Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

Stie cineva o spalatorie in centru? (zona Universitatii - Unirea)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg la o spalatorie ecologica aflata intre Billa Titan si L'Incontro (pe linia autobuzelor 311, 101 dinspre strand Cara spre sectia 13 Politie), intr-o curte mare cu porti din metal verzi (parca). Patronul este un arab foarte amabil care supravegheaza personal toate operatiunile.Mi-au dat gratis cu solutie pe jante fiind la prima spalare la ei. Fac si oferte: 5 spalari = 1 gratis. Au masute cu umbrelute, sucuri, cafea...

Am plecat multumit

Atentie! Dupa L'incontro mai e o spalatorie ecologica....EXECRABILI!

Pret: 15 RON interior-exterior. Fac si polish, spalat tapiteria, motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal

eu spal masina la o spalatorie de pe fundeni, cand vi dinspre colentina spre pantelimon, cum cobori podul mai mergi 60 metri si o vezi pe dreapta .....

sunt mutumit de baieti cu 200.000 lei iti faci si interior si exterior, si am inclus si spaga aici ...

spal la ei masini de vreo 2 ani si nu m-au dezamagi pana acum

singura problema o reprezinta cozile mari din week end ...

succese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu merg la o spalatorie ecologica aflata intre Billa Titan si L'Incontro (pe linia autobuzelor 311, 101 dinspre strand Cara spre sectia 13 Politie), intr-o curte mare cu porti din metal verzi (parca). Patronul este un arab foarte amabil care supravegheaza personal toate operatiunile.Mi-au dat gratis cu solutie pe jante fiind la prima spalare la ei. Fac si oferte: 5 spalari = 1 gratis. Au masute cu umbrelute, sucuri, cafea...

Am plecat multumit

Atentie! Dupa L'incontro mai e o spalatorie ecologica....EXECRABILI!

Pret: 15 RON interior-exterior. Fac si polish, spalat tapiteria, motor

Acolo mi-am spalat si eu masina (sper ca nu gresesc locatia). N-am vrut sa dau 40 lei/roata pe solutia pt. jante, motiv pt care rotile au iesit cam naspa (se puteau scoate totusi frumoase si fara minunata solutie). In rest, multumit de prestatie, a fost una din putinele spalatorii unde am vazut ca se mai clateste carpa inainte sa-ti stearga geamurile :beer: .

S-a mai deschis una in zona Titan, pe 1 Dec, aproape de intersectia cu L.Rebreanu.

Daca spal acolo, o sa postez o impresie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VEKAU, se mai aude ceva cu testul spalatoriei de pe Aerogarii? I-ai facut testul? ;) Nu de alta, dar e cam departe de mine si as vrea sa stiu daca merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dupa problemele din ultima vreme, nu am reusit sa ajung; si de mine este departe, dar nu ma las. vad ca au scris de ea si in promotor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat si eu TopWash Mol b-dul Aerogarii (nu m-am indurat sa dau 500.000 interior plus exterior la cea cu jet de apa, care e la 50 m...;) ). Procedura e spectaculoasa, rezultatul nu chiar...micile detalii (colturile mai ascunse), raman la latitudinea unui nene...care poate are chef, poate nu s-o scoata bec...la mine n-a prea avut..;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Legat de spalatoria din Baneasa.. am vazut-o si eu... este vis-a-vis de Romaero (pe unde se intra la SIAB..). Eu unul le doresc succes, dar nu cred ca o sa ma duc vreodata... e 30RON exteriorul!!! cu 30RON spal masina interior/exterior de 2 ori...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

important este sa fie mai bine.

in loc sa o spal de doua ori, o spal mai rar si o si protejez.

dar repet conteaza rezultatul.

deja ultima data cand am fost sa o spal la spalatoria obisnuita, au tras obloanele si incepusera sa o ia la burete ca cica nu mai aveau solutie antistatica... si ne cunoastem de ceva vreme. noroc ca m-am tinut dupa ei si i-am oprit la timp.

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alba-ca-Varul

am fost a doua oara la romano-americana pe expozitiei....patronul deja ma trateaza ca pe o clienta fidela :D

Masina facuta LUX - eu zica ca merita. Am trimis si alti prieteni, sunt foarte multumiti :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am spalat eu masina in aerogarii 42,la spalatoria auto"de lux".

nimik spectaculos.ma asteptam sa gasesc unul dintre tunelele acelea ultra moderne.in schimb am gasit o statie de spalat normala,intradevar fara perii,doar cu jet de inalta presiune.daca cel care face prespalarea la inceput,inite de a intra in statie nu isi da interesul,risti sa iesi de acolo cu masina murdara.

la interior nimik spectaculos,aspirator,solutie de geamuri,si in plus solutie pe jante si cauciucuri.

exista si un bar ,unde poti bea o cafea,un suc sau o bere.

