Jump to content

De unde cumparam anvelope ieftine ?


vw-raz-van
 Share

Postare recomandată

Salut,

 

Aveti idee daca pot gasi undeva anvelope Nokian fabricate in Finlanda? In 4 locuri am gasit dar fabricate in Rusia.

teoretic standardele de calitate ar trebui sa fie aceleasi dar as prefera Finlanda.

Este vorba despre Nokian wrd4 215/55/16.

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa il intreb. Insa mi-au confirmat si 2 vanzatori de anvelope ca doar A4 si inca una s-ar mai face in Finlanda.

In schimb D3/D4 se fac in Russia, cica...

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti confirm si eu ca WR D4 pe 215/55R16 gasesti doar pe Rusia daca vrei fabricatie 2016. Oricum, calitatea este aceeasi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut,

Eu m am oprit la CONTINENTAL CONTIWINTERCONTACT TS 860
215/55R16 93 H M+S 3PMSF la pretul de 503 lei/buc; le am gasit pe http://www.anveloshop.ro/ 

daca stie careva un loc unde sunt mai ieftine mi ar fi util; eu am gasit pe net la 488lei/buc insa fara a avea marcajul 3PMSF (Simbolul constituit din trei varfuri muntoase si un fulg de zapada (3pMSF) aplicat pe anvelopele M+S (Mud & Snow) desemneaza anvelope concepute pentru conditii dificile de zapada)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista Conti TS860 fara marcaj 3PMSF, toate au acel simbol, diferenta e ca nu toate magazinele specifica separat acest lucru.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles..nu ramane decat sa primesc (daca exista) un pont de unde as putea lua mai ieftin; daca se poate ca cel mai mic gasit este 488 lei/buc dupa cum spuneam. Ma indoiesc ca as gasi la...460-470 deoarece cred ca adaosul este destul de mic la anvelope.

Oricum, multam de lamuriri PLay3R

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca cel mai mic pret gasit in cautari este 487.60 RON asa ca nu stiu cat ai putea sa mai scazi. Poate eventual sa gasesti ceva cu DOT mai vechi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am luat 2 buc. de astea : http://www.anvelopearagrup.ro/ro-117.html de la magazinul din link. Am luat in august sperand ca o sa ies mai bine in iarna. Am dat 250 bucata. Vad ca acum sunt 233. Pret bun. Dot 2016 - februarie. Sambata le pun. Ce o fi o fi. Nu merg des cu masina. Doar in weekend. Sa speram ca vor tine macar 3 sezoane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt dedicat celor de la continental pe anvelope de iarna si celor de la dunlop pe cele de vara..am cativa ani buni de exploatare a ambilor producatori pe vara/iarna si nu am nici un repros. Nu spun ca altele sunt mai bune sau mai proaste, spun ca pt mine, pt nevoile mele astea 2 branduri sunt verificate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Anvelope1.com

Daca cumparati pe o societate inregistrata in registrul operatorilor intracomunitari, puteti lua fara TVA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Eu imi iau de la gumi7.ro

Am cumparat 4 Firestone winterhawk 3 si au venit din Germania. Erau fabricate in Franta. Mult mai ieftin ca la orice magazin de la noi si platesti la livrare curierului. Dezavantajul e ca astepti cam 7 zile. Curierul le aduce acasa, se pot verifica inainte de plata dimensiunile, DOT-ul etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Nu recomand deloc site-ul anveloshop.ro. Pierdere de vreme cu ei si nervi. Recent am plasat la ei pe site o comanda de 4 anvelope de iarna, care erau la ceva reducere, trecute pe prima pagina si ca best buy, bla bla. Ideea e ca imi convenea la pret, mi s-a parut oferta buna, deci plasat comanda, primit si mail de confimare, totul ok. Se livreaza frumos anvelopele, eu in ziua respectiva nu eram in localitate, si tatal meu a fost cel care a preluat gumele. El nestiind despre ce e vorba, in sensul ca ce am comandat eu, dimensiuni, marca etc, le-o preluat si cu asta basta.

Surpriza a venit cand am ajuns acasa, mers in pivnita sa vad si eu anvelopele si instant mi-am dat seama ca nu erau ce trebuia. Eu comandasem 205/55R16, ei mi-au facturat si trimis 195/65R15. Si nu, nu am gresit eu plasarea comenzii, ca am habar suficient de masini, iar confirmarea comenzii din mail-ul meu statea drept dovada asupra faptului ca alesesem ceea ce aveam eu nevoie nu ce au considerat ei. Trimis mail, poze la facturile ce le-am gasit atasate, print screen la confirmarea de comanda din mail (pentru ca era weekend si nu puteam sa le trag d-zei prin telefon), explicat toata povestea.

