Jump to content

Faruri Aftermarket pentru Passat B5/B5.5


Passat 3BG
 Share

Postare recomandată

In urma cu ceva timp am lovit masca din fata aici incluzand si farul din dreapta la care s-a rupt bratul de sustinere si astfel nu e prea stabil.

Ma bate gandul la niste angel eyes pentru au cam acelasi pret cu cele originale... are cineva asa ceva pe passat B5?

merita?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ceau ..si eu am patit acelasi lucru recent ...am primit far original hella de la asigurari si vreau sa-mi iau faruri cu angel eyes...arata foarte bine

daca iti cumperi si montezi pe masina ta pune niste poze sa le vad si eu..si mai scrie de unde le iei si cu cat

bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista 2 tipuri: clare sau intunecate, diferenta de pret intre ele este de 20 euro iar pretul in jur de 300 euro... exact cat fac si celelalte originale... o sa revin cu poze din catalog...

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Nu stiu daca pozele pe care le-ai pus tu sunt pentru faruti de B5.

Daca vrei uitate pe autoaccesorii.ro si vezi modelele FKFSVW115 ;si FKFSVW117 PE NEGRU

Daca afli despre ele cum se pot comanda anunta-ne si pe noi.

Modificat de nikolas
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am gresit in titlu, intr-adevar nu sunt pentru B5 ci pentru B5.5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare tuturor. La fel ca multi altii am si eu o problema la B5: farurile s-au matuit de zici ca merg prin lanul de porumb si nu pe strada. am incercat chestia clasica smirghel fin + polish, fara rezultate sensibile. Asa ca ma bate gandul sa iau niste faruri noi. Acum treaba este ca am vazut prin trafic destul de recent mai multe b5-uri cu niste faruri aftermarket, gen cele de la A4, si anume intregi, cristal (deci fara model) cu proiectoare optice duble (nu stiu cum sa ma exprim f exact)... presupun ca unul dintre becuri e pt FS+FL si al doilea e proiectorul de ceatza. Ideea este ca nu numai ca arata f misto, cred ca farul este si f eficient. Intrebare: A mai vazut cineva? Am halucinatzii? Stiti despre ce vorbesc?? Merci ca ati citit si dc am revenit cu chestii care s-au discutat puteti sa ma injuratzi :blink:!!

Bafta!. der.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca te referi la modelele astea:

post-5100-1193233045_thumb.jpgpost-5100-1193233078_thumb.jpg

post-5100-1193233058_thumb.jpgpost-5100-1193233066_thumb.jpg

post-5100-1193233976_thumb.jpg

Modificat de c o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai "halucinatii" :) ...mi-am cumparat eu asemenea faruri...sa stii ca vad mai bine decat cele stock care erau matuite.farurile au costat 800 ron.

uite asa arta farurile

post-8487-1193246474_thumb.jpg

Modificat de florin25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@florin25:pune si tu o poza sa vedem si noi cum le sta pe masina si zi-mi de unde le-ai cumparat deoarece ma intereseaza si pe mine!ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treci ITP-ul cu ele? Lumineaza mai bine? Au acelasi mod de prindere si reglaj manual pe verticala? Si cel mai important merg pe B5 (nu B5.5) am inteles, dar farurile de pe b5 merg si pe b5.5 sau invers?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea pozate aici sigur nu merg pe B5.5, au 'coada' inclinata diferit, parerea mea, dar probabil exista unele similare si pentru B5.5.

Super interesante !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Treci ITP-ul cu ele? Lumineaza mai bine? Au acelasi mod de prindere si reglaj manual pe verticala? Si cel mai important merg pe B5 (nu B5.5) am inteles, dar farurile de pe b5 merg si pe b5.5 sau invers?

bune intrebari, merci ca nu ti-a scapat atentiei. sincer reglajul pe verticala e supernecesar. daca le pui si xenon si nu mai merge reglajul esti halit... deci, pentru cei ce au asa ceva, se pot pune niste poze? linkuri/tel pe pm cu cei care vand/distribuie? merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce se intampla cu proiectoarele de ceata daca treci la tipul acela de far? Intreb in ideea ca farul de B5 are proiector incorporat si nu mi-am dat seama daca farurile prezentate sunt la fel..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea, din cate se vede, nu au proiectoare, dar poate sunt unele cu proiector. Nici la B5, nu toate au proiectoare. Doar unele variante.

Oricum, arata foarte bine farurile astea.

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum, arata foarte bine farurile astea.

Cu asta sunt si eu de acord. Le-am vazut pe cateva masini, inclusiv pe a lui Florin25 si mi-au placut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La itp nu am fost cu ele...:icon_thumright:.

In ceea ce priveste reglajul pe verticala.... am pus motorasele de la farurile vechi(pentru ca ele nu vin cu tot cu motorase) si merge.

Dezavantajul este ca nu au proiector in far(la cele vechi aveam).

De luminat .....lumineaza mai bine.

Prinderea este la fel ca la farurile stock.

Ca aspect....nici nu se compara cu cele vechi...arata foarte bine.

Farurile astea sunt pentru B5...nu merg pe B5.5

Modificat de florin25
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Eu am FK ,dar nu sunt prea multumit de ele,vibreaza lumina la orice groapa!!si sunt noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am gasit pe net faruri cu leduri devil eyes... sunt frumoasa ... eu am din pacate cu angel eyes tot pe negru poate va intereseaza pe careva .. poste o poza pe fond negru ..

post-8206-1211734421_thumb.jpg

Modificat de C o s m i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant :P oare care o fii calitatea lor ?

Oricum, deocamdata pretul lor mi se pare enorm, mai ales pe pagina care mi-ai dat-o :| Au acolo niste adaos-uri de numa :|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

care este adresa sitului?:) mi se par extraordinare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fabyan vezi ca in poza pusa de KMZ este un cod. Cauta pe google cod-ul acela si o sa gasesti pagina care te intereseaza :blink: In plus, in poza respectiva mai este scrisa si firma producatoare :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fainutze farurile...dar pretul mi se pare din cale afara. Inteleg, daca ar fi chiar farurile luate de pe un R8 :lol:...dar sunt after-market-uri...si chiar sunt extrem de scumpe :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as fi recunoscator daca mi-ati spune mie si tuturor carora isi prind urechile in siturile in limba germana, unde s-ar putea gasi farurile astea misto,eventual vreun magazin...ca pe ebay eu nu am gasit urma lor(mi se cam indoaie lopata sa mai sap la ora asta...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici!

Sper sa nu-mi i-au warning ca fac reclama!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Arata bestial, insa si pretul... te lasa rece.

La banii aia, cumperi 2 faruri HELLA pe pretul unui singur far.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!