Jump to content

Unde va spalati masinile?


shkoda
 Share

Postare recomandată

Mai aveam un topic pe aceeasi tema la Discutii offtopic, le-am "impreunat".

@silencer: foloseste search inainte, si citeste topicul daca asta daca tot mai ai intrebari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

;)

da, scuzele mele, sa mor de l-am vazut si m-am benoclat bine inainte, mii de scuze, acum imi cautam topicul si era sa fac infarct cum de e altul si nu l-am vazut ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu spal masina la o spalatorie pe Sebastian, e aproape de mine si o curata destul de bine (fara atingere, intai dau cu apa, apoi cu o substanta si iar o curata cu jetul, iar apoi stergere).

<{POST_SNAPBACK}>

E cumva cea la care ajungi astfel: de pe Calea Rahovei, la Sebastian faci stanga si la vreo 150-200m pe stanga e spalatoria ? Ca mai e una pe aceeasi strada, mergand inca putin spre Calea 13Sept pe dreapta. La care te referi?

La prima spal si eu masina la 1-2 sapt din mai cand am adus-o. La inceput am fost f multumit, acum au inceput sa o dea in bara. Se grabesc, nu mai pulverizeaza toata substanta pe masina si nici toata ceara (dau ei ce dau si cand considera ca ajunge varsa restul pe masina direct din recipient), nu o mai sterg bine (de fiecare data trebuie sa mai sterg eu dupa ce ies din spalatorie), geamurile nu le sterg bine, etc. Desi am spalat de peste 12 ori la ei pana acum si de fiecare data am lasat 20-30k bacsis...

Vorbim de aceeasi spalatorie? (cea care are un G4 negru pe acolo, era de vanzare intr-un timp...)

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma duceam la cea de-a doua, aia pe dreapta cum te duci spre Sebastian. La ce pe stanga am fost de mult de vreo 2 ori si mi-au cerut spaga pe fata si nu-mi place asa ceva. De fapt si pe cea de-a doua am abandonat-o din acelasi motiv, au inceput sa astepte sa le dau ceva. Daca ar face treaba buna as le-as da cu placere, dar nu sunt foarte meseriasi (rotile cel putin niciodata nu mi le-au curatat cum trebuie).

Am mai incercat una pe calea Rahova, pe dreapta cum mergi spre "Trafic greu" (au o reclama mare cu Ma-Fra) si au lucrat destul de bine, chiar am fost multumit cum a iesit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma duceam la cea de-a doua, aia pe dreapta cum te duci spre Sebastian. La ce pe stanga am fost de mult de vreo 2 ori si mi-au cerut spaga pe fata si nu-mi place asa ceva.

Cred ca nu m-am facut inteles... :lol: Eu zic Sebastian la intersectia de la Calea Rahovei, unde fac stanga si atunci spalatoria asta de care zic e pe stanga... Si e aia mai mare dintre cele doua... Au un caine mare acolo... Daca tu spunand "cum te duci spre Sebastian" te referi la intersectia aia cu 13 Sept, inseamna ca te referi la cea mai mica, iar asta cu cainele de care zic eu cred ca e aia la care ai fost doar de 2 ori...

Am mai incercat una pe calea Rahova, pe dreapta cum mergi spre "Trafic greu" (au o reclama mare cu Ma-Fra) si au lucrat destul de bine, chiar am fost multumit cum a iesit.

<{POST_SNAPBACK}>

Pe asta nu o stiu, dar daca fac treaba buna o sa o incerc si eu... Ce preturi au?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nadir@boosted.ro

hmm nimeni nu zice de spalatoria lui florin :-? ciudat no?

legat de spalatoriile alea automate cu peie rotativa (la octavia2 scrie in carte daca nu ma insel ca nu este indicat!)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BodganS: vroiam sa zis 13 Septembrie in loc de Sebastian, scuze.

Sa fiu putin mai clar: prima e cea de langa parca (unde monteaza si alarme&stuff).

@nadir: Pana la Florin&Cosmin fac vreo 15km de la mine, nu e rentabil; iar topicul a fost inceput cu mult inainte ca ei sa apara pe forum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@BodganS: vroiam sa zis 13 Septembrie in loc de Sebastian, scuze.

Sa fiu putin mai clar: prima e cea de langa parca (unde monteaza si alarme&stuff).

<{POST_SNAPBACK}>

Exact,de aia ziceam... ca merg si nu mai sunt multumit. Tu probabil ai mers la cealalta. Dar acum daca nu mai mergi la nici una din astea doua, unde o speli? Aia pe langa trafic greu cu Mafra ce preturi au?

Prin Dr Taberei stie cineva o spalatorie ecologica buna?

Modificat de BogdanS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nadir: Pana la Florin&Cosmin fac vreo 15km de la mine, nu e rentabil; iar topicul a fost inceput cu mult inainte ca ei sa apara pe forum.

<{POST_SNAPBACK}>

Yup.. la fel e si in cazul meu... este prea mare distanta pana acolo... iar pt. ca ultima data am batut drumul asta degeaba, am renuntat definitiv la Florin&Cosmin.

Voi reveni la vechea spalatorie, de la mine, din Crangasi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu spal masina la Petrom-ul din Dr. Taberei... cel de la Favorit. Foarte de treaba doamnele de acolo... recomand cu caldura, chiar daca spalati masina manual sau la perii. Eu spal masinile la Favorit de 4 ani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce coincidenta! :) si eu recomand aceasta spalatorie! chiar daca e de "stat", calitatea serviciilor e f. buna!

