Jump to content

Muzica din Golf


nesanatosu
 Share

Postare recomandată

In primul rand daca stie cineva ce marca e cd playerul iar in al doilea rand daca se mai pot monta boxe aditionale pe spate??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    93

  • im.guzu

    53

  • AlexBanu

    40

  • Cily

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cd-playerul stock este Blaupunkt RCD 300

http://www.blaupunkt.de/7642223360_main.asp

In legatura cu boxele , da se pot monta dar doar daca schimbi cd-playerul (este doar 2X20W) si surpriza neplacuta pe care am avut-o eu , deoarece nu am comandat boxe pe spate din fabrica in panourile usilor nu exista locuri speciale pt tweeter deci nu vei putea pune niste boxe mai serioase pe componente :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Playerul de pe golf V este blaupunkt iar in legatura cu montarea de boxe pe spate se pot monta boxe dar trebuie trase cabluri pentru ca nu vine din fabrica cu cabluri trase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam' pentru lamuriri.Inseamna ca o sa ma multumesc cu cele existente.Daca as schimba casetofonul(cel existent integrandu-se foarte bine in consola) cu unul mai comercial probabil ca ar arata cel putin hidos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hidos e un cuvat cam dur nu crezi ? :lol:

O sa pun in curand o poza sa vezi cum (nu) se integreaza Sony-ul meu la mine in bord .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista combine muzicale de masina care au exact dimensiunile cd-playerului din golf de firma gen Clarion,Pioneer,etc si care au si mp3 si multe alte functii.Incearca sa intrii pe paginile lor si ai sa vezi ce oferte au.Eu zic ca se potriveste mai bine ceva care sa ocupe tot spatiul destinat cd playerului de fabrica mai ales ca eu stiam ca aceste mini combine nu sunt asa de scumpe (pe undeva pe la 300 eur)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

poate ne ajuti si tu un pic... eu am cautat pe acele site-uri, dar nu am gasit nimic :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nooo

este exagerat... din toate punctele de vedere.

altceva? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va intreb si eu cva..daca stiti ce sistem audio are golful din fabrica, mai detaliat , ce sistem audio are un gti... bose cumva? 10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

You wish ! Auzi .. BOSE :D era misto ! Dar este rezervat pentru Audi .

GTI are acelasi sistem audio ca si oricare alt Golf :

- Cd-playerul RCD 300 fabricat de Blaupunkt .

Mai multe detalii http://www.blaupunkt.de/7642223360_main.asp

- 6 incinte acustice fata standard .

- 4 incinte acustice spate optional .

- CD-Changer 6 CD optional .

@brandonel Pretul este exagerat . Cel mai ieftin l-am gasit pe amazon la 1299 $ ~ 1060 Eur . In rest mi se pare o chestie desteapta .

Modificat de gorrocs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

aveti idee daca pot si cum pot sa ascult mp3uri fara sa schimb cd playerul de fabrica?!

am inteles k ar merge cumva pus un ipod si ar merge... dar nush cum si unde si daca e true :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da exista o interfata care permite conectarea unui ipod la sistemul audio original atat la Audi cat si la VW .

Am si pdf dar e cam mare :beerchug: Mail ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce draq tot vreti sa puneti voi mah boxe pe spate. Puneti unele k-lumea pe fata cu amplificare si antifonare corespunzatoare si o sa vedeti atunci sunet. Decat 70 de mii de boxe prin toata masina mai bine componente pe 2 cai in fata facute cu cap si gata ! Montate cum trebuie, s-ar putea sa nu fie nevoie nici de subwoofer daca nu sunteti pretentiosi !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deh, unii prefera fader-ul dat pe Rear...mai ales daca volumul e destul de sus.

In rest, difuzoarele pe componente, dau cele mai bune auditii.

Insa mi se pare ca la Golf5 nu exista loc pt tweetere in portierele din spate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au gandit baietii la toate . Primesti locurile pentru tweeter in spate doar daca ai comandat radio RCD 300 Plus - 10 incinte acustice (vreo 90 EUR) . Eu nu am stiut treaba asta ,am zis ca imi pun eu boxe pe spate si ..teapa ,a trebuit sa aleg un model cu tweeter integrat :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da exista o interfata care permite conectarea unui ipod la sistemul audio original atat la Audi cat si la VW .

Am si pdf dar e cam mare :) Mail ?

<{POST_SNAPBACK}>

mail me plz :) speeder4ss@yahoo.com

o bere drept premiu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Si-a schimbat cineva cd-player-ul cu care vine masina, cu un MP3 player? daca da, se poate posta o poza? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze pentru calitatea pozei dar este singura pe care o am . Arata urat stiu dar am vrut mp3 .

copy1ofdsc000043uy.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi gorrocs, ai fost super rapid... am auzit ca sunt ceva capace cu care se ascunde gaura ramasa, tot am incercat sa aflu de unde ce si cum. Si pe mine ma tot bate gandul de un MP3 player, nu de alta dar umblu cu "tolba" de cd-uri dupa mine care isi are locul sub scaunul soferului. Am tot cautat pe net MP3 playere model 2 DIN, dar nu am gasit nimic mai "cuminte", toate aveau o interfata SF, care nu se prea integreaza cu restul bordului de golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai gasit ceva foarte interesant

http://www.germancarfans.com/news.cfm/newsid/2050909.009

Este vorba de o interfata pentru memory carduri (ms, compactflash, sd,mmc,etc:) ) pentru instalatia audio stock a masinii . Se pare ca va aparea in lista de optionale anul viitor iar pentru masinile mai vechi va fi disponibil un kit de instalare pe la vreo 195 Euro - destul de scump dar cu un card de memorie de 512 sau chiar 1-2 gb e o solutie destul de eleganta si mai ieftina cred decat cea cu ipod + adaptor .

Edit: Eu chiar ma gandesc sa imi reinstalez rcd300 pe masina singura chestie e ca al meu are doar 2 iesiri :banghead:

Bine asta daca nu imi iese combinatia cu un pioneer deh p70bt pana la Craciun .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda... si cam pe la ce bani se invarte kenwoodu' ala? :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!