Jump to content

Touran - lampi stop aftermarket - modele, de care, de ce


lucaflo26
 Share

Postare recomandată

Am gasit inca un topic tot de acolo, cel cu toate fake-urile. Aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rudolf in prima poza a ta se vorbea de cum ar arata cele originale de golf VI pe touran si cele puse de pe situl dectane ce au facut ei concret pentru touran deci .Diferentele le-ai vazut si tu care sunt si zic eu ca se apropie de cele de golf.Exact cum e cu DRL de la audi facut tot de ei si care sunt cum sunt

Si apropo nu tre sa ne certam ci sa vorbim ca doar suntem civilizati nu?

uite poza care se vede diferenta am uitat sa o mai pun ...Am baut cam mult de floriii azi :blink:

post-19256-0-74393500-1303065466_thumb.j

post-19256-0-08853900-1303065544_thumb.j

post-19256-0-71306100-1303066163_thumb.j

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu nu ma cert. :) Ziceam doar ca acel model de stop nu exista, poza fiind fake. Daca e sa spunem teoretic cum ar arata, da, intr-adevar ar arata frumos. Modelul de la Dectane seamana dar nu e exact ca in poza. Are totusi avantajul ca are pe led-uri inclusiv semnalizarea si mersul inapoi.

Deci, in principiu, momentan stiu doar de 3 modele cu LED pentru Touran.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa e pentru touran cu led doar 3 modele mai sunt si ar mai fi unul facut de japonezi dar nu mai gasesc poza.O sa o caut si o postez.Sunt frumoase si astea eu mi-am luat becuri cu 24 de leduri si merg de un an pe masina.

uite si poza de care ziceam sus...

post-19256-0-07654300-1303131533_thumb.j

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Arata binisor pe masina....

post-19256-0-52558100-1306440936_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata rau dar as fi curios sa vad cum arata pe viu si cat de bine lumineaza. Mai ales daca se vad si ziua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am vazut eu cele ,,smoke" se vad mai slab dupa parerea mea.Eu astept sa vad poate apar cele de cross touran facute asa ca nu le-as schimba astea ale mele de cross chiar daca am becuri cu leduri pe ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Vreau sa va spun ca ma intereseaza ( inca la stadiul de vise ) si pe mine doua stopuri de cross Touran sau de Touran facelift 2007-2008, bineinteles cu o fusta spate tot de la facelift . Touranu lui edy2172 arata foarte bine, discret si cu bun gust ! Daca are cineva de vanzare asa ceva.....anuntati-ma si pe mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De pe ebay le-am luat si noi si din pacate edy ne-a parasit din grupul vag ( a vindut masina ,,tradatorul" :beer: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi flotouran95 ! Am vazut ca ai o activitate frecventa pe aici si mai ales in ceea ce priveste Touran-ul ! Stii cumva daca bara spate de Touran 2010 ( model nou ) se potriveste la clasicul touran 2004-2007 ! Al meu e 2006 la sfarsit....inainte de facelift .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca nu merge nu potriveste. Da de ce vrei sa pui bara de facelift ?

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata foarte fain bara de facelift.......are prelungirea aia de plastic ( sub bara ) cu cei doi " ochi de pisica " alungiti ! Nu prea agreez solutiile tuning , asta fiind o conceptie originala a masinii discreta si de bun gust !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da si eu am modelul fara ochii de pisica si am cumparat doar prelungirea acea cu ochii de pisica. Potriveste perfect faa nici o modificare de le modelul 2T pe modelul 1T

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prelungirea de pe modelul 2T are cumva si " gaura " pentru carlig ?...am sa incep sa-mi caut stopuri si prelungirea de 2T....incet....ca am timp !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu da este si cu gaura. Bine bafta si nu ezita sa intrebi ca sigur sunt colegii care te ajuta

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare voua ! AM reusit sa-mi pun 2 stopuri de touran facelift ! Arata cu totul altfel ! Urmeaza fusta bara spate de facelift...sau de cross,  oare unde as putea gasi si la ce pret ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am revenit si cu 2 poze pentru exemplificare ! Caut fusta bara spate de Touran facelift , pentru a desavarsi opera !

 

 

post-31449-0-26905200-1361816827_thumb.j

post-31449-0-51257900-1361817114_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ebay , net , google la Vw din orasul tau e t c dai search cu google ca sigur vei gasi

iPhone 4S using Tapatalk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

radul

si eu am cautat fusta spate modelu 2t am gasit la un parc de dezmembrari  din zona ta bihor oradea dar a vrut multi bani si sa cumpar toata bara spate asa ca am modificat alceva la fata ce pe touran este mai rar pe model 1t

post-58554-0-85811300-1363899110_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da.... cei de la Oradea au niste preturi " bune " pentru ei ! Fusta am gasit si eu si fara bara intre 200 si 300 lei , si cu tot cu bara la 450 lei ! Inca nu mi-am cumparat dar urmeaza ! Prioritatile sunt bucsele mari de la bratele inferioare precum si bieletele antiruluiu care dupa 12.000 km de Romania au inceput sa " clacheze " !

 

" scotian " - ce spui ca ai modificat in fata ????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

am pus lupe bixenon pe taran

poze in topic faruri touran pg 9

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut baieti ! deci sa inteleg din aceasta discutie ca se loveste numai fusta de 2T sau merge schimbata toata bara? deoarece bara mea este cam zgariata si... ma gandeam sa o schimb total daca as gasi la culoare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut baieti , imi spune si mie cineva H cat sunt becurile de pe proiectoare ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!