Jump to content

Carlig Remorcare Vw Passat


ovidiuboss
 Share

Postare recomandată

Ca posesor, singura ta responsabilitate e sa stii seria de sasiu. Restul cade in obligatia lor. 

Le spui ce doresti, ei au program si iti cauta. Eventual iti cer sa le confirmi pe desen.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a raspuns in legatura cu solicitarea mea.  Mi-a spus asa:  "kit electric pentru carlig remorcare - 654 lei tva inclus

se aduce prin comanda, problema esta ca nu avem la nici un depozit nici macar in afara tarii, deci termenul de livrare undeva in jur de 25-30 de zile"

 

Ma indrept spre dezmembrari, ca la reprezentanta m-am lamurit. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda... la magazine nici asa.

Asta e tripla spate.

- mufa 1 o gasesti la lampile de sub usi.

- mufa 2 nu stiu exact, dar o gasesti pe VAG-uri la dezmembrari

- mufa 3 o gasesti la actuatoare de B5, B5.5 (portbagaj, clapeta rezervor, etc).

Vezi sa iei pentru ambele triple, nu mai stiu care mufa e cu semnalizarea (iti trebuie din ambele parti)

Instalatia o confectionezi tu.

 

41312381iXf.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos, de mare ajutor.

Instalatia o am dar vreau sa o conectez frumos, cu mufe, nu sa tai si sa innadesc cabluri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc inca o data, le-am gasit pe toate.

Mi-a spus baiatul care mi le-a adus ca mufa 2 este de la stergatorul spate la variant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact! Stiam ca am vazut-o undeva pe-acolo.

Ma bucur ca ai rezolvat. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Buna ziua.am si eu o intebare , se potriveste carligu de remorcare de pe passat din 2001 pe modelu din 1999,?

Modificat de C o s m i n
post dublu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se potriveste, eu am montat carlig din 1999- b5 pe masina din 2001-b5.5 si sa potrivit perfect iar la legaturile electrice le-am legat in paralel cu stopurile si functioneaza perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pentru ajutor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
jangabriel.drind

Un carlig de vw Passat break din 1997 se potriveste pe un passat break din 2003?

Astept un răspuns pt ca am gasit unul la dezmembrari si vreau sa-l iau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Asteapta...

 

 

salutari, aveti cumva idee daca un carlig de pe passat b5 din 99-2000 se potriveste pe un passat b5,5 din 2002?

Eu din cate stiu ar trebui sa mearga, dar nu sunt sigur...

 

se potriveste...  :icon_bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

buna ziua.

Se da una dilema. Am achizitionat un carlig Sh  westfalia pentru masina din semnatura cu inst (se pare de golf IV) cu acel releu flash control care se pare ca este defect, am fost la electricieni mai multi de 2 fiecare cu parerea lui separata: ba ca instalatia trebuie aruncata si luata una noua, ba ca ar merge anulat acel releu, ba ca s-ar arde modulul de comfort fara el. Poate ma lamureste si pe mine cineva va rog :banghead: . Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Buna ziua,

Sunt din Arad si va intreb daca stiti o locatie/service unde pot monta un carlig pe touran(carligul il detin impreuna cu instalatia electrica/zic eu completa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Dacă treci prin Zalau îl pun eu sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare colegi, am cumparat recent un cirlig original westfalia si vreau sa il montez pe masina numai ca m-i se par cam mari gaurile de la cirlig prin care trec suruburile de prindere prin lonjeron, stiti cumva mai trebuia ceva acolo?

Modificat de gr81mry
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Gaurile au o oarecare toleranta,nu sunt feste.Trebuie sa aiba o toleranta de 1..2mm.Pune niste saibe plate mai mari si ai rezolvat problema!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Șuruburile originale vin cu saiba pe șurub. Nu strânge șuruburile pana nu le introduci pe toate, ca sa ai un pic de toleranta și sa le potrivești mai ușor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, ma refeream la gaurile de la cirlig ca sunt cam mari pt un surub de 10 cum sunt cele originale, cele din lonjeron am vazut ca au putina toleranta si acolo nu este problea, si inca ceva care am vazut si nu stiu cum ar trebuii sa fie este ca prin gaurile din lonjeron nu se potrivesc decit 2 suruburi cele dinspre bara, celelalte 2 ies prin lonjeron dar nu au piulite de prindere acolo , piulitele sunt undeva mai in spate cam la 10 cm de celelalte dar aici nu sunt gauri prin suportul cirligului si ar trebuii data gaura cu bormasina ca sa se potriveasca, voi ce spuneti !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salutare, am gasit un carlig de passat sedan si asi vrea sa stiu daca merge pe un variant. Passaturile sunt b5 ambele dar proprietarul carligului zice ca nu s-ar potrivi . Nu cred ca e 4wd sedanul lui. Ce ziceti potriveste ori ba ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna tuturor

Am un Passat break 2003 1.9 TDI 131 cai si as vrea sa ii Montez un carlig cu nuca detasabila.Am gasit unul de pe OLX cu nuca detasabila si modul tot complet doar ca e luat de pe o berlina acelasi an si tot 2x4 ca si masina mea. Intrebare: se potriveste de pe limuzina pe break daca e acelasi an si 2x4 amandoua? firele se leaga in stopuri sau prin fata ?

Multumesc anticipat pentru ajutor si sfaturi

Codul carligului e 0119.8050.000

IMG_0650.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

Sigur se potriveste de pe limuzina pe break daca este  an 1996-2005 si 2x4 amandoua

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut,

am luat un carlig din dezmembrari, cu tot cu priza si instalatie electrica....carligul l-am montat, iar instalatia electrica inca nu...instaltia electrica mi-a trimis-o cu mufe cu tot...doar conectez mufele si atat? si mai am un (-) pe caroserie?

 

astept raspunsuri de la voi,

 

multumesc,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut baieti! Are idee cineva la bara din fata la b6 unde se infileteaza carligul pentru tractare? Eu nu gasesc nici un capac sau ceva de genul.

Multumesc!

 

Modificat de mihaispl
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scoti grila de sub semnalizare din dreapta si acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!