Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

Eu merg la OMV inainte de Baneasa (@shkoda mi-a aratat locul), spalatorie automata cu perii, sistem nou,...imi place cum iese si mai ales ca se face rapid.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. De obicei eu merg la OMV (intersectia Antiaeriana-Sos. Alexandriei). Sunt multumit pana acum. Vreau sa ma uit maine sa vad cum sunt periile (sper sa fie verde cu albastru asa cum spune Reznycki). Stie cineva ceva despre spalatoria care era pe Ghencea unde intoarce tramvaiul 41. S-a mutat, sau pur si simplu a disparut. Multumiri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curios este ca in 4cars ComNico Serv a luat un calificativ bun.

Poate tratamentul pentru dacii este peria :P

In Iasi tot cu peria imi spala dacia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Curios este ca in 4cars ComNico Serv a luat un calificativ bun.

Poate tratamentul pentru dacii este peria :lol:

In Iasi tot cu peria imi spala dacia.

Citat de pe 4-cars.ro:

Exterior (4 sampoane jumate)

Aparatul de presiune, ca o buburuza galbena, producea un jet la o presiune impresionanta. In fix 3 minute, tot noroiul disparuse de pe masina. A venit o solutie care a dizolvat mizeria profunda. Dupa care - spre surpriza mea - unul dintre cei doi baieti a pus mana pe o matura enorma

Dar cica aceasta matura ar fi foarte moale.. oare chiar asa o fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce bine e sa stai la casa :P , nu trebuie sa te rogi de ei sa dea si acolo...si acolo.....sa stearga bine pe dincolo...sa nu atinga aripa, sa aspire bine, sa dea cu mai mult odorizant, sa nu tranteasca portierele and so on....am dureri de cap dupa ce spal masina la spalatorie....cel mai bine e acasa..in fata portii :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce bine e sa stai la casa :P , nu trebuie sa te rogi de ei sa dea si acolo...si acolo.....sa stearga bine pe dincolo...sa nu atinga aripa, sa aspire bine, sa dea cu mai mult odorizant, sa nu tranteasca portierele and so on....am dureri de cap dupa ce spal masina la spalatorie....cel mai bine e acasa..in fata portii :lol:

Subscriu! :P De cate ori merg pe la parinti ma apuc sa imi spal masina!!! Si cateodata si pe a lui tata-meu... Si niciodata, la nici o spalatorie nu a iesit cum imi iese mie! Cel putin la geamuri, nu.

Modificat de Chera
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce bine e sa stai la casa :P , :P

fericitilor!!!

nu va angajati si la alte masini forumiste?? :lol:

contra cost evident! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Tocmai am spalat masina la OMV-ul mentionat mai sus. Azi m-am uitat cu atentie la perii si sunt din material plastic, dar fiind uzate se zice ca nu ar lasa urme. In fine, una peste alta m-am hotarat ca data viitoare sa nu mai merg la ei. Trebuie sa ii zic baiatului de acolo mereu sa curete pragurile, rotile, partea de jos a barei fata, spate si multe alte locuri pe care robotelul lor nu le atinge, iar el se face ca nu le vede. Aspirator 5 minute , in care ala nu stie ce sa faca mai intai ca se si termina programul... Bla bla bla, per ansamblu nemultumit. Caut altceva in zona. Chiar nu stie nimeni nimic de spalatoria de pe ghencea, la capatul lui 41?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

phantom21042003

Salut , eu o spal pe Bdul Expozitiei cand vii dinspre WTC pe partea stanga este o firma de electronice Delta, acolo au si o spalatorie.Stiu poate ca este mai scump 14ron ext, 13ron int, insa baietii astia chiar sunt seriosi. Prima data o inmoaie,apoi ii da cu un spray special ptr musculite(acele pete ce nu se iau de pe botul masinii), dupa care o acopera cu o spuma activa, o lasa trei-patru min, o spala din nou, degresant, o spala din nou apoi incepe sa sufle cu aer comprimat toate picaturile ce raman pe la usi , oglinzi, portbagaj etc. Cel putin ultima operatiune foarte putine spalatorii o fac, iar dupa toate astea incepe interiorul daca optezi pentru, este adevarat dureaza putin mai mult cu interior cu tot si este putin mai scump insa pentru masinuta ta eu cred ca merita din cand in cand sa o rasfeti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu la spalatoria asta de pe Bd. Expozitiei - denumita mai sus in acest topic "spalatoria de la URA" (i.e. Universitatea Romano-Americana). :D

Mi-a placut ca baietii fac "din proprie initiativa" cam ceea ce la altii trebuie sa ceri tu (desi e inclus in ce ar trebui sa ofere cand scriu "spalat', nu?).

Bravo lor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spalatoria TURBO CAFE situat pe calea dudesti dupa semaforul de la parcare la mall, a 2curte pe dreapta cum te duci spre mihai bravo. Servicii excelente :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am facut si eu o proba la URA... Ca am vazut multa lume care o lauda. Ce sa spun, intr-adevar s-au ocupat bine de masina. Am facut un spalat interior+exterior, a costat 30 RON + 10 RON "spaga". Nu mi-a facut tapiteria luna si nu au curatat-to cu lichid cum faceau cei de pe Prelungirea Ghencea, dar in schimb au suflat-o cu aer bine de tot prin interior si exterior, guri de aerisire, sub scaune, etc. Jantele au iesit si ele bine, geamurile curatate cu raspundere si am vazut ca la interior au dat cu carpa pana si sub butoanele de la geamurile electrice (stit voi, adancitura aia in care bagi degetul sa ridici butonul/geamul). Sunt intr-adevar chestii migaloase pe care la altii nu le-am vazut sa le faca. Este adevarat insa si faptul ca este mai scumpa cu cel putin 10 RON decat orice alta spalatorie la care am fost. Probabil si de asta isi dau atat osteneala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am mai spalat, intre timp, masinile la spalatoria de langa URA si sunt multumit in continuare.