Luni primesc telefon, ca isi cer scuze, ca au avut ei probleme cu baza lor de date, ca preturi inversate, ca dracu ca lacu. Ca imi iau anvelopele inapoi, dar daca vreau sa imi trimita cele pe dimensiune buna, alea is la alt pret de fapt si mai am de dat cam 60 de lei/anvelopa, deci undeva la 240 de lei in plus. Sau imi dau banii inapoi daca vreau. Ca nu imi pot da la banii platiti deja anvelopele corecte, ca nu pot taia factura, ca nu se poate contabiliceste nu stiu ce, povesti. Si le-am explicat, ca eu ca si cumparator, nu am de unde sa stiu ca baza lor de date e varza. Eu am vazut un produs la pretul X, am comandat, asta vreau. Restul, si le asuma. Si sa nu imi spuna ca nu se poate, ca orice se poate, in conditiile in care am tangenta si lucrez pe un magazin online si stiu prea bine ce inseamna comert electronic....da din ala corect, cinstit, cu asumarea raspunderii daca sunt probleme din vina vanzatorului. Si cum imi pierdeam rabdarea ca nu si nu, pana nu i-am amenintat cu protectia consumatorului, nu am scos-o la capat. Pe urma, cand a vazut cel cu care tot povesteam ca nu is picat din luna, pai ca vorbeste cu un superior si ma resuna. Ei, dupa vreo 2 ore, m-a resunat sa ma anunte ca trimit ei curierul dupa cauciucuri, sa fie duse inapoi, si primesc cele 4 cauciucuri comandate.

Nu ma deranja daca de la bun inceput era treaba ok sau ma anuntau ca bai omule, vezi ca ai comandat ceva, dar uite avem probleme cu site-ul. Adica tu ca firma, care suporti niste costuri de livrare gratuite la 4 cauciucuri, nu te asiguri sa fie treaba super ok ? Sa nu tot plimbi marfa aiurea, ca pe tine te costa pana la urma ? Facturezi si trimiti lela total altceva ? Plus timp pierdut. Plus discutii la telefon de hai sa ii prostim pe prosti. La fel de bine eu puteam crede ca am comandat ceva, la un pret si dupa 2 zile ma suna vanzatorul, ca vai ne-am dat seama ca am pus la vanzare un produs cam ieftin...hai sa iti mai cerem niste bani in plus daca il vrei. Pe bune ?
Per total, dupa mine ca prima experienta cu site-ul respectiv pot spune ca lasa de dorit maxim. Nu sunt absurd, se pot intampla tot felul de probleme in comert. Dar cand e vorba de asumat o greseala, ti-o asumi, si rezolvi simplu. Ca tot tu ca si vanzator ai de castigat daca stii cum sa pui problema si remediezi din scurt treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
On 10/6/2016 at 1:10 PM, identitate78 said:

Salut,

Aveti idee daca pot gasi undeva anvelope Nokian fabricate in Finlanda? In 4 locuri am gasit dar fabricate in Rusia.

teoretic standardele de calitate ar trebui sa fie aceleasi dar as prefera Finlanda.

Este vorba despre Nokian wrd4 215/55/16.

Merci.

https://anvelope-discount.ro/anvelope/anvelope-turism/anvelope-nokian/toate/iarna/21555/r16/toate

Cam tarziu postul meu, dar poate ajuta pe altii.

De aici am luat si eu, dar in 2015 si alte dimensiuni - 195/65/15 (XL). Made in Finland.

Foarte multumit de ele pana acum.

Modificat de Shymano
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

http://www.cauciucuri.com de aici am luat eu cauciucurile de iarna (continental wintercontact TS860) R16 si vara (Hankook ventus v12 evo2) R17. Preturi bune fata de alte site-uri si dot-uri recente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Un site unde pot gasi si eu cauciucuri la pret bun,am comandat 205/55 R16 HANKOOK Ventus Prime3 K125 - 94 XL V   si dupa ce au acceptat comanda au sunat sa zica ca nu au pe stoc si alte chestii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mihai.onu94

https://www.anvelopejantepromotii.ro/

Am comandat de la ei de 3 ori si de fiecare data totul a fost super ok. Au preturi bune, informatiile de pe site corespund cu stocul lor si comanda a ajuns de fiecare data repede. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Am comandat de pe anvelopejantealiaj.ro Firestine Roadhawk 205 6015 de vara la pret 270 pe buc ,pret bun zic eu pt masina din semnatura.

Un feedback despre ele, cei care au anvelopele astea ? La aderenta au A, dar ca durata de viata m-ar interesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Anvelope nokian d4 am luat eu acum, dot 3918 finlanda 4 seturi diverse marimi. Nokian a4 nu am mai gasit finlanda. De la best-tires.ro

Modificat de miliktsi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!