Jump to content

Ce Stiti Despre Mahag.de ?


popa.misu
 Share

Postare recomandată

Salutare, as vrea sa imi cumpar masina si am gasit cateva oferte interesante pe mahag.de. Ce stiti despre ei? Sunt seriosi? Sunt ok? Pot avea incredere?

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mahag este cel mai mare dealer VAG din Bavaria

post-20258-1216060596_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am trecut pe la ei (in Munchen) inainte de a-mi cumpara masina actuala de la un particular. Intr-adevar, e cel mai mare dealer VAG din zona Bavaria, din cate am inteles si eu, au un parc auto foarte mare, vand atat masini noi cat si multe rulate, dar cu o vechime foarte mica (max. 2 ani parca) si KM putini. Preturile sunt mai mari decat la alte parcuri auto, dar merita, tinand cont ca sunt dealeri oficiali, masinile vandute sunt inca in garantie, impecabile, etc. Am auzit si de cazuri in care s-au reusit negocieri serioase cu Mahag... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In orasele mari(numai in Bavaria) vei gasi chiar mai multe parcuri Mahag, nu doar unul. Iar acele parcuri sunt imense, cu masini aliniate nemteste dupa an, culoare, model etc. Intr-adevar sunt masini mai scumpe dar care arata excelent - cu km putini si an de fabricatie recent. Partea proasta este ca daca vrei sa o cumperi pe firma, ei nu accepta plata fara TVA. Vor doar plata integrala, apoi restituirea sumei dupa inregistrarea in tara.

Modificat de mayday147
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ofera masini verificate de serviceurile sale ,incluzand garantie.

De fapt cine are o problema ce nu gaseste o rezolvare in Romania , acolo este posibil . :)

Ofera multe servicii printre care service 24 din 24, monteaza pe masina tot ce este posibil,modifica in acelasi timp tot ce doriti.

Preturile intradevar sunt mai mari dar este garantie,masina servisata din toate punctele de vedere .

Este de fapt cel mai apropiat mare dealer si service de Ingolstadt ,sunt infiintati in 1923 ,au multe parteneriate cu Audi pe multe teme :blink:

In privinta seriozitatii nu este cazul sa-ti faci probleme. Este bine sa ai o adresa exacta pentru ca au foarte multe locatii .

Sunt si distribuitori Porsche .

Cea mai mare locatie care o stiu eu este Volkswagen Zentrum M

Modificat de iulian_1976
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci mult de informatii! foarte utile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

confirm si eu cele spuse de colegii de forum . am fost anul trecut la locatia de linga munchen.super meseriasi si intelegatori.masinile sunt mai scumpe fata de alti dealeri.acum fiecare face cum crede ca e bine pentru el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat de la MAHAG in anul 2005 (la inceput), un golf 4, an fabr.2003, TDI PD 101CP, cu 16.000 euro.... Masina avea 5000km pe bord... si acuma o mai am, o conduce maicamea, masina are acuma 35.000km si merge brici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai stiti si alti dealeri de incredere, la fel ca si mahag? (in germania)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Eu mi-am cumparat masina actuala de la Schnitzler, sunt dealeri oficiali Audi / VW / Skoda, au preturi putin mai mari decat un parc obisnuit dar masinile sunt in conditie tehnica si estetica fara cusur. Dealerul se afla la nord de Koln, in orasul Hilden.

Numai bine,

ANdi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

merci mult de informatii, baieti! mi-am luat masina de la mahag si sunt foarte foarte multumit si de masina si de ei. am aflat si din alte surse ca mahag sunt foarte seriosi si iau masinile la buyback doar daca sunt impecabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
maurice2001

Si eu mi-am luat-o de la mahag la 40.000km si dupa 4 ani de mers in Romania nu am schimbat nimic la ea.Exceptand bucsele de la bara stabilizatoare si distributia la 87000km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,

Am luat si eu un TT de la Mahag.Super mari si super tari oamenii.Pretul gasit la ei era cel mai mic de pe net.Sunt scumpi dar au si oferte speciale destule.Nu mai zic ca masinile le au impecabile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca intereseaza pe cineva alt dealer de incredere in Bavaria cu care am lucrat:

BIEMANN. Tata a luat in 2003 de la ei un Passat din 2000 B5 impecabil, dotat f bine cu 14.500 euro, carte service, km reali. Mai avem si acum masina :D

Stiu ca au reprezentante in Erlangen, Dechsendorf si Forchheim.

http://www.biemann.de/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai fratilor, dati-mi si mie un link de pe site-ul mahag, unde sunt masinile SH, ca eu nu stiu o boaba germana, si ma uit ca rama la bordura la site-ul lor :D.

Modificat de Valix
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cei de la MAHAG stiu aproape toti engleza binisor, asa ca va veti descurca fara probleme la telefon sau la fata locului.

Ei fac in majoritatea cazurilor buy-back de la primul proprietar, iar in privinta seriozitatii, nu trebuie sa va faceti nici o grija.

Intr-adevar, preturile sunt putin mai mari fata de alte autohausuri, dar nu cu foarte mult... Masinile sunt insa intr-o stare exceptionala si, in plus, inainte de ridicarea masinii, i se face revizia completa.

Asadar, jos palaria in fata celor de la MAHAG :vwrullz:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest topic se discuta despre un anumit dealer. Toate posturile care au ca subiect alt dealer auto vor fi ascunse automat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

eu am fost vara asta la Mahag in Munchen, la reprezentanta de van-uri T5, Multivan, Crafter etc...

aveau un depozit urias de piese si accesorii, am cumparat multe piese, de la oringuri de PD si pana la plastice, si toate erau acolo pe stoc,

m-am inteles cat de cat cu tipul de acolo, ii explicam ceva in engleza, deschidea ELSA sau nu stiu ce soft era, si avea exact ansamblul de piese, si ii aratam exact piesa care o vroiam.

P.S. oringurile pentru pompa duse, in romania un mecanic vroia 120 euro pe ele..

de la mahag le-am cumparat cu: (tineti-va bine!!) 25 euro, iar pompa duse cu totul era 600 euro...

in romania probabil sarea de 1000 euro

o rama pentru oglinda din dreapta, in romania dealerul vw local vroia 100 euro pe ea,

de la mahag am cumparat-o cu 18 euro

stiam ca romanii baga adaos la greu, dar am ramas afis, nu mai calc in viata mea pe la reprezentate VW din Romania....

mi-e ciuda ca nu am fost si la reprezentanta pentru masini mici, sa iau niste piese pentru golf, plastice de interior, cotiera, etc.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!