Jump to content

De unde cumparam anvelope ieftine ?


vw-raz-van
 Share

Postare recomandată

:icon_thumright: Negresa- ale tale sunt ecocontact3(mai e mult pana la sport contact3).Eu am cumparat GY fabricate in Slovenia(fara repros) unde dealtfel se fabrica si Dunlop-uri.Pe de alta parte am si GY fabricate in Germania si sunt groaznice, abia au putut fi echilibrate catre un nivel decent.

De curand am intrat in posesia altor CSC3(multumesc Valix) dintre care una este fabricata in Romania.

Claudiu_gl-le cumpar eu la pretul asta si daca sunt facute in Tanganica!In Romania se produc o gramada de piese care ajung pe masinile noastre made in DE!

Modificat de Tilu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Tilu,il sun pe flacau si le iau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Negresa- ale tale sunt ecocontact3

da, asa este, nu am fost prea atent la tipul anvelopei dar ideia de baza e aceiasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

contisportcontact3 235 45 ZR17,indice Y,protectie janta,dot 1810,400 ron buc cu tot cu transport,ce mai vreti?Azi au venit,abia astept sa la incalt.Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

contisportcontact3 235 45 ZR17,indice Y,protectie janta,dot 1810,400 ron buc cu tot cu transport,ce mai vreti?Azi au venit,abia astept sa la incalt.Bafta

de unde ? pretul e super

unde sunt fabricate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti o promotie sau pret bun la dimensiunea 205 55 16 ? dar sa fie ceva de marca...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiti o promotie sau pret bun la dimensiunea 205 55 16 ? dar sa fie ceva de marca...

http://anvelopejantepromotii.ro

Eu am cumparat in martie de la ei Goodyear F1 - GS-D3 pentru 205-55-16 la pretul de 318 RON. Sunt fabricate in Germania in saptamana a II-a a anului in curs

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parca am citit ca nu se mai fabrica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

overseas,pe 4 tuning are un flacau anunt.Cauciucurile vin fara factura pt ca sunt....dar nu am probleme cu ele.Sunt facute la timisoara,dar din ce am inteles de la baietii de la vulcanizare,e acelasi material ca cel original

Stiti o promotie sau pret bun la dimensiunea 205 55 16 ? dar sa fie ceva de marca...

vezi la nr 0765 213 100

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aha, am inteles. Sa ne zici cum se comporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se comporta excelent,ruleaza f lin si silentios,s-au echilibrat repede si fara probleme,sunt super,intr-un cuvant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am cumparat acum ceva timp niste anvelope Nankang pentru masina tatalui meu (un Polo), sunt anvelope asiatice (taivan parca) dar de calitate foarte buna. Am primit 3 ani garantie la ele, deci daca tin 3 ani si-au facut banii. Nu mai stiu exact cat au costat, stiu ca le-am luat de la o firma online de anvelope si jante - JantesiAnvelope.ro - am cautat o gramada si nu am gasit mai ieftin, plus ca transportul e undeva la 5 RON pe bucata, din cate imi amintesc, fata de 10 - 15 lei cat e la altii. Din cate stiu, aveau si mai scumpe, Michelin, Pirelli, Dunlop etc dar pe tata il interesa sa fie cat mai ieftine si durabile, pentru un Polo condus la consum nu ai nevoie de cine stie ce cauciucuri de performanta. Cand o sa imi schimb si eu cauciucurile pe Astra al meu tot Nankang o sa iau.

Modificat de Laurentiu N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Eu mi-am cumparat in martie online 4 cauciucuri AVON ZV5 195/65/15. Au o carne pe ele......... Le-am luat de la www.vanzarianvelope.eu (e prin Arges pe undeva) si mi le-au livrat in ziua urmatoare dupa confirmarea comenzii. Pretul la promotie a fost de 171 lei + 10 lei transportul/ roata = 724 lei. Vis combinatia. Si n-am reusit sa le scartii pana acu desi am mers ca descreieratu. Cheers!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Recomand sigemo.ro. Eu un magazin/service din Sibiu cu preturi bune si livrare gratuita pentru un set complet. Mi-am luat de la ei Michelin Energy Saver made in Germany, DOT2010. Foarte multumit de anvelope si de serviciile lor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

in continuare www.anvelopejantepromotii.ro sunt cei mai IEFTINI de pe piata

efectiv au preturi imbatabile!!

