Jump to content

Faruri Aftermarket pentru Passat B5/B5.5


Passat 3BG
 Share

Postare recomandată

Buna seara dragi colegi,as avea si eu cateva intrebari.As vrea sa cumpar farurile de mai jos (atasez poze)si as vrea sa stiu daca cineva le-a cumparat si ce parere are despre ele.Farurile le-am gasit pe un site german iar ei zic ca farul 1 este diederichs(e posibil asa ceva?)iar farul 2 este sonar.La farul 1, vazand din fotografia postata de ei s-ar parea caci nu are reglaj electric,desi ei zic ca are reglaj electric,iar la farurile sonar ce nu mi-a placut ar fi capacele de protectie din plastic (sper sa nu se aburesca).Sunt putin confuz ptr caci nu stiu pe care sa le comand,dupa parerea voastra care ar fi mai reusite?

far1.jpg

far1-2.jpg

far1-3.jpg

far1-4.jpg

far2.jpg

far2-2.jpg

far2-3.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Va Salut! Mi-am achizitionat niste faruri Sonar SK3301 VPAT 975D pentru passat b5. Am o nedumerire cu legarea firelor, farul din stanga are trase 2 fire (albastru si negru) la modulele de DRL si un al treilea fir rosu care vine din amandoua DRL si intra intr-o mufa iar de acolo am 2 fire taiate. Unde ar trebui sa ajung cu el (farul din stanga nu are nimic conectat la DRL) deci banuiesc ca acel fir rosu ar trebui conectat undeva la farul din stanga, sau gresesc? Am sa va atasez niste poze poate voi va dati seama ce nu este biine acolo... Aaa si mai sunt 2 mufe care ies din cele 2 DRL-uri si nici acelea nu stiu unde sa le conectez. Inca nu am reusit sa dau farurile de pe masin jos sa vad ce mufe sunt acolo, dar nu as vrea sa il dau jos si sa nu aiba legatura nimic cu mufele de la DRL. 

20170415_012331.jpg

20170415_012419.jpg

20170415_012438.jpg

20170415_012502.jpg

Modificat de C o s m i n
mutare si adaugare imagini
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pozele tale nu ajuta la nimic. Cea mai importanta poza lipseste: fata farului. Trebuie gasita o schema a producatorului.

Ca din insectarul ala nu se intelege nimic.

Mie imi par a semana cu farurile colegului de mai sus. Dar daca n-ai poza cu partea din fata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit. Am scos cu totul DRL-urile si functioneaza perfect fara ele.

IMG_20170415_WA0006.jpg

IMG_20170414_WA0006.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Buna seara, am cumparat cu ceva vreme in urma faruri aftermarket cu leduri, au inceput sa transpire si le`am deschis sa le sterg si sa le resigilez, sunt h1 si faza scurta si faza lunga, ideea e ca nu vad prea bine cu ele si as dori sa pun lupa de la farurile originale, e posibil? e la fel lupa h1 cu h7? trebuie schimbata doar lupa sau tot mecanismul? Multumesc

Modificat de C o s m i n
mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta va trebui sa determini tu. Nu cred ca a desfacut cineva faruri identice cu ale tale, sa masoare lupele.

In cele mai multe cazuri asa se intampla cu farurile aftermarket. Lupele sunt ordinare.

Tu de fapt vrei sa bagi lupe de far halogen, cu bec H7. Nu iti recomand. Oglinzile acestor lupe nu sunt construite pentru bec xenon, nu vei obtine ceea ce trebuie.

Daca tot vrei sa repari farurile tale aftermarket, studiaza daca poti baga lupe bixenon Morimoto cu bec H1.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreau sa pun halogen...doar sa dau jos lupa de pe farul aftermarket(h1) si sa pun lupa de pe farul original(h7). uitandu-ma la ele par identice..intrebarea mea e daca lumina este data de lupa sau de tot dispozitivul respectiv?, multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot ansamblul lupa-reflector.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Dectane am eu , xenon 4000 k sipot spune :

pro:

-lupele isi fac foarte bine treaba

-plasticul se matuieste destul de greu , eu le frec cu pasta polish in fiecare vara sa fie perfecte

-nu apar probleme cu ledurile ca la Sonar unde se ard din senin

contra:

- pana nu dai gauri in capacele de cauciuc din spate , se aburesc iarna orice ai face

-nu se aseaza PERFECT pe caroserie , raman cam 1mm in afara pe laterale 

-........si cam atat

oricum fata de hella lupa OEM  bat mai bine in lateral , le-am avut si pe alea.

 

 

HELLA OEM

28ldmhw.jpg

 

 

DECTANE, ce sunt acum pe masina

 

293bubp.jpg

Modificat de edypro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!