Jump to content

Muzica din Golf


nesanatosu
 Share

Postare recomandată

Am dat un search cu google si l-am gasit doar in asia de E (thailanda,vietnam) si australia :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    93

  • im.guzu

    53

  • AlexBanu

    40

  • Cily

    39

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu la ce preturi se invarate... e un model nou si inca nu a aparut pe site-urile specializate spre vanzare, dar sunt si eu tare curios la ce pret ajunge. In schimb am gasit modelul Kenwood DPX-MP4070 care este la $282, are aproximativ aceleasi functii cu modelul postat de mine mai sus, deci pretul lui ar trebui sa fie undeva mai mare de $300.

@tzucul: am vazut si modele de la Pioneer, dar nu stiu cum s-ar integra in bordul de la G5, ma rog acum e si chestie de gusturi, mie nu imi plac modele astea cu interfata "SF" (cum le numesc eu).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

1 DIN reprezinta dimenisiunile standard ( Deutsche Institut fur Normung ) ale unui cd player de masina . 2 DIN inseamna probabil dublu acestor dimensiuni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Cd-playerul stock este Blaupunkt RCD 300

http://www.blaupunkt.de/7642223360_main.asp

In legatura cu boxele , da se pot monta dar doar daca schimbi cd-playerul (este doar 2X20W) si surpriza neplacuta pe care am avut-o eu , deoarece nu am comandat boxe pe spate din fabrica in panourile usilor nu exista locuri speciale pt tweeter deci nu vei putea pune niste boxe mai serioase pe componente ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Eu am vazut pe site-ul oficial blaupunkt ca RCD 300 are 4x20W.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu comanzi (ca optional) RCD 300 plus nu ai decat 2X20W cum afirma Gorrocs. Asa am si eu.

Daca vrei boxe si pe spate, ia RCD 300 plus si ai 4X20W

Modificat de razdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum spuneam "2X20W ... . Asa am si eu" eu am doar RCD 300 ceea ce inseamna 6 boxe, de fapt difuzoare in portierele fata. Practic se aud bine pana la cativa wati, adica e suficient pentru ascultat muzica in timpul mersului.

Fidelitatea mi se pare corecta raportata la pretul pt radio din dotare, basul e acceptabil daca nu depasesti nivelul sonor suficient pt mers (cum spuneam anterior), iar volumul, tot cum spuneam e corect in conditiile amintite.

Vrei mai mult, go for audio tuning, dar costa daca vrei sa sune realmente bine, nu sa ai doar putere pe subwoofere cum fac unii ... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-au gandit baietii la toate . Primesti locurile pentru tweeter in spate doar daca ai comandat radio RCD 300 Plus - 10 incinte acustice (vreo 90 EUR) . Eu nu am stiut treaba asta ,am zis ca imi pun eu boxe pe spate si ..teapa ,a trebuit sa aleg un model cu tweeter integrat :D

<{POST_SNAPBACK}>

Poate iti este util

Legat de iPod pt. G5 un link util:

http://enfigpix.com/tech_vw_mk5_icelink.html

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate 'lega' o magazie de cd-uri ce suporta si mp3?Si inca o intrebare:daca as schimba boxele pe spate si le-as pune si un amplificator micut...ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@gorrocs : Daca vrei sa dispara golul ala din bord & sa iti pui computer in masina uite niste idei :

Golf V : http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=61594

Jetta (are bordul la fel ca un Golf V) : http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread...highlight=jetta

Ce a putut face omul ala din bordul de la Jetta este :blink: . Vizionare placuta!

PS : Compurile pe care le-au montat cei de mai sus se gasesc de comandat.

Modificat de DemenTZial
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Din cate vad... masina e noua... de ce nu ti-ai pus din fabrica? Nu ti se parea rentabil?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva ce cd changer e compatibil pentru blaupunkt rcd 300+

n-am dat importanta si uite ca acum imi pare rau. Asta e ca sa fac. Azi am aflat ca e in Vama Curtici, sa speram ca in ateva zile o am. In leg cu rcd 300 sti cumva ce cd changer e compatibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aaa, deci masina e noua... FELICITARI si s-o folosesti sanatos.

Imi pare rau nu stiu ce cd-changer merge... dar o sa ma interesez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibilitatile acustice ale portierei de Golf V sunt foarte mari dar ca la orice sistem de fabrica difuzoarele sunt montate pe un suport de plastic iar antifonarea este nula. Se poate obtine o imbunatatire considerabila si numai prin antifonarea portierelor ( cam 4mil pentru cele 2 portiere fata ) si montarea difuzorului pe un suport din MDF ( inel ) ! Atentie : desfacerea portierei la Golf V se face pe afara !!!

Modificat de fuscobal
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibilitatile acustice ale portierei de Golf V sunt foarte mari dar ca la orice sistem de fabrica difuzoarele sunt montate pe un suport de plastic iar antifonarea este nula. Se poate obtine o imbunatatire considerabila si numai prin antifonarea portierelor ( cam 4mil pentru cele 2 portiere fata ) si montarea difuzorului pe un suport din MDF ( inel ) ! Atentie : desfacerea portierei la Golf V se face pe afara !!!

Stii pe cineva care se pricepe sa faca antifonarea ??

As vrea sa-mi fac si eu cand vine masina in Februarie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

la Relu de la Tottal Auto Moto ( www.tottal.ro ) . Noi ca membrii vwforum.ro avem reducere de 5% la piese si lucrare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimeni nu lucreaza mai bine si cu bun-simt la preturi decat Relu !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimeni nu lucreaza mai bine si cu bun-simt la preturi decat Relu !

multam pt info !!

vreau sa-mi prepar un pic masina cand vine. (muzica mai buna si ceva in bord ....)

Fuscobal, ziceiai ceva despre prepararea masinii tale pt competitii de muzica ?

ai facut ceva la ea pana acum ?

ce ti-ai montat in bord? ce boxe ai in usi si ce amplifi si ce subwoofere ai in spate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ar fi destule de facut. Depinde foarte mult de nivelul la care vrei sa ajungi si de cat de pretentios esti. Eu merg momentan pe configuratia ideala pentru SQ si anume un HU, 2 amplificatoare ( 4 canale si 1 canal ), o pereche de difuzoare pe 2 cai si un subwoofer in cutie inchisa. Din pacate inca am probleme acustice destule de rezolvat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Nimeni nu lucreaza mai bine si cu bun-simt la preturi decat Relu !

presupun k stii mai bine... cat costa o antifonare pt a mea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as dori un sfat de la cei care au ascultat amandoua sistemele (rcd si rcd plus). Se simte vreo diferenta clara ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!