Jump to content

Faruri Touran


lucaflo26
 Share

Postare recomandată

pana la urma cat costa un set de lupe + instalatie xenon pe touran? si cine poate aduce piesele ?

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut as vrea sa pun si eu xenon pe touran am lupe de origine vw dar am optiune cu aprindere automata de faruri se poate afecta ceva? si daca rezista lupele la temperatura xenon
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e nici o problema cu lupele.poti pune linistit xenon

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este adevarat ca h7 este ceva echivalent cu xenon? si inca ceva am comenzi pe volan stie cineva ce trebuie sa fac sa activez telefonul de la butonul de pe volan

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

h7 este un tip de bec

nu inteleg la ce te referi cand zici ca e echivalent.

si pt telefon, la ce te referi cand zici "activare"?

hai la intalniri la cluj; o sa afli si testezi mai multe chestii...

http://vwforum.ro/index.php?showto...p;#entry1140621

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma refeream la claritatea halogenului h7 daca se vede aproximativ ca si xenon 6k Cu telefonu e grav,e vorba de activare in masina in cartea masini imi zice sa tin apasat pe butonul tel de pe volan aproximativ 5 sec ca sa se activeze ceva dar nimic (trebuie sa se auda un bip in boxe) la care trebuie sa activez pe mobil bluetoothul sa se conecteze radioul masini cu telefonul? nu stiu ce sa mai fac Cu intilnirile e ceva mai greu pentru ca nu sunt sunt in ro pentru moment dar sper sa fie cit de repede

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.e diferenta mare intre halogen si xenon.dar asta e altceva.deja sunt o gramada de topic-uri cu aceasta dezbatere.e vorba de dispersarea lumini cu ajutorul lupelor pt xenon.ca fara lupe e derajant pt altii..asa ca daca iti pui xenon pe lupele care le ai deja e foarte bineeee

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sal.imi poate spune si mie cineva ve firma de xenon este mai buna?asi vrea sa imi pun un kit xenon.cum asi putea sa iau legatura cu croco?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catalin alias croco

Număr de telefon 0723.00.50.30

poti sa cauti si in lista de mebri ca il gasesti sigur acolo.

catalin am scris eu pt tine :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. O intrebare am... Daca Touran-ul nu este din fabrica dotat cu proiectoare in bara, se pot monta ulterior ? Bineinteles cumparand kit-ul si tot ce trebuie... Mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

binenteles ca se pot monta .eu cred ca firele sunt deja acolo dar nu stiu sigur si trebuie activate cu vag-com ,deci trebuie cumparate lampile de ceata plus mastile grilele plastic si cablurile in cazul in care lipsesc vezi in link. aaa era sa uit si eventual comutatorul de lumini cu pozitia ptr lampi de ceata si cel mai important un electrician bun care sa ti le monteze .

http://cgi.ebay.de/VW-Touran-Nebelscheinwe...=item4cecf7f32d

lampa stg: 1T0 941 699C, lampa dr: 1T0 941 700C, grila lampa ceata stg:1T0 835 665A, grila lampa ceata dr:1T0 835 666A

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi mult. Cautam pe net despre Touran, si vedeam ca unele au proiectoare iar altele nu... Si tare sunt bune cand e ceata (am avut un Caddy cu proiectoare) si chiar ma gandeam ca odata pe o ceata de 5 m vizibilitate, doar proiectoarele au reusit sa ma faca sa vad drumul... Oricum, daca ai idee, aproximativ, cat ar costa tot kit-ul? (adica si cu butonul ala din bord...)

Modificat de Catalinu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spunetimi si mie ce tipuri de becuri are un touran 2006 model face-lift cu lupa pe faza scurta. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ma insel sunt H7

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ok am comandat becurile, intrebarea este aveti niste poze cu modalitatea de schimbare a becurilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

dsf nu e greu de schimbat becurile.o sa iti dai seama cum desfaci acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

salutare am si eu o intrebare.vreau sa imi pun proiectoare ceata si as dori sa stiu daca se pot monta daca jos in bara nu am firele ,si in modulul de comanda nu imi apare proiectore .cei de la vw au spus ca daca nu am in calc. (modul) trebuie sa imi instaleze ceva acolo pt. proiectoare ca sa imi poata pune proiectoare .nu stiu ce sa fac ,daca stie cineva cum as putea rezolva problema

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am rezolvat si problema lupelor.Am montat lupe bixenon cu ajutorul colegului CROCO caruia tin sa ii multumesc pentru sprijin si rabdare.Am sa vin si cu poze.

Dupa schimbarea xenonului after cu cel original pot sa spun ca e diferenta foarte mare.Eu unul recomand acest lucru celor care folosesc xenon after petru montarea minim a lupelor.E diferenta foarte mare si pentru cel ce conduce si pentru ceilalti participanti.

Acestea din poza alaturata sunt tipul de lupe montate.E foarte usor montajul si nu implica desfacerea sticlei farului,montajul se face prin partea din spate a farului.

post-19256-1272275458_thumb.jpg

post-19256-1272275476_thumb.jpg

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar fi interesant de relatat experienta ta cu montajul: pretul la care s-a ajuns in final, modalitatea de modificare - demontat faruri si spoiler ori pe masina (desi pare mai complicat), adaptarea conexiunilor electrice, functionarea leveling-ului, impresii ilustrate...

Multumesc, Dan M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uitati poze cu faruri daylight pentru doritori.Se gasesc pe ebay la vreo 300 euro.Sunt si pe negru si pe crom.Curiozitatea mea este daca se pot monta lupe bixenon in ele.Se pare ca folosesc becuri H7

post-19256-1272641776_thumb.jpg

post-19256-1272641786_thumb.jpg

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!