Modificat de cc_seat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce coincidenta! :)  si eu recomand aceasta spalatorie! chiar daca e de "stat", calitatea serviciilor e f. buna!

<{POST_SNAPBACK}>

Corect... tine de omu' care spala in mare parte. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu spal masina la Petrom-ul din Dr. Taberei... cel de la Favorit. Foarte de treaba doamnele de acolo... recomand cu caldura, chiar daca spalati masina manual sau la perii. Eu spal masinile la Favorit de 4 ani.

<{POST_SNAPBACK}>

Inseamna ca stam prin aceeasi zona... Eu sunt ala cu care te-ai salutat pe drum dupa intalnirea de joi. Am vazut ca ai mers pana aproape de Favorit. Nu stiam ca la Petromul ala e spalatorie... E ecologica? O spala fara sa puna mana pe ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inseamna ca stam prin aceeasi zona... Eu sunt ala cu care te-ai salutat pe drum dupa intalnirea de joi. Am vazut ca ai mers pana aproape de Favorit. Nu stiam ca la Petromul ala e spalatorie... E ecologica? O spala fara sa puna mana pe ea?

<{POST_SNAPBACK}>

Nope... nu e spalatorie ecologica, dar se lucreaza bine... cu mult peste ce e in zona. :) Eu stau vis-a-vis de Plaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand nu am timp sa merg pana acolo, spal la Shell pe Calea Plevnei sau la spalatoria "Ecologica fara atingere" (asa scrie) de pe Bd. Timisoara.

<{POST_SNAPBACK}>

E teapa mare spalatoria de pe Bd. Timisoara (langa Lukoil). Nu spala bine deloc... nu e lumina... sunt la pamant. Eu am spalat odata interior+exterior, iar la intrebarea mea de ce nu imi sterg si geamurile pe interior mi-au raspuns? "Chiar vreti si geamurile pe interior?"

Oricum o prostie de spalatorie... chiar ca nu pun mana... sa o spele (masina)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a doua este spalatoria de la iesirea din spate a mallului Vitan. Blue wash parca se numeste.

<{POST_SNAPBACK}>

Faimosii Blue Wash au aparut la televizor. Dar nu reclama buna, din aia proasta, ca le-au furat din masina la unii mai multe chestii. Apoi totul s-a finalizat cu un flagrant... Cine stie povestea poate confirma. Si inca ceva despre Blue Wash. Acum vreo 2 ani, m-am gandit sa duc SuperNova de la alesii poporului la Aceasta spalatorie. Era ora 19:00. Opresc, semnalizez sa intru si , frig fiind, aveau alea inchise, spalau cu usile inchise. Si cand se deschide poarta iese unu si-mi spune ca nu mai spala. Dau sa plec, vine un BMW, ii deschide usa si il lasa sa intre. La care eu nervos il intreb de ce nu mai spala. Si 2 imi raspund combinat: Noi nu spalam dacii. Celalalt spune: Ne strica firma.... Ei, de atunci n-am mai calcat pe acolo.Niciodata....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O spal acasa...Karcher 6.8, solutii de la eurocleaners,aspirator care spala cu apa,etc.....adik tot ceea ce imi doresc.

Daca stateam in Buc,imi chemam pr la mine sa se bucures si ei de spalatul masinii si nu numai.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu spal de aproape un an la o spalatorie de pe Ion Pillat (cum mergi pe Bd. Unirii spre Alba Iulia la ultima sansa de a face dreapta spre Mall Vitan faci stanga spre Picadily (sper ca am scris corect). La 100m pe dreapta este aceasta spalatorie. Sunt multumit de ei. Au dat si nasol uneori dar am evitat respectivul angajat. Oricum, in 12 luni am vazut peste 20 de angajati la ei , deci...

Avantaj la ei: deschid dimineata si pot sa spal masina la ora 8:30 fara probleme.

Dezavantaj: toate masinile de la Connex Nerva Traian se spala acolo si e cam aglomerat :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

si eu spal tot acolo si masina mea si pe a lui taicamiu. eu consider un avantaj ca am inceput sa-i stiu pe baietii de acolo si orice le spun sa mai faca sau ce nu-mi convine se rezolva, spre deosebire de alte locuri in care platesti, si la revedere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O spal acasa...Karcher 6.8, solutii de la eurocleaners,aspirator care spala cu apa,etc.....adik tot ceea ce imi doresc.

Daca stateam in Buc,imi chemam pr la mine sa se bucures si ei de spalatul masinii si nu numai.....

<{POST_SNAPBACK}>

Norocosule :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am spalat-o langa mc'donald morarilor si a fost foarte bine

Modificat de daemon kid
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva o spalatorie buna in zona crangasi? militari? 1 mai-turda? daca da va rog sa-mi explicati exact unde. ma refer la o spalatorie de asta in care nu iesi cu mashina zgariata (adica fara perii, etc).

thnx

Modificat de Ilajustatore
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

langa mcd virtutii

<{POST_SNAPBACK}>

s_c tu te duci acolo? iti place e ok? :banghead: nu ma trezesc cu povesti de groaza cum zice lumea prin forum :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

s_c tu te duci acolo? iti place e ok? :unsure:  nu ma trezesc cu povesti de groaza cum zice lumea prin forum :o

<{POST_SNAPBACK}>

am fost cand lucram la connex apaca - sunt ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!