sunt curios daca imi ofera discount daca iau si 4 jante de tabla tot de la ei pe langa cauciucuri :)

revin cu impresii dupa ce fac comanda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc daca ne strangem mai multi din bucuresti sa trimitem o comanda mai mare :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Orientativ ma poti trece cu 8 anvelope Goodyear UltraGrip 7+ 195/65R15. Astea sunt in jur de 245RON in mod normal. Vezi la cat le putem scoate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-am trimis mail, m-au sunat si au zis ca avand in vedere ca au cele mai mici preturi / adaos comercial de pe piata nu imi mai pot face nici un discount :( cu toate ca eu vreau sa cumpar 4 jante tabla si 8 anvelope

l-am intrebat pe nenea daca vin cu o comanda de 20 de anvelope .. se mai poate discuta si a zis ca NU

preturile sunt fixe si pentru persoane fizice si pentru pers. juridice

naspa :P

oricum cica au pe stoc aceste anvelope atat Dunlop 3D (M3 cica nu se mai fabrica), goodyear 7+ si michelin a3 si a4

anvelopele Dunlop A3 cica sunt fabricate in Germania, Good Year in Slovenia

toate au DOT 2010 .. saptamana nu o stia pe dinafara oricum sunt noi de cateva luni de zile .. probabil se fabrica vara pentru iarna si iarna pentru vara urmatoare

transportul dureaza 2,3 zile si este gratuit

toate anvelopele astea premium au garantie 2 ani de zile

la jante de tabla nu dau garantie deloc

se plateste ramburs si nu pe baza de avans

comenzile se dau direct ei pe site

P.S. - eu nu ma pot hotari ce se aleg intre Dunlop 3D - 237lei, Good Year 7+ 246lei si Michelin A4 257lei ;) (195/65 R15)

de vara am Michelin EnergySaver si sunt super extra multumit de ele

.. dar parca as merge pe Dunlop la astea de iarna .. si putin din cauza pretului si faptul ca sunt produse in Germania ..

Modificat de stefanutz30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

the_punkreas2003

Am avut Dunlop 3D si sunt foarte bune. Cred ca varianta asta o voi alege si pt Golful prietenei mele. Mai bine Germany decat Slovenia, parera mea. Pt Golful meu deocamdata nu iau, am Nokian WR2 parca si mai merg lejer si iarna asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca tot vorbim de anvelope ieftine am gasit un particular care vinde Michelin A3 aproape noi, stare buna, DOT 4609 cu 750 lei

o fi bine ?

sa ma bag ,,, sau sa iau tot de la www.anvelopejantepromotii.ro noi noute cu garantie si alea alea?

P.S. oricum vad ca si aici pe net .. au inceput sa iasa anvelopele de iarna la vanzare :offtopic:

Modificat de stefanutz30
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Totusi sa cauti si pe cauciucuridirect.ro , am vazut ca au preturi ok.

Butonul p_quote.gif sau p_mq_add.gif - (citatul) ajuta cand se doreste citarea unui pasaj din alt post.

Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, in caz contrar este inutil si interzis de regulament.

Foloseste te rog butoanele t_reply.gif sau t_qr.gif!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vrei sa le faci reclama mascata sa stii ca ai reusit :biggrin:

de ce ? pai sunt chiar foarte scumpi ..

anvelopa care pe alte site-uri costa 237 ei o vand la 310 lei iti poate confirma acest lucru

m-am uitat la Dunlop 3D 195/65 R15 91T si nu vreau sa ma uit la o anvelopa pe 16 sau 17 inch ..

la fel Michelin ALPIN A4 la ei costa 379 si la firma www.anvelopejantepromotii.ro aceeasi anvelopa costa 257 deci o diferenta de 120 lei

unde ai vazut tu preturi ok ?

Butonul p_quote.gif sau p_mq_add.gif - (citatul) ajuta cand se doreste citarea unui pasaj din alt post.

Acest lucru are sens doar daca acel post nu este chiar ultimul, in caz contrar este inutil si interzis de regulament.

Foloseste te rog butoanele t_reply.gif sau t_qr.gif!

aryes13

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor, o parere va rog....am fost astazi cu ceva probleme pe la Cardinal Motors CT, si am gasit la ei oferta asta pentru Golf V : 4 jante otel / 15" + cauciucuri iarna Conti Winter Contact = 1638 RON fara TVA ! Alte variante, cu cauciucuri Semperit Speed Grip = 1487 RON fara TVA, sau Mabor Winter Jet = 1385 RON fara TVA ! Avans 50%, livrare in 3, 4 saptamani.... Merita ? Gasesc ceva mai convenabil pret / calitate in alta parte ? Multumesc....

Modificat de Green
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm si eu ca www.anvelopejantepromotii.ro sunt cei mai ieftini de pe piata. Si pe deasupra extrem de promti. Am dat comanda vineri pe la 12....si sambata m-am trezit cu ele acasa (nu credeam ca lucreaza curieratul si in weekend) :D

Dar...hurry up!! Daca totusi doriti anvelope de iarna de la ei...grabiti-va....pentru ca eu anul trecut nu am mai reusit sa iau de la ei...intr-o singura zii epuizasera stocul de anvelope care le doream eu (cand a dat prima zapada).

Acum mi-am luat mai din timp...sa fiu sigur ca au pe stoc :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!