Jump to content

Vopsit Golf


Pikaciu
 Share

Postare recomandată

Salut

Si pe mine m-ar interesa o vopsitorie buna si la un pret bun, cu toate ca am deja 2 variante inca nu ma grabesc.

Vreau s-mi vopsesc bara spate + spoilerul de GTI care-l voi cumpara luna viitoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cristian-Vn

    7

  • B32FDY

    7

  • Bobo Chill

    6

  • cip12cip12

    4

Am si eu o mica amintire de la persoane dragi pe haion :angry: :angry: :angry: :angry: ma iubeste lumea ca mi`a zgariat-o pana la tabla :(

Am aflat ca pretul pentru o revopsire pentru un haion de G5 ajunge pana la 1700-2000 Ron :icon_thumright: :P :vaidecapulmeu: !!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

b32fdy si eu vreau sa vb fusta gti pe care intentionez sa o cumpar cat mai repede. dc iese cu reducere poate ne bagam la o combinatie. da-mi pm dc esti interesat. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o mica amintire de la persoane dragi pe haion :D ;) :angry: :angry: ma iubeste lumea ca mi`a zgariat-o pana la tabla :(

Am aflat ca pretul pentru o revopsire pentru un haion de G5 ajunge pana la 1700-2000 Ron :icon_thumright: :) :D !!!!

Hm,

1. cred k ai fost informat gresit

2. ai scris tu gresit sumele

cum naiba sa coste 20 mil vopsirea unui haion ?! mai mult de 100 - 150 Euro nu cred e te costa ( nu e o suprafata foarte mare )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

La reprezentanta am dorit sa-mi vopsesc capota golfului 4 - alb nemetalizat si la vremea respectiva (~2 ani) devizul era cam de 7-800 lei... asa ca nu m-ar mira ca pt hayon sa depaseasca 1200-1400, mai ales ca e si manopera mai multa (capota se da jos usor, nu maschezi nimic, nu mai demontezi nimic...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat masina de la Scorpion Focsani [reprezentanta VW & Audi]. Am vorbit acolo cu persoanele de la service si mi-a spus ca imi da toate straturile de vopsea jos si mi-l revopseste !!! Omul mi-a spus ca ma ajuneg in jur de 1700-2000 Ron [suma corecta]. Eu prima oara am spus ceva de genu :icon_thumright: [WTF ?!]... Oricum intentionez sa o fac pe CASCO ca d`aia platesc leasing o gramada de bani !!!

Am uitat sa mentionez k mi-a zgariata pana la tabla... mi-a ros toata vopseaua X(, plus k se vede stratul de grund de pe ea X(

Modificat de ~ XS ~
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cunosc masina lu xs si are dreptate cu haionul ca e zgariat pana la tabla, acum nu stiu, mie imi par cam piperati astia de la scorpion la preturi. in legatura cu vopsitul multi forumisti siau vopsit o parte din tablaraie aci : http://vwforum.ro/index.php?showtopic=15323&st=0

acuma vad ca nici 1 din cei de acolo nu au dat un feedback sau nu am citit eu cum se comporta lacul si vopseaua dupa mai bine de 2-4-6-12 luni de la vopsitul la acel service.

tie xs iti recomand sa vopsesti haionu la go-go auto, cica ar avea vopsitorie buna, nu ar fi rau sa te duci sa intrebi, eu nu vreau la ei ptr ca vreau profesional, nu zic ca nu sunt buni, vreau cei mai buni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine ma duc la Scorpion ca am si masina in leasing de la ei plus ca ei fac cea mai buna treaba din oras :)

Oricum cand o sa se mai incalzeasca vremea o sa deschid dosar la CASCO ca d`aia platesc o gramada de bani !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@b32fdy in brasov am fost la un service si pt vopsit bara + fusta gti inclusiv montaj 500 ron..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

weewee , e bun pretul da asta inseamna 200 km de pedalat sa o fac intr`un wek`end cand vin la munte si sa stau acolo

2 zile ca sa impusc 2 iepuri dintr`o lovitura. Tu de cat timp ti-ai facut vopsitoria acolo ? tine e bine facuta la cumpor ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu am facut-o inca..maine am programare..eu doar voiam sa te ajut estimativ cu un pret..si da e aiurea cu deplasarile astea..si intr-adevar 2 zile dureaza de obicei lucrarea..o sa revin cu detalii..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fara sa fac reclama,dar am avut si eu o belea si mi-am facut masina la GRAND GARAGE si tin sa va spun ca sunt super baietii de acolo.

mi-au indreptat aripa care era agatata de un autobuz si m-a costat 150ron.

vopsitul aripii integral si jumatate din bara m-a costa 450ron.total 600ron,in conditiile in care la un service de pe langa liceul industrial 8 mi-au cerut 1400ron.

apelati cu incredere la baietii de la GRAND iar daca aveti nevoie de detalii,vorbim si va pun in legatura direct cu tinichigiul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Rog continuati discutia prin mesaje private. Nu transformati topicul in chat

Cine are datele firmei le va posta pentru luare la cunostinta

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adresa: B-dul Iuliu Maniu Nr. 186A, Sector 6, Bucuresti

telefon tinichigiu....0764380953. spuneti ca aveti nr de la alexjaf de pe forum;) omul este foarte serios

ca punct de reper,langa autogara militari

Modificat de b_76_jaf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vopsit bara si fusta spate la MAXI PAINT pentru cine e din Brasov..lucrarea m-a ajuns la 500 ron fara factura..vopsitul a iesit ok doar ca au "spoit" partea care a ramas nevopsita de la fusta cu ceva alb..

:( -lucrarea a durat cu o zi mai mult decat era prevazut

-radio-ul setat pe Super Fm la manele

-mi-au disparut din scrumiera cu maruntis pt parcare toate monezile de 50 bani :P

-eroare de bec ars in bord (coincidenta sau nu)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate acel ceva alb nu prea mai iese de acolo! :P

A patit un prieten de al meu si s-a dus sa o schimbe aia de la service! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sper sa iasa cumva cu "ceva"..oricum nu ma deranjeaza foarte tare avand in vedere ca partea inferioara e murdara 90% din timp..si n-am chef sa ma duc si sa ma cert cu ei s-o schimbe si iara sa astept etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua,

am zgaraiat pana la fier aripa spate stanga in dreptul rotii. Este o dunga de cca 10 cm lungime si 1 - 2 mm latime dea lungul denivelarii curbate care este in jurul aripii.

Exista cumva solutii de reparare fara a merge la vopsitorie? (ceva mai decent) Daca nu stiti cumva daca reparatia inseamna demontarea aripii sau se poate repara si fara? (masina e in 2 usi)

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai deformat aripa, sau doar s-a zgariat? Daca a ajuns la tabla, e foarte greu sa te apuci tu sa o repari... Doar daca esti foarte experimentat, deoarece implica chituire, slefiuere, primer, vopsea, si lacuire. Cel mai indicat e la vopsitorie.

Daca e doar zgariata, si nu trebuie vopsit tot reperul, nu o va da jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

greu de crezut ca iti va da cineva aripa jos.adik e aproape imposibil.poate doar daca pune flexul pe ea.

un tinichigiu meserias o scoate fara probleme.daca dai de vreun carpaci o scoate si el,dar nu din ciocan ci din chit.

sfatupl meu este sa nu te apuci tu,pentru ca este posibil sa o strici mai rau decat e acum si implicit,te va costa mai mult reparatia!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!