Jump to content

Mi-am luat Skoda !


pegasus
 Share

Postare recomandată

In sfarsit, dupa ce am vazut o gramada de masini, am reusit sa-mi iau o Skoda Felicia 1.3 MPI pe care o voi folosi exclusiv in Bucuresti, pentru ca mai am un Kalos cu AC, ABS and everything.

Mashina are 95600 km, arata foarte bine, a fost bine intretinuta.

Am o intrebare: Piesele de la Gradinariu.ro sunt ok? Cine le produce? Au preturi destul de bune, dupa parerea mea.

Oarece chestiuni la care sa fiu mai atent?

Am fost cu ea in service la GTT si in afara de toba intermediara sparta (tb sa o inlocuiesc), totul este ok.

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spune-ne si noua (daca vrei) pe ce considerente ai facut aceasta alegere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat ai dat pe masina si din ce an e fabricata?

In sfarsit, dupa ce am vazut o gramada de masini, am reusit sa-mi iau o Skoda Felicia 1.3 MPI pe care o voi folosi exclusiv in Bucuresti, pentru ca mai am un Kalos cu AC, ABS and everything.

Mashina are 95600 km, arata foarte bine, a fost bine intretinuta.

Am o intrebare: Piesele de la Gradinariu.ro sunt ok? Cine le produce? Au preturi destul de bune, dupa parerea mea.

Oarece chestiuni la care sa fiu mai atent?

Am fost cu ea in service la GTT si in afara de toba intermediara sparta (tb sa o inlocuiesc), totul este ok.

;)

<{POST_SNAPBACK}>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat ai dat pe masina si din ce an e fabricata?

<{POST_SNAPBACK}>

Am dat 3900 E, eu zic ca pretul este destul de bun pentru o Felicia 98.

Motive:

- nu am cautat o masina economica, deci consumul nu a contat pentru mine :beerchug:

- mashina pare destul de robusta

- piesele sunt destul de ieftine

- mai buna decat un Golf 3 din '93 :)

- dotari ok pentru banii astia

- km reali

- persoana de incredere

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru intrarea in clubul Felicia. Pana acum nu sunt prea multe Felicia pe forum. Esti tu, eu mai am una, si parca inca cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru intrarea in clubul Felicia. Pana acum nu sunt prea multe Felicia pe forum. Esti tu, eu mai am una, si parca inca cineva.

<{POST_SNAPBACK}>

:beerchug: Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru alegere si bine ai venit pe forum. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pentru alegere si bine ai venit pe forum. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Merci.

Am o intrebare.

De fapt, o sa am o gramada de intrebari de acum incolo . :D

Ce dimensiuni au boxele de pe fata la Felicia? (cele din usi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari pegasus, ai facut o alegere inteleapta, demna de urmat si de altii care inca prefera sa isi ia Golf 3 cu 3 usi din 92-93 la 4.000 EUR! Bine ai venit pe forum.

Am dat 3900 E, eu zic ca pretul este destul de bun pentru o Felicia 98.

Motive:

-

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Si felicitari pentru masina. Sunt un fost posesor de Felicia (actualmente Octavia) si pot spune ca masina este super. Consum rezonabil, fiabila, suficient de spatioasa si cu o intretinere super ieftina. Daca ai si motorul 1.3 MPI poti sa incerci si un mic tuning, deoarece "masina tine".

Cat despre difuzoare...dimensiunea este de 130 mm. Iti recomand insa calduros sa le schimbi pe cele OEM (de carton) cu ceva de calitate. De exemplu seria KFC PSR 51 P de la Kenwood iar pe spate poti pune seria KFC HQ 698.

Vei avea o surpriza mare, sound-ul fiind schimbat total. Placa spate de la Felicia este groasa si rigida asa ca suporta foarte bine niste difuzoare 6*9 si bass-ul va fi pe masura.

keep in touch.

Dan P.

Merci.

Am o intrebare.

De fapt, o sa am o gramada de intrebari de acum incolo . :banghead:

Ce dimensiuni au boxele de pe fata la Felicia? (cele din usi)

<{POST_SNAPBACK}>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Si felicitari pentru masina. Sunt un fost posesor de Felicia (actualmente Octavia) si pot spune ca masina este super. Consum rezonabil, fiabila, suficient de spatioasa si cu o intretinere super ieftina. Daca ai si motorul 1.3 MPI poti sa incerci si un mic tuning, deoarece "masina tine".

Cat despre difuzoare...dimensiunea este de 130 mm. Iti recomand insa calduros sa le schimbi pe cele OEM (de carton) cu ceva de calitate. De exemplu seria KFC PSR 51 P de la Kenwood iar pe spate poti pune seria KFC HQ 698.

Vei avea o surpriza mare, sound-ul fiind schimbat total. Placa spate de la Felicia este groasa si rigida asa ca suporta foarte bine niste difuzoare 6*9 si bass-ul va fi pe masura.

keep in touch.

Dan P.

<{POST_SNAPBACK}>

Multumesc pentru raspuns, Dan.

Am aflat intre timp dimensiunea pe fata a boxelor pentru Felicia, in spate insa nu ma prea incanta sa montez boxele pe placa, din cauza tarii "sigure" in care traim.

Fostul proprietar a gasit unul din geamurile din spate spart si casetofonul OEM furat :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianciocalau
Daca ai si motorul 1.3 MPI poti sa incerci si un mic tuning, deoarece "masina tine".

<{POST_SNAPBACK}>

Cati CP are motorul 1.3 MPI de pe Skoda Felicia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cati CP are motorul 1.3 MPI de pe Skoda Felicia?

<{POST_SNAPBACK}>

68, daca nu ma insel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Are cineva idee de unde pot sa cumpar accesorii de interior?

Am vazut pe site-urile de afara o consola care se adauga in continuarea bordului (sub casetofon).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Pe piata au fost doua model

1.3 MPI de 54 CP si 1.3 MPI de 68 CP.

Primul cica consuma mai putin!?!?!?!?!

Al meu era de 68 CP, dar dupa un mic tratament in Ungaria, a ajuns aproape la 100 (alezat chiulasa, bujii NGK- Platinum, admisie K&N, galerii inox slefuite, toba sport...). Asa facut, era un mic killer de BM...-uri.

Cati CP are motorul 1.3 MPI de pe Skoda Felicia?

<{POST_SNAPBACK}>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Problema cu geamurile se rezolva elegant cu folie. Masina va arata beton si vei putea dormi si tu linistit.

Incearca!?!?

Multumesc pentru raspuns, Dan.

Am aflat intre timp dimensiunea pe fata a boxelor pentru Felicia, in spate insa nu ma prea incanta sa montez boxele pe placa, din cauza tarii "sigure" in care traim.

Fostul proprietar a gasit unul din geamurile din spate spart si casetofonul OEM furat :banghead:

<{POST_SNAPBACK}>

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Problema cu geamurile se rezolva elegant cu folie. Masina va arata beton si vei putea dormi si tu linistit.

Incearca!?!?

Da, asa e.

Mi-a mai spus cineva.

Acum sunt out of money dar in curand o sa pun si folia si boxele. :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

nu sa mai intamplat nimic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!