Jump to content

Masina Gazata


peteru
 Share

Postare recomandată

Bineinteles ca pe langa masini contaminate, uitam ce este mai grav: faptul ca lumea a respirat aerul ala si la felul cum e de lipit de vopsea, ma intreb cum a actionat asupra plamanilor. Ma opresc cu comentariile off-topic, astept sa vad ce fac cu argila. Bafta tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alinradita88

    10

  • Alunakis

    7

  • Zorro Classic

    5

  • marius1982.11

    4

marius1982.11

da' n-are nimic un polish fin, eventual incearca doar cu ceara. sau du-o la un centru de detailing sa vada care e cea mai fina solutie cu care se ia.

 

Sa ne tii la curent cu argila, chiar sunt curios cu ce se lauda.

 

BTW, in general o masina noua este pt oameni bogati care isi permit luxul de a pierde o suma considerabila de bani intr-un timp scurt ;), e o parere personala, nu vreau sa instig la nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu reusesc nimic cu argila, o sa incerc un polish. Dar trebuie un meserias bun, vreau sa nu-mi distruga lacul din fabrica. Sa incerc doar cu ceara nu cred ca ar fi bine, acopar mizeria cu ceara, nu stiu ce efect are porcaria aia in timp. La faza cu masina noua cam ai un pic de dreptate. In cazul meu, puteam sa raman cu SOT 1.6 MPI/2008, 70000 km, dar am avut, la 50 de ani, o rabufnire a hormonului tineretii si am considerat ca 140 CP imi vin mai bine decat 102 CP, iar cu masina asta am sa ma ingrop.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius1982.11

Sigur nu e seva de la copac? mie mi s-a intamplat tot asa, nasol de sub in pom, era plina masina de punctulete, tot asa, galbui inchis, maronie.

La spalare normala nu s-au luat, l-am luat cu ceara fara probleme, nu le-a acoperit, ca daca era asa, tot se vedeau, nu?

 

NU trebuie sa fii speriat de polish, daca e facut bine si cu unul nu foarte abraziv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bilt Hamber Autoclay - Argila 200g - Medium

 

Asta e argila cu care am dat acum 15 minute si am reusit sa curat nenorocirea. M-am linistit, acum o zi de "argilit", ceara si cam asta este. A, ar mai fi ceva nesemnificativ, sa-l aflu p'ala de-i vinovat....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!