Jump to content

Instalare tempomat (Cruise Control)


cristia
 Share

Postare recomandată

Acum cateva zile ai montat casetofon AM pe masina?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Da .e montat de ceva vreme 

Are legatura cu pilotul? Aveam firul acela care da + la antena la radio care nu era in locasul unde trebuie si am scos pinul din mufa sa il pun unde trebuia..asta acum o saptamana sa zic.. dar de atunci nu am mai verificat pilotul..acum cateva zile am vazut ca nu functioneaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DE ce crezi ca te-am intrebat? Scoate firul de GALA din mufa dela radio si lasa-l in aer si izoleaza-l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow. De acolo a fost... multumesc mult de tot. Daca te rog imi zici si care e circuitul? Care e legatura cu asta? Pentru ca aveam si niste mici zmucituri in turatii joase si acum nu mai face

Modificat de ph61vip
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste despre functia GALA, ce semnal prelucreaza si o sa-ti dai seama care e legatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

salut!  are cineva o schema completa pentru montaj tempomat pe fabia1 sdi..an 2001...am cumparat un tempomat si nu reusesc sa-l instalez...eventual niste poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai cautat cateva pagini mai in urma ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/22/2016 at 9:01 PM, sorinache40 said:

salut!  are cineva o schema completa pentru montaj tempomat pe fabia1 sdi..an 2001...am cumparat un tempomat si nu reusesc sa-l instalez...eventual niste poze

ce cod de motor ai ? ASY ?

ti-am atasat diagrama

tempomat ASY.pdf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara! Am inceput sa montez un CC pe un Fabia I motor 1,9 pd tdi ATD. Am o singura intrebare: firul care se duce catre Ecu intra in mufa intermediaraT11a/pin 10 sau T11b/pin 6? Acest fir merge pe pinul 14 din mufa Ecu? A-si putea sa trag direct la pinul de la Ecu? Multumesc anticipat. De fapt au fost 3 intrebari. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trage-l pana langa ecu si te legi de firul existent acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

12 hours ago, amper78 said:

Buna seara! Am inceput sa montez un CC pe un Fabia I motor 1,9 pd tdi ATD. Am o singura intrebare: firul care se duce catre Ecu intra in mufa intermediaraT11a/pin 10 sau T11b/pin 6? Acest fir merge pe pinul 14 din mufa Ecu? A-si putea sa trag direct la pinul de la Ecu? Multumesc anticipat. De fapt au fost 3 intrebari. :))

T11a/pin 10 - dar nu poti ajunge la ea asa usor, cel mai bine te duci direct in ECU

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 10/13/2016 at 10:09 AM, Al Bundy said:

DE ce crezi ca te-am intrebat? Scoate firul de GALA din mufa dela radio si lasa-l in aer si izoleaza-l.

Si la mine sunt momente cand nu merge tempomatu sau chiar se cupleaza dupa 1 sec dupa ce am luat degetul de pe butonul de actionare si se accelereaza pana unde l-am setat initial, am si trepidatii ceva mai puternice la ralanti. Care este acel fir GALA, cum imi dau seama de el ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

La un Tiguan din 2014 ce trebuie pentru retrofit cc ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

manetele (sunt grup de manete, la anul tau) si calculatorul de coloana, sa fie compatibil - asta vezi abia dupa ce faci o scanare/diagnoza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grupul de manete cred ca e scump, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara am o problema cu o maneta tempomat ,a fost montata de vechiul proprietar si de atunci butoanele de volum de pe volan nu mai functioneaza (Tiguan 2009)4X4 DSG am inteles ca este bine codata si ca inainte de a monta noua maneta volumul a functionat.Se mai poate incerca ceva ?merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Trebuie vazut ce modificari s-au facut.Nu functioneaza decat volumul sau nu merg comenzile volan deloc?

Ce aparat radio este pe masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

8 hours ago, philip67 said:

Buna seara am o problema cu o maneta tempomat ,a fost montata de vechiul proprietar si de atunci butoanele de volum de pe volan nu mai functioneaza (Tiguan 2009)4X4 DSG am inteles ca este bine codata si ca inainte de a monta noua maneta volumul a functionat.Se mai poate incerca ceva ?merci

philip - trebuie sa desfacem - ma repet, nu e de la codare.....nu e de la aparat radio

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe polo 9n, 1,4 TDI, AMF se poate monta tempomat? Daca da ce trebuie cumparat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate.Ai nevoie de grupul de manete..ptr ca la 9N sunt impreuna ,si de cablaje.Trebuie vazut inainte ce tip de centrala electrica ai...daca suporta ccs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina fiind 2004, mai mult ca sigur suporta tempomat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   2 membri

    • Adria_n
    • Xman_ghio
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!