Sunt ceva mai scumpi decat restul (macar ceilalti la care am apelat pana acum), nu sunt 100% perfecti, dar in general, comparat cu ceilalti sunt de preferat.

Sper sa-i tina.

Inca ceva, nu-i mai obisnuiti cu bacsisuri asa de mari. Nu face bine si singurul lucru care-l vom obtine noi, clientii, va fi o depreciere relativ rapida a serviciilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sustin cele spuse de Aer Curat...am vrut sa postez si eu in legatura cu bacsisul dar n-am facut-o crezind ca voi atrage critici...in orice caz avind in vedere ca in alaltaieri am spalat-o si eu acolo doar exterior si sincer nu am avut schimbat si i-am lasat tipului 1RON :banghead: ...de obicei ii las 2-3RON... :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca ceva, nu-i mai obisnuiti cu bacsisuri asa de mari. Nu face bine si singurul lucru care-l vom obtine noi, clientii, va fi o depreciere relativ rapida a serviciilor.

unul s-a suparat odata ca i-am lasat "numai" 1 ron; l-am auzit in spatele meu spunandu-i altuia " sa-mi ... tot d-astia de 10 mii am parte!' - la spaltoria de pe Prel Ghencea. inteleg ca patronii nu le dau sal mari ca sa-si traga profit gras (ca nu se stie daca ii mai prinde anul tot cu bisnisul asta!), dar asta nu este vina noastra. sunt tentat sa las ceva atunci cand treaba este facuta cum trebuie, desi nu este normal. eu in job-ul meu nu primesc nimic daca imi fac bine treaba pentru simplu fapt ca sunt angajat doar pentru a-mi face bine treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand am spus ca nu e bine sa fie lasate bacsisuri mari nu ma refeream ca deloc sau 1 Ron. Sa nu fie vb de 10 Ron si mai mult.

Eu, in conditiile in care sunt multumit, ii las celui care s-a ocupat de masina o bacnota de 5 Ron. Consider a fi suficient si multumitor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta merita in cazul in care e unul singur care se ocupa de masina....dar cind vin 2 3 minim si fiecare se grabeste sa termine felia lui si cind pleci vezi ca a uitat fiecare cite ceva si cind le zici se uita la tine ca la ultimul kkt, le mai dai fix pix.

Asa ca prefer sa o spele doar unul si dupa asta sint absolut sigur ca imi merit din plin aia 5 RON :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok. S-a facut ! Nu las mai mult de 50k. Oricum azi iar am fost pe Prel. Ghencea si am spalat-o. Mi-a facut bine si culmea mi-a golit scrumiera care era full. Si mi-a sters si lamele de la stergatoare. In schimb pe locul ala de sub scrumiera a uitat sa dea cu aspiratorul. A iesit Ok, insa nu cred ca mai calc pe acolo vreodata. URA ramine. Azi am fost nevoit ca acum parchez la stada si se pune un praf pe masina in citeva zile de zici ca nu am mai miscat-o de 1 an de pe loc.

Au o bila alba ca isi fac treaba unii, insa nu mai calc pe acolo pentru ca pur si simplu nu mai am chef de din astia ca iti fac treaba 90 %.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut mai sus ca este laudata spalatoria Turbo Cafe....ce v-a multumit frate la spalatoria aia. eu am fost total nemultumit de cum s-au ocupat de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In 4cars nr. 31 e o descriere destul de favorabila pentru o spalatorie aflata la ultimul etaj al parcarii de la Unirea, atit pentru interior cit si exterior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata...nu mai las nici eu mai mult de 5 RON sa nu stric piata... :P Mai ales ca bat tot Buc de la un capat la altul sa ajung la URA... Daca zice vre-unul ceva, ii zic ca restul de bacsis l-am consumat pe motorina sa ajung la ei :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inclin sa cred ca nu prea e o spalatorie in Buc. de unde sa pleci multumit. In ultima vreme, mai toti fac treaba de mantuiala. Cat despre bacsisuri...si 2,3 Ron sunt suficienti (chiar nu-i merita). Cred ca avem si noi (clientii) partea noastra de vina!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa este din pacate.

ba mai mult! mergand la aceiasi spalatorie, aceiasi persoana nu lucreaza la aceiasi calitate de fiecare data. uneori mai bine, alteori mai prost, dar in general cu un simt de raspundere fooarte redus.

mergand acasa mai innegresc o galeata de apa cu curatarea jantelor, a pragurilor, a spoiler-lor samd.

in schimb esti considerat un idiot ca nu lasi nu stiu cata spaga sau pur si simplu spaga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am spalat ultima data masina in Pipera/Voluntari , costa 8 RON, mi s-a parut ok.

Prefer sa o spal eu singur dar pe vremea asta.... brrrr si nici nu am timp sa stau cateva ore sa ii dau si cu ceara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

pe Calea Calarasilor (de fapt Matei Basarab) la un arab.. daca ii stii pe baieti spala bine... daca nu o fac de mantuiala :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!