Jump to content

Kit De Pana La Roata


ionel2005
 Share

Postare recomandată

salutare tuturor,

domnilor, cine poate sa-mi spuna? Dupa ce folosesti praful in caz de pana de cauciuc, acel cauciuc il mai poti folosi?

Plec intr-o calatorie mai lunga si nu stiu cum sa fac, sa ma bazez pe kit-ul asta de pana, cu care e dotata masina, sau sa caut o roata de rezerva de aia subtire?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

roata frate ca sparaiul e asa de colo colo daca bagi greutate nu tine sau daca tai un cauciuc sau indoi o janta ca faci dai cu sparai ??? roat de rezarva e cea mai buna solutie si poti so iei normala e mai ieftina si mai practica , oricum daca ai cauciucuri noi sau macar bune cu un cui mergi 10 000 km problema cea mai mare ar fi daca il tai sau lovesti si atunci nai ce face cu sparaiul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu la touran, insa in manualul de la a mea scrie clar ca daca ai utilizat kitul de vulcanizare cauciucul trebuie aruncat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Multumec baieti pentru raspunsuri.

Se pare ca daca nu vrei sa arunci amvelopa dupa ce ai facut pana mai bine ai o roata de rezerva!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca trbuie aruncat cauchiucul! eu am facut pana,am bagat solutia care era lipicioasa,dupa care am pus un dop la vulcenizare si a fost ok.

e adevarat ca atunci cand nu opresti imediat si se taie cauciucul nu mai ai ce face.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au fost kituri de pana care zapaceau cauciucurile. Au fost scoase dupa ceva vreme. Roata de rezerva ramine sfinta. Chiar si cea subtire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!