Jump to content

De unde cumparam anvelope ieftine ?


vw-raz-van
 Share

Postare recomandată

am luat si eu michelin de pe anvelopejantepromotii.ro. am fost multumit de serviciile lor - am comandat vineri, au venit sambata. data de fabricatie foarte buna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Si eu tot la Dinamic92 am gasit anvelope la pret bun. Mai exact, Dunlop Wintersport 3D la 380 de lei bucata, fara montaj inclus si 1.50% reducere la 4 bucati. Pentru cei din Piatra Neamt, au si 50% reducere la montaj. Deocamdata sunt foarte multumit de anvelope! Au DOT din 2709 si sunt Made in Germany.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa indelungate cotrobaieli pe toate sit-urile am comandat de la anvelopejantepromotii.ro cauciucurile de iarna - sunt cei mai buni ca pret. Ieri am comandat, azi la pranz le-am primit, deci foarte prompti si seriosi. Toate 4 anvelopele sunt in perfecta stare, etichetate etc. Au avut pe stoc chiar si modelul cautat de mine 225 / 40 / 18 Dunlop Winter 3D. Deci recomand cu caldura....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu mi-am pus exact inainte de zapada Dunlop 3D de la unul din site-urile de mai sus. Nici o problema pana acum, doar ca am crezut ca nu mai merge ABS-ul, de vina erau cauciucurile prea bune :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

anvelope super ieftine sunt pe anvelopesibiu.ro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, eu mi-am cumparat de pe anvelopeweb.ro, sunt multumit, mi-am comandat in 16.12.09, 4 Dunlop Winter Sport M3 195/65/R15 91T, au venit in 18.12.09, la telefon au zis ca au DOT 2009 si sunt din Germania, asa a si fost, DOT 2309, Made in Germany, transport de la Oradea la Timisoara 40 RON, garantie 2 ani. Pretul a fost 900 RON (225x4), prin Timisoara le gasisem undeva la 260 RON bucata. Nu am fost la Auto Ovarom unde am auzit ca cica plateai 3 si una ti-o dadeau gratis + la 4 cumparate - montaj + echilibrat gratuit. Am mai platit si pe schimb 120 RON (dat jos roti, montaj in loc de cele de vara, echilibrare, montat la loc) Asa ca am regrete ca m-am grabit. Per total sunt multumit, si-au facut treaba de sarbatori la munte, nu stiu cat merita investitia daca nu mergi la munte cu ele deoarece eu cred ca o sa le rulez max 2000 km pe an. Oricum o investitie buna pentru urmatorii 5 ani ...

Modificat de Mad Cow
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu cat merita investitia daca nu mergi la munte

eu nu cred ca pui problema cum trebuie, anvelopele de iarna se pun pe masina pentru siguranta, indiferent de numarul de km parcursi. anvelopele de iarna te ajuta la franare, la stabilitate, nu numai la plecarea de pe loc sau la munte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Negresa: :D eu locuiesc in Timisoara si crede-ma iarna asta 09/10 a nins 1 singura data in Timisoara si a fost zapada 2 zile. Prin urmare nu stiu cat se justifica 1000 RON pentru asta ... In ziua cand a nins nici nu aveam treaba sa circul cu masina dar am condus numai ca sa vad cum se comporta masina ... Nu intelege gresit, nu contest calitatea anvelopelor de iarna, dar in unele regiuni chiar nu stiu cat se justifica ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu circuli cu masina nu merita,daca nu ai accident nu merita,daca nu ai bani nu merita.In toate celelalte cazuri anvelopele dedicate ...merita efortul.Anvelope GY UG7+, 205/55/16 de la Anvelopeweb,in afara de DOt comunicat telefonic 4509(in fapt 2009),pretul cred ok(350 ron/buc).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Metro are o oferta interesanta Continental TS 830 la 378 ron(205/55/16,DOT 4609 Czeh Republic),erau si 215/55/16 Dunlop 3D la acelasi pret.Furnizorul de anvelope este Dinamic 92.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mad Cow poate ai stat in casa iarna asta si nu ai vazut ninsorile. Si eu sunt din Timisoara si pot sa spun ca iarna cu atata zapada ca aceasta nu am vazut de vreo 5-6 ani.

