Jump to content

Faruri Touran


lucaflo26
 Share

Postare recomandată

Arata destul de bine. O alternativa buna pentru farurile oem, insa citeam despre Dectane ca nu sunt foarte rezistente, ledurile se ard destul de repede. In cazul in care farurile de pa masina ar trebui schimbate, poate m-as indrepta spre asa ceva.

Dan M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Si acum revin cu poze cum am promis

Alte poze

post-19256-1273583268_thumb.jpg

post-19256-1273583282_thumb.jpg

post-19256-1273583601_thumb.jpg

post-19256-1273583616_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Posed pe leonul meu faruri dectane si pot sa spun ca ledurile sunt niste chinezarii ordinare.

La mine s-au ars 3 dintr-un far si 4din al doilea.

Cel mai bine e sa le inlocuiti cu unele mai bune,diferenta este enorma...au o intensitate mult mai mare.

Am citit fiecare post aici si sunt curios de un lucru... pe leon 1p pot sa pun si eu lupe?

As vrea sa stiu daca e posibil fie pe farul original cu oglinda fie pe cel decatane

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

farurile dectane au lupe,insa sunt curios cum lumineaza cele care si-au pus colegii.

as pune si eu asa ceva fie pe farurile originale(care nu au lupa) fie as inlocui lupa la celelalte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Black Sunrise

Salut ma intereseaza si pe mine lupele si as vrea sa stiu cum pot sa fac rost de ele si la ce pret .Mersi mult de tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salutare. am o intrebare si eu. La touran, daca as lua din dezmembrari farurile de la un touran cu xenon, ar potrivi? adica reglajul farurilor si restul va fi ca la cele vechi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Majestic cred ca ai avea nevoie de autoleveling sau cel mai bine sa muti doar lupele sa nu joace lupele in farurile originale cu xenon.Sau invers doar motorasele din farurile actuale ce le ai pe masina in cele cu xenon.Altfel exista riscul sa joace lupele.Sa ai trepidatii la lumini

black sunrise ia legatura cu colecul croco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Majestic cred ca ai avea nevoie de autoleveling sau cel mai bine sa muti doar lupele sa nu joace lupele in farurile originale cu xenon.Sau invers doar motorasele din farurile actuale ce le ai pe masina in cele cu xenon.Altfel exista riscul sa joace lupele.Sa ai trepidatii la lumini

black sunrise ia legatura cu colecul croco.

help flouran cum fac sa imi apara si mie poza pe forum? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

vreau sa montez un kit de xenon.imi pun fara lupe ca nu am reusit sa fac rost sa imi pun si lupe in far.trebuie setat ceva la masina dupa montare sau merg pur si simplu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da,trebuie sa intri pe modulul CENTRAL ELECTRIC in long coding si sa dai cateva bife pe acolo altfel iti da eroare de bec ars si nu stau aprinse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e aftermarket nu trebuie sa faci nimic claudiuxxl.Cel putin la kitul ce l-am avut eu nu a trebuit sa fac nici o setare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi pt sfaturi.imi puteti recomanda voi un kit bun de xenoane?nu chiar vreau sa dau bani degeaba

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma depinde pina in citi bani vrei sa cheltui.E alegerea ta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flo oricum vreau sa imi iau ceva mai bun.nu chiar toate panaramele.si vreau sa fie si de 55 de wati.imi poti recomanda ceva bun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A ok atunci..Eu stiu ca am folosit ceva SIEMENS si erau fabricate in ungaria.Le-am avut 3 ani de zile in care le-am folosit zi de zi.Sti ca noi suntem obisnuiti sa mergem toata ziua cu farurile aprinse.Asa ca dai un ban dar sti ca face..asta e sfatul meu.Totusi eu sunt de parere ca pe original e cel mai sigur.Eu unul nu as mai schimba becurile de 4300 k pe 6000 k.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie imi place sa fie pe original.dar de unde????????????asta e problema.eu nu am reusit sa imi pun nici lupe macar.sunt farurile alea cu lupa de la dectane dar nu imi plac.mie imi place sa fie cat mai original

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Si niste faruri de passat montate pe touran arata bine cu daylight....

post-19256-0-61936900-1290551424_thumb.j

post-19256-0-00725600-1290551441_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flotouran merg farurile de pe pasat pe touran ?trbe sa faci ceva modificari ca arata super.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut btr.mai sincer nu stiu daca merg fara modificari.Astea sunt din japonia unde aia la nivelul de tuning pentru touran sunt mult inaintea noastra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

flotoura ma-m gandit la o modificare fata la touranu din semnatura.dar cred ca am sa-mi cumpar ceva faruri daylait de pe la noi.cat te-au costat stopurile spate de cross .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oooo la vremea cin dle-am luat eu erau mai ieftine.Intreaba-l pe claudiuxxl ca el si-a cumparat recent.Sunt pe ebay.de liciteaza undeva pe la 130

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am dat 120 de euro pe ele in germania.mi le-a luat cineva de pe ebay.de

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Se poate seta din VagCom pozitia farurilor bixenon?

Ale mele bat doar 13-15 metri in fata, apoi restul e bezna.

As vrea sa le ridic ca sa bata cu 5-7 metri mai departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius vezi ca mi se pare se pot ridica un putin si manual.Intreaba-l mai bine pe Albundy

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Flo

Le-am ridicat manual cu imbusul, insa nu prea imi place.

Am vazut pe alt forum ca se poate si din VagCom, dar acuma e prea tarziu pentru ca eu le-am dereglat deja.

O sa merg la service sa fac o verificare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!