Jump to content

DIY - Deschidere hayon din telecomanda


matcat
 Share

Postare recomandată

Multumesc. Am incercat initial sa departez stopper-ele alea negre, ca sa ii dea un impuls mai puternic, dar degeaba, le-am strans la loc. Deci nu e nimic de facut, trebuie doar sa astept vara? :))

Modificat de roca.rolla
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut, merge fara piesele de seat ci cele originale+amortizoare de fabia si bumper de scirocco? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt unii care ziceau ca merge dupa ce au schimbat amortizoarele si atat. Mie, dupa cum ai vazut mai sus, nu imi merge nici cu toate piesele noi si originale din prima. De-abia dupa ce il deschid o data si il inchid, merge deschis din nou din telecomanda. Voi vedea la vara daca e de la frig. Daca nu, o sa trec la cele originale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma intreb daca merge si la Scirocco chestia asta cu amortizoarele de Fabia?

L.E. Se pare ca doar cu ajutorul arcurilor au facut la Scirocco baietii.

Modificat de mva987
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Buna . am si eu un golf 5 din 2004  si doresc sa il fac sa pot deschide hayon-ul din telecomanda . intrebarea este ...de unde pot procura acest kit pentru hayon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

 

La mine la Jetta 2006  se deschide doar pe jumate ...sa fie telescoapele slabe sau imi trebuie kit ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna ...eu stiu ca trebuie kit dar am mai citit pe forum  ca functioneaza si cu un anumit fel de telescoape .....

dar eu nu am gasit sa cumpar de la noi acest kit si astept poate, poate 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

am montat si eu kitul de deschidere portbagaj si merge totul mai putin deschiderea din butonul de pe portbagaj. masina este din 2005 . Intrebarea este daca pot inlocui centrala pe care o am 1k0 959 433 c cu o centrala cu codul 1k0 959 433 ak fabricata in 03.2006? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merge - amandoua sunt cu 5 mufe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi. maine o sa-l schimb, il codez si programez telecomenzile. daca nu merge ceva revin. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inlocuit calculatorul, l-am codat si merge totul perfect. Mai am o intrebare: a incercat cineva sa monteze pe usa buton de deschidere portbagaj , la fel ca pe passat? Pe schemele electrice de passat am vazut ca se leaga intre pinu 4 si 12 de pe mufa t32a. Aseara am reusit sa codez si calculator de usa ca are instalat butonul si a reusit. Nu am mai dat jos fata de usa sa vad dc exista fizic pinii si dc functioneaza. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codarea poate sa o ia dar nu executa functia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, am pus telescoape noi la portbagaj si nu sedeschide decat pe jumatate. Telescoapele sunt due 710N ca si cele originale. Stie cineva daca are vreo legatura temperatura aproape negativa de afara cu nefunctionalitatea ancestor telescope?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare . Sunt interesat de deschidere automata a haionului golf 5 . Unde pot gasi tampoanele si suruburile necesare . Multumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

magazin piese - pe comanda - cauta codurile postate de colegii de forum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gasit codurile ....as vrea sa stiu trebuie neaparat schimbate si amortizoarele ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa il ridice, da

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc ptr raspuns 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poate ajuta cineva cu un tutorial de montare? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am găsit tutorial de montare . Scuze de postare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On ‎11‎.‎02‎.‎2016 at 14:42, Bogdan20cj a scris:

Salutare, am pus telescoape noi la portbagaj si nu sedeschide decat pe jumatate. Telescoapele sunt due 710N ca si cele originale. Stie cineva daca are vreo legatura temperatura aproape negativa de afara cu nefunctionalitatea ancestor telescope?

Si la mine tot pe jumate se ridica .... ai mai reusit ceva ?

Modificat de Tdan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mimic. Astept as vina caldera as vad daca se schimba ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare. a incercat cineva kit-ul pe a4 b6 ? mersi mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Desi am pe telecomanda butonul respectiv, nu se intampla nimic (VW G5 1.4 2004), care ar putea fi motivul?

 

Multumesc cu anticipatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
On 11 august 2008 at 4:11 PM, matcat said:

Salutare

Am reusit sa-mi fac la golfuletul meu ca haionul sa se deschida de tot cand se actioneaza butonul din mijloc (descuiere haion) al telecomenzii.

Totul se face din vag-com plus doua arculete adaugate la telescoapele care ridica haionul.

Iese ceva de genul:

Totul a plecat de la: http://www.golfmk5.c...ead.php?t=55731

La masina mea nu s-a rezolvat doar cu ce ziceau cei din US, a mai trebuit facuta o adaptare.

Daca sunt doritori sa-si faca si intampina probleme, va stau la dispozitie cu detalii.

Multa bafta smile.gif

Daca nu am buton pe telecomanda 

Just now, telboss said:

Daca nu am buton pe telecomanda 

Ce se poate face pt al 3 lea buton?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!