cei care lucreaza acolo sint clar incepatori,e un superviser pe acolo care urla tot timpul la ei...

rezultat:parere general buna,nu se justifica insa pretul.probabil ca e pretul cu care si-ar amortiza investitia...

din ce am ineteles eu ,se vor schimba regulile de functionare a spalatoriilor,si cele fara statie de epurare a apei,care costa vreo 20 de mii de euro,vor fi inchise....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, pentru cine sta in Rahova, :)

azi am fost pentru prima oara la spalatoria de pe Margeanului (langa biserica),care s-a deschis de vreo 2 saptamani. Sa fac o evaluare a serviciilor si calitatii:

- spatiul este super mare (intorci turul)si curat, ai niste masute cu umbrelute unde poti sta la umbra, cafea, sucuri, etc - din punctul asta de vedere e ok.

- sunt 4 locuri pt. spalare, asa ca nu astepti prea mult la rand. Baietii se misca destul de bine insa nu ies din grafic!

- dupa spalare masina a iesit curata cu toate ca era plina de gaze si musculite

- folosesc solutie pt. jante, pt. bitum, ceara, parfum pt. tapiterie

- de remarcat ca au jet cu aer pt. uscare si-l folosesc din plin.

- dupa fiecare masina pe care o termina baietii vine un nene(seful cred) si se uita sa vada cum se prezinta, am observat ca le si spune daca mai trebuie sa faca un retus ceva. Nu prea am vazut asta in alte parti, sper sa-i si tina.

- preturi: exterior=7 ron; interior= 7 ron; motor= 7 ron ( nu am incercat)

Asa ca am plecat de acolo multumit, cu masina curata si putin mai bronzat ( nu am stat sub umbreluta). Si ca toate astea sa-mi treaca la aprox. o ora a inceput sa cada cateva picaturi de ploaie, nu multe, insa deajuns cat sa-mi faca masina suparata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost a doua oara la romano-americana pe expozitiei....patronul deja ma trateaza ca pe o clienta fidela :D

Masina facuta LUX - eu zica ca merita. Am trimis si alti prieteni, sunt foarte multumiti :D

Am vazut si eu cum iese masina spalata la ei.Interior si exterior 28 ron.Masina iese impecabil.Sunt foarte atenti la detalii.Ce am observat eu ca la alte spalatorii neglijeaza sunt jantele din aliaj care se innegresc sau se depune smoala de pe strada si partile cromate care isi pierd din stralucire daca nu sunt curatate cu o solutie speciala.Probabil si la spalatoriile de cartier sunt atenti daca le atragi atentia,dar asta am remarcat eu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Spalatoriile auto, sapunite de inspectorii OPC

06 iunie 2006

Inspectorii de la Protectia Consumatorilor au dat amenzi de peste 75.000 RON.

Inspectorii de la Oficiul pentru Protectia Consumatorilor au verificat, in total, 440 de spalatorii auto din toata tara, constatind abateri de la normele legale in vigoare la aproximativ 78% dintre acestea. Patronii spalatoriilor gasite cu nereguli au primit amenzi in valoare de peste 75.000 RON. De asemenea, inspectorii OPC au dat aproximativ 120 de avertismente, iar 120 de spalatorii au fost temporar inchise. Cele mai multe abateri s-au inregistrat in judetele Alba si Bistrita-Nasaud. In Capitala, toate cele 20 de spalatorii auto controlate au fost amendate contraventional cu peste 14.000 RON.

Instalatii periculoase

Principalele nereguli constatate au fost afisarea in mod necorespunzator a listei serviciilor de cosmetizare si curatare a autoturismelor, lipsa afisarii avertismentelor referitoare la riscurile previzibile, precum si modalitatea si termenul de despagubire a consumatorilor in cazul producerii unui prejudiciu.

Inspectorii OPC au mai constatat si ca multe spalatorii foloseau instalatii si proceduri nesigure din punct de vedere tehnic, care ar fi putut deveni periculoase. De asemenea, unele dintre acestea nu eliberau bonuri de comanda.

Oana Munteanu

326852

Sursa: Cotidianul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Interesat, pacat ca nu ne spune si care au fost exact neregulile ("instalatii si proceduri nesigure din punct de vedere tehnic" mi se pare foarte vag).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu spal masina pe bulevardul ferdinand. De la Liceul Hasdeu(dimitrov) spre centru la vreo 100 de metrii pe dreapta (o poarta mare albastra). preturi:150 exterior, 150 interior parca. spala si curata foarte bine. eu sunt foarte multumit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

O sa dau si eu o ropota de aplauze pentru spalatoria de pe Expozitiei.

