Jump to content

Planetare Golf 3


tzecatalin
 Share

Postare recomandată

am o intrebare intrebatoare, se potrivesc planetarele de la golf 1 la golf 3?

de la un golf 1 din 80 la un golf 3 din 97, tot in 5 trpte , tot benzina, tot una scurta si una lunga,....... stie cineva :vaidecapulmeu: :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se potrivesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms mult.... naspa ca aveam 2 de golf 1 si ma gandeam...:D

:P :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

- Buna. Stie cineva daca planetarele de GTI se potrivesc pe 1,9 TDI?

Modificat de taz21
topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

dar planetarele de gti pe 1.8 abs? multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutareee.Mi-a crapat capu de la planetara scurta pe care l-am schimbat acum 8 luni si m-a costat undeva la 340 de lei atunci.Vreau sa imi cumpar 2 planetare sh dar problema este ca nu gasesc nicicum pentru 1.9D cod 1Y ci gasesc de benzinare 1.4,1.6,1.8 sau cel mai aproape de pe TDI 1Z.Ce fac ??? Se potrivesc sau difera intre ele ? Am nevoie de un raspuns concret si urgent ca nu am masina momentan ...

 

Foloseste Search inainte de a deschide un topic.

Modificat de taz21
topic mutat
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele de 1.8 le poti pune fara absolut nici o problema. Cutiile sunt la fel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok deci multumesc foarte mult de raspuns.Daca cele de pe 1.8 se potrivesc pe 1.9 D inseamna ca si cele de pe 1.9TDI se potrivesc pe 1.9 D.Oricum mai astept un raspuns de la cineva care cunoaste sau daca are cineva vreo planetara scurta de 1.9 TDI si poate sa imi dea diametrul ei la partea care se prinde de cutie si distanta dintre gaurile de prindere si nr de caneluri de la roata e perfect :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite ce am gasit eu într-un program de piese

post-40889-0-04224500-1431110716_thumb.j post-40889-0-18772600-1431110719_thumb.j

post-40889-0-01582500-1431110723_thumb.j post-40889-0-12213000-1431110727_thumb.j

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci domnul lupo sa inteleg ca se potrivesc nu ? Cel putin din pozele postate de dumneavoastra asta reiese...Multumesc mult de raspuns

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci revin cu raspunsul...Planetarele de pe TDI nu se potrivesc pe 1.9D sau alte modele... Cele de pe TDI sunt capetele mai mari... Acuma de o fi careva nevoias de 2 planetare de TDI sa le caute la mine ca eu m-am intepat de numa... am mai dat si 150 de lei pe ele... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum nu ştiu unde ai văzut tu în pozele puse de mine că se potrivesc cele de TDI.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut daca tot ai sa-ti iei planetare sh cumpara-ti burdufuri noi,pentru ca cele vechi se pot distruge repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!