euro pe bucata ca sa imi faca niste incinte. cum vi se pare pretul? avand in vedere ca nu trebuie sa fie finisate deosebit pentru ca o sa vina in spatele fetei de usa, mie mi se pare maricel pretul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista rcd300 care citeste mp3? cine are? va rog detalii....eu astept G5 si sunt f curios pe tema asta :Driver: :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista in oferta de la VW. Cel putin pt Golf, nu exista

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

numai RCD 500 are mp3!

diferenta de pret intre RCD 500 si RCD 300 este 239 EUR

iar pt. pregatirea de iPod platesti in plus cam 200 EUR (in conditiile in care optezi si pt. cotiera)

te mai costa iPod-u 150 USD (depinde de model), dar e mult mai cool.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc dragilor...dar stiam ca pe liste rcd-ul 300 nu apare cu mp3...ideea este ca am auzit posesori de g5 care se laudau ca le citeste cd-uri mp3 scrise la viteza mica...din cate stiu eu sunt 2 producatori la rcd 300 grundig si in caunul...si nu stiu care are posibilitatea asta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu stie nimeni pretul corect pt incintele alea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am montat 2 dif Sony Xplod (diametru de 17cm) in usile din spate. Am fost la o firma care vindea/monta sisteme audio si au zis ca trebuie sa imi comande suporti si costa vreo 30-40 ron bucata si ca mai dureaza. Am renuntat....si am facut din lemn(pal) 2 "cercuri", pe post de distantiere, pe care le-am lipit cu silicon pe usa, apoi am lipit boxele si le-am prins si in 4 suruburi prin pal, in gaurile existente pe placa metalica din usa. Sunetul se aude super bine, si e o solutie ieftina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, interesanta ideea, insa daca faceai niste cutii inchise (incinte) in care sa pui difuzoarele erai uimit de cum s-ar fi auzit. eu as vrea totusi sa imi fac niste incinte , insa 100euro pt o cutiuta de placaj mi se pare enorm de mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu poti face incinte in usi din cauza geamului. Daca cobor geamul la maxim, intre magnetul boxei si geam raman vreo 2-3 cm. Daca fixam boxa direct pe panoul usi, aproape ca lovea geamul in boxa, de aceea am facut acele inele distantiere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am masina in 2 usi .... nu am ce geam sa deschid in spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista Rcd 300 care sa citeasca Mp3 nici la viteza mica nici la mai mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Vreau sa-mi pun pe masina un amplif si un subwoofer si masina e in garantie. Stiti cumva daca se pierde garantia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, trebuie sa iei legatura cu dealer-ul, in principiu pierzi garantia doar la sistemul audio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Are cineva idee daca la RCD 500 cu MP3 se poate pune un sub? Are pre-out head unit-ul?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, trebuie sa iei legatura cu dealer-ul, in principiu pierzi garantia doar la sistemul audio.

Imi pare rau, dar trebuie sa-ti spun k nu ai dreptate, se pierde garantia pe toata partea electrica. Eu am pierdut-o, deoarece mi-am montat alarma si un subwoofer. Iar daca vrei sa-ti montezi la ei in service un sub, iti vor spune ca nu se poate, pt ca cd-ul nu are iesire pt amplificator !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ahaa, am inteles...

Mai ar fi ceva: tocmai mi-am luat un i-pod, l-am bagat in intrarea AUX, se aude f clar dar mult mai incet decat de pe CD. Intrebarea este: daca as folosi un amlificator de casti credeti ca s-ar auzi mai tare, o distorsiona?

Intreb asta inainte sa-mi iau pt ca nu este f ieftin.

uite ce am gasit

multam!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat sa dai mai tare din IPOD ? Da la maxim si mai vezi care e treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine se aude incet intrarea aux. Plus de asta are un zgomot de fond enervant la volum mare :offtopic: ( chiar si fara mufa in aux)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am pus smplificare si sub-woofer pe rcd 300, deci se poate.

Nu are iesire pt amplif, der se ia semnal de la o boxa si se foloseste o amplificare care sa aiba intrare pt sunt amplificat.

simplu

eu nu am pierdut garantia pt ca nu se vede nici un fir.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu i-pod-ul la max se aude cam la 2/3 din vol CD-lui.

Eu mi-am pus smplificare si sub-woofer pe rcd 300, deci se poate.

Nu are iesire pt amplif, der se ia semnal de la o boxa si se foloseste o amplificare care sa aiba intrare pt sunt amplificat.

simplu

eu nu am pierdut garantia pt ca nu se vede nici un fir.

Daca iei semnal de la un difuzor (semnal deja amplificat), nu-ti prajeste amplif-ul pus de tine?

Pt ca in difuzoare intra o tensiune mult mai mare decat tensiunea de intrare a amplificatorului.

Modificat de FlorinMarius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va multumesc dragilor...dar stiam ca pe liste rcd-ul 300 nu apare cu mp3...ideea este ca am auzit posesori de g5 care se laudau ca le citeste cd-uri mp3 scrise la viteza mica...din cate stiu eu sunt 2 producatori la rcd 300 grundig si in caunul...si nu stiu care are posibilitatea asta....

In oferta PDF a celor de la Porsche nu exista nici acum functia de mp3, parca. Trebuie sa te uiti in Car Configurator-ul de pe www.vw.ro si fa o configuratie cu RCD 500 cu MP3, cand dai printare oferta iti arata codurile optionalelor si te duci cu codurile la dealer si le spui ca le vrei si pe alea.

Referitor la RCD 300 care citeste si mp3-uri la viteza mica e gogonata rau de tot. Ori aia care ti-au spus nu stiau sa faca diferenta intre cd audio si cd cu mp3-uri ori au incerca sa te prosteasca. Nu se poate rezolva nimic din software. Ca sa citeasca mp3-uri trebuie sa aiba un procesor de sunet digital ca sa converteasca mp3-uri care sunt comprimate in semnal audio digital.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Referitor la ramele pentru boxe din pal, nu recomand la versiunea cu 4 usi. Intra apa pe langa geam si se unfla palul. Am patit-o pe propria piele. La varianta cu 2 usi merge pal, pt ca nu se deschide geamul in spate. Sper sa nu intre nici apa. O alta varianta este sa incerci sa cumperi rame de la http://www.capodimonte.ro . Eu mi-am luat rame de plastic (pt Golf 4) si au fost perfecte; 12 ron perechea de 2 bucati. 100 EUR e mult prea scump pt acele rame.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!