Au si luat 5 sampoane in revista 4Cars, iar baiatul care s-a ocupat de masina mea a tinut sa-mi arate, foarte mandru, articolul cu pricina; ulterior l-am lasat fara revista :D

Am facut o spalare la motor si una exterioara - 27RON, au iesit excelent ambele, mi-a curatat si jantele cu ceva solutie (din proprie initiativa) - sincer arata mult mai bine, iar vopseaua pe masina arata, la fel, mult mai bine si parca a capatat un luciu mai altfel. De acum inainte cred ca numai acolo o sa imi spal masina, mai ales ca in timpul de asteptare au o terasa chiar faina unde sa stai, si sucuri cafea etc.

Singura chestie care am vazut-o la spalatoriile "normale" (nu tunel) si m-a deranjat (chiar si aici) e uscarea partiala dupa spalare. Chiar daca oamenii se straduiesc sa usuce cat mai mult masina nu reusesc 100% si imi apar zoaie (asa le-o zice? :D ) pana cand ajung in parcare acasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai..ca m-ati facut curios...sa ma duc si eu la spalatoria asta minune de langa romano-americana! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pana sa ajung la minunata de pe b-dul Aerogarii, am poposit la minunata de langa Romano-Americana. intradevar confirm sampoanele acordate. din pacate e mult prea departe de mine. am gasit o alta pe Prelungirea Ghencea care foloseste produse Eurocleaner, foarte buna si ieftina (daca 10 RON exteriorul pot fi numitzi asa).fac o prespalare cu simtz de raspundere si folosesc o solutzie antistatica intradevar anti.

nu dau cu ceara, dar este mai bine pentru ca de asta ma ocup eu personal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam pe unde pe Prelungirea Ghencea ? Ma intereseaza si pe mine ca e in drum spre munca (pina termina reparatiile la podul Grant).. Pe stinga, pe dreapta cum mergi pre iesirea din Bucuresti ? Si cam la ce distanta de semafor(cel de la statia de tramvai sau cel de la iesire) ? Am fost la Vama Veche weekendul asta si am masina cam prea mizerabila.

ps: scuze ca cer detalii mai ciudat, insa acus fac un an de cind m-am mutat aici, si nu prea am avut timp sa umblu... n-am vazut oras mai incurcat ca asta :blush:

Modificat de kasius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fii serios si nu te mai scuza atata.

este pe stanga cum vii de la semafor de la tramvai (41), putin inainte de intersectia cu Raul Doamnei (prima strada mare care face la dreapta), pe un coltz de stradutza. e mare, nu ai cum sa nu o vezi.

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost si eu in aceasta seara la spalatoria de la romano-americana...spalatoria se inchide la ora 20.00...eu am ajuns la 21.00...pt mine au deschis-o din nou!!!Un super mare 10!!

Au avut grija de masina pe indelete..nu s-au grabit..si au bibilit-o de nu mai stia de ea!!Imi place felul in care se poarta angajatii..precum si dl-ul patron!

Sigur voi mai trece pe la ei si data viitoare!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am fost ieri pe acolo. A fost super OK. Am stat cam mult insa a iesit bine zic eu.La sfirsit le-am mai spus sa mai stearga prin vreo doua locuri ca erau amprentele clare ale unuia din ei. Si au uitat si de scrumierele din spate.

Bordul l-au dat cu solutie antistatica.

Int+ext a fost 280K, si mie mi-au primit bacsisul. :(

Nu stiu daca tipul mai chel era patronul(mai degraba vreun sef ), insa a fost de treaba.

ps: azi ploua in draci :( ... norocul meu ...

Modificat de kasius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pentru cei care stau prin Dr. Taberei, 13 Sept., Panduri : e o spalatorie f misto chiar langa UCR, adica pe Panduri langa Academia Militara. Ext+int - 20 RON. Parca Val&Mar o cheama... Cateodata e destul de aglomerat, da' eu zic ca merita. Eu am avantajul ca stau cam la 150 de metri de spalatorie si chiar daca e coada o las acolo si trec peste ceva vreme sa o iau. N-am avut niciodata emotii ca mi-ar disparea ceva din ea, unul dintre patroni e tot timpul acolo si surprizele neplacute sunt cam excluse. Ce-mi place cel mai mult: niciodata n-au ramas pete pe masina, n-a fost nevoie sa stau cu gura pe ei, eu zic ca-si fac bine treaba. La fel si interiorul,mie mi se pare ca iese foarte bine.

Inainte mergeam la cele 2 de pe Sebastian, dar cel putin p-aia la care se monteaza si alarme am "parasit-o" de multa vreme.Cea de langa Vulcan e bunicica, da' clar asta de pe Panduri e cea mai buna din zona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Zilele trecute am fost la spalatoria de langa Univ.Rom-Americana

Spalat exterior 15 RON a iesit excelent masina. Pe linga spalatul masinii, stropitul cu un sampon de o culoare si consistenta nemaiintalnita pina acum, tipul mi-a sters pragurile, scuturat covoarele, sters geamurile, indepartat apa din spatiile greu accesibile cu jet de aer...

Nota 9.50 (pentru pretul putin piperat)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!