In al doilea rand cauciucurile de iarna nu sunt facute dedicate zapezii. Ele sunt concepute sa aiba aderenta cat mai mare pe temperaturile tipice iernii, respectiv sunt gandite sa fie eficiente la temperaturi sub 7 grade celsius. Deci au un rol important la stabilitate, aderenta, distanta de franare etc. Chiar daca ma repet : in vest anvelopele de iarna sunt obligatorii. Daca nu ai , iti confisca talon...chiar si masina in unele locuri. E ca si RCA-ul...Prin urmare sa nu incercam sa reinventam roata ca altii o produc de mult si inca perfect rotunda

numai bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe www.anvelopejantepromotii.ro sunt si cauciucuri chinezesti.Arata bine la profil iar de pret nu mai zic.Nu stiu ce sa fac,chiar daca au garantie.Voi ce ma sfatuiti?''Port'' marimea 225/55/R17 si am gasit la ei Goodride cu 285 ron,la jumatate de pret fata de alte marci.Va rog frumos,daca aveti cunostinta de cauza,sa ma ajutati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt cateva teste in care chinezestle au iesit f prost.

mai bine cauta din gama sava, debica...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

ma intereseaza tot ce se poate spune despre urmatoarea marca de anvelope "Master Steel ProSport", ma atrage profilul dar inainte de achizitie vreau sa stiu mai multe despre aceste componente auto.

Modificat de cgadalean
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in ce sens au iesut foarte prost?eu nu merg f mult cu masina,doar in concediu poate fi vorba de drum lung.daca sunt proaste,oare de ce mai dau garantie?sunt si pe net acele teste?mai stie cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la masuratori au avut rezultate proaste DAR cel mai important una dintre ele s-a rupt in timpul unui test( i-au iesit sarmele pe afara)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din "chinezarii", sunt bune cele Nakang. au cel mai bun raport calitate pret. asta o stiu de la un prieten care are o vulcanizare, cand l am intrebat ce sa aleg intre Toyo si Nakang.

Stima,

Biku

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti dai seama ca eu nu exploatez cauciucurile cum fac aia la teste.Eu merg putin si lent:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din "chinezarii", sunt bune cele Nakang. au cel mai bun raport calitate pret. asta o stiu de la un prieten care are o vulcanizare, cand l am intrebat ce sa aleg intre Toyo si Nakang.

Stima,

Biku

si tu ai ales nakang??? :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din "chinezarii", sunt bune cele Nakang. au cel mai bun raport calitate pret. asta o stiu de la un prieten care are o vulcanizare, cand l am intrebat ce sa aleg intre Toyo si Nakang.

Stima,

Biku

Toyo sunt anvelope medii-superioare.

Nankang sunt la limita de jos a suportabilitatii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu fi asa sigur cu Nankang. Utilizezi asemenea anvelope? La utilizare cotidiana si masini cu puteri reduse eu cred ca este o anvelopa foarte buna. Eu am de iarna pe un Ka si chiar nu am avut nici o problema in ceea ce priveste aderenta, ruliul, stabilitate. Mai ramane sa vedem cu sta la durata utilizarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.

In al doilea rand cauciucurile de iarna nu sunt facute dedicate zapezii. Ele sunt concepute sa aiba aderenta cat mai mare pe temperaturile tipice iernii, respectiv sunt gandite sa fie eficiente la temperaturi sub 7 grade celsius. Deci au un rol important la stabilitate, aderenta, distanta de franare etc. Chiar daca ma repet : in vest anvelopele de iarna sunt obligatorii. Daca nu ai , iti confisca talon...chiar si masina in unele locuri. E ca si RCA-ul...Prin urmare sa nu incercam sa reinventam roata ca altii o produc de mult si inca perfect rotunda

numai bine...

Perfect de acord cu tine numai ca te contrazic in ceea ce priveste ca anvelopele de iarna nu sunt dedicate zapezii. Anvelopele de iarna fiind dintr-un cauciuc mai moale ia zapada care este sub roata, iar cand se destinde anvelopa zapada este aruncata in afara poate si din cauza fortei centrifuge, lucru care nu se intampla la anvelopele de vara sau allseason :icon_thumright:

Modificat de Jeunderscore
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anvelopele de iarna cu buna performanta pe zapada sunt cele cu specificatia M+S. Nu doar pt 4x4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK,m-ati convins,nu i-au chinezesti.Dar ce parere aveti de marca Kumho?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!