Jump to content

Muzica din Golf


nesanatosu
 Share

Postare recomandată

Daca masina este 2008 can-ul este compatibil cu Rcd 510, iar de boxe intreaba in aria de dezmembrari, sunt multe Golf 5 -uri acolo de unde iti poti cumpara difuzoare oem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    93

  • im.guzu

    53

  • AlexBanu

    40

  • Cily

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ca sa desfaci fetele de usa, iti trebuie o unealta, dar se poate si fara. Cauta pe youtube tutorial cu demontarea fetelor de usa.

Daca se rup clemele, sunt ieftine..1 - 2 ron bucata sau la set de 5 - 10 bucati direct de la reprezentanta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mult maxyone

cum am boxele si clemele ma apuc de treaba,ii cer ajutorul si lui Sor!n si e bine venit oricine ne poate da o mana de ajutor. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te pot ajuta si eu cu cea mai mare placere, liber sa fiu.

Si eu vreau sa fac acest upgrade pentru masina, insa nu imi vine deloc sa ma apuc de treaba.

Da-mi un semn cand te hotarasti sa iti iei boxele, poate mi le iau si eu.

Daca nu vrei sa desfaci fetele de usa, am un prieten care si-a tras boxe pe spate dar nu in usi ci pe acea bucata de placaj ce acopera portbagajul. Acolo poti sa-ti pui ceva difuzoare serioase, numai sa vrei sa il gauresti.

Salut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inceput si eu operatiunea de montare a boxelor pe spate. Spun ca am inceput pentru ca inca nu am terminat treaba. este o operatiune destul de dificila si implica multa demontare si montare. Am achizitionat boxe OEM de Passat B5 si merg perfect. Nota proasta pentru fabricant ca nu a tras fire in usi pentru montarea ulterioara a boxelor. Faza nasoala e ca trebuie desfacut capitonajul usilor si fata exterioara plus capitonajul stalpilor si cei de la prag. O operatiune destul de migaloasa si costisitoare ca timp. si am mai avut si o zi nasoala, am rupt cateva urechi la grila centrala de aerisire (cea de pe bord). Nu mai spun ca nu mai reuseam sa fac butucul care tine manerul de la usa sa stea prins de siguranta. CHIN!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Presupun ca ai scos fetele exterioare pentru a putea ajunge cu firele in usa, nu?

Ma astept si eu la o adevarata experienta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Ai presupus bine, am demontat fata exterioara si cea interioara. Cea interioara pentru a fixa boxa si a mufa firele la boxa, iar cea exterioara pentru a ajunge la mufa de trecere din usa in stalp. Pentru a ajune in mufa din stalp trebuie demontat capitonajul stalpului. ATENTIE la cleme si suruburi, daca scapati ceva in zona respectiva, ca sa mai gasiti sunteti nevoiti sa desfaceti tot ornamentul de prag pana in spate. Eu am patit-o!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut, imi cer scuze daca nu am postat unde trebuie...am si eu o intrebare daca schimb RCD 300 cu RCD 310 mai trebuie sa fac ceva? Masina e un golf5 an 2004

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, trebuie sa schimbi can gateway-ul care costa 250 lei, in caz contrar in maxim o saptamana iti va descarca bateria. Merita upgrade-ul fiindca diferenta de sunet intre cele doua unitati este foarte mare, RCD 310 se aude mult mai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

M-am hotarat sa.mi schimb RCD 300 cu RCD 310 dar ce can gateway trebuie sa am sau care e minimu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cu L in coada, din 2008 si e ok, dar de ce sa nu iei unul de generatie noua, daca tot il schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns florin, gasesc can gateway la reprezentanta?Sau doar din dezmembrari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gasesti la comerciantii de pe forum in aria de anunturi, la 250 lei nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare... nu am avut rabdarea sa rasfoiesc tot topicul, asa ca va intreb... stie cineva daca se poate monta partea fata a unui rcd 310 pe un rcd 300?? imi creaza probleme de la inceput, imi consuma bateria si a fost schimbat in reprezentanta  :tuktuk:  va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Update cred ca o sa te ajute.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Modificat de piny
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care si-a montat HU (Alpine, JVC, Pioneer, etc) 2 DIN in Golf si poate sa imi arate poza cu bordul, pareri despre sunet fata de RCD 300? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

La un service din Cj mi-au spus ca e dus softul,si nu pot sa il reinstaleze...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Contacteaza-l pe userul Clodius si iti spune el ce si cum Liviugsm

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sallutare. Dragi colegi am si eu o intrebare pt dumneavoastra. Credeti ca USB din linku urmator este compatibil cu un RCD 300 ? Eu vreau sa il iau si sa il montez in afara de asta mai trebuie ceva facut ca sa mearga ? A mai facut cineva asta? Eu am cautat pe forum da nu am gasit . Ms frumos!

http://www.ebay.com/itm/OEM-USB-Switch-Cable-fit-RCD510-RCD300-VW-GOLF-MK6-JETTA-MK5-Scirocco-/321090961988?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D6592967546222526090%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D2%26sd%3D251243268143%26

A incercat cablu acela USB de care a mentionat colegu?

In teorie ar mai fi nevoie de ceva sau e suficient de destept RCD-ul sa redea singur de pe stick?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poza aia e de pe un RCD pentru piata chineza, nu gasesti asa ceva in europa.

 

Deci, USB simplu legat de RCD nu merge, doar cu o interfata OEM sau xcarlink.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Revin cu aceiasi problema.

  Nu cunoaste cineva un meserias care sa se ocupe cu reparati la model-ul RCD 510?

  De preferinta in Cj. ,si sa se priceapa la soft...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!