Jump to content

Polo Cl 1991


Marianbossu
 Share

Postare recomandată

Am un VW Polo CL 1991 si nu gasesc piese pentru el.

Am cautat pe net de mi-a venit rau si nu am gasit nici un model ca al meu in romania , daca cineva a mai vazut vreun model la fel sau chiar are ,il rog sa imi spuna si mie unde gasesc piese sau cu ce model este compatibil.

Modificat de Marianbossu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am uitat sa scriu cateva specificatii tehnice.

Motor benzina de 1043

Caroserie 3 usi

Cutie in 5+1 trepte

Carburatie

Am gasit exact modelul meu pe un sit german:

http://www.google.ro/translate?u=http%3A%2...sl=en&tl=ro

Modificat de Marianbossu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Europa de Vest e plina de asemenea masinute, pe e-bay de dau adesea cu 100-150Euro si majorititea sunt rulante :vaidecapulmeu:

Dupa mine, cel mai simplu e sa-ti aduci o "clona" ca banca de organe... Motoarele, de ex. se moneaza "plug and play" :vaidecapulmeu:

Eu asa am facut, am luat una pe care am "canibalizat"-o in curte (era mult mai bine echipata decat cea pe care o am inscrisa in circulatie...)

In rest, piesele "esentiale" sunt cam aceleasi in cei 25 de ani de fabricatie, de la primul Audi 50 pana in 1994...

De fapt, de ce ai avea nevoie ?

Doar asa, ca idee, pe asta se cere 300E, e prezentata in buna stare si la 150kkm, mie mi se pare un pic cam scumpa (nu e o propozitie comerciala din partea mea, a mea e verde brotacel :vaidecapulmeu:)

4883746a7fc5b.jpg

Modificat de sorin6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Europa de Vest e plina de asemenea masinute, pe e-bay de dau adesea cu 100-150Euro si majorititea sunt rulante :huh:

Dupa mine, cel mai simplu e sa-ti aduci o "clona" ca banca de organe... Motoarele, de ex. se moneaza "plug and play" :lol:

Eu asa am facut, am luat una pe care am "canibalizat"-o in curte (era mult mai bine echipata decat cea pe care o am inscrisa in circulatie...)

In rest, piesele "esentiale" sunt cam aceleasi in cei 25 de ani de fabricatie, de la primul Audi 50 pana in 1994...

De fapt, de ce ai avea nevoie ?

Doar asa, ca idee, pe asta se cere 300E, e prezentata in buna stare si la 150kkm, mie mi se pare un pic cam scumpa (nu e o propozitie comerciala din partea mea, a mea e verde brotacel :rolleyes:)

4883746a7fc5b.jpg

Pai mi-ar trebui un carburator , amortizoare cu tot cu arcuri, si inca cateva chestii minore

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Am nevoie urgent de un vas de expansiune si de sonda de la apa!!!

Please help!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau puteti sa-i platiti pe cei care se duc cu camioane pline cu masini afara si vin cu ele goale sa va aduca una, avand in vedere ca cele fara verificari/numere sunt cam 100 de euro bucata.si transport inca vreo 150-200.Si aveti banca de organe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!