Jump to content

Telefonul Din Cotiera


vap_66
 Share

Postare recomandată

Ma bate gandul sa scot telefonul + suportul din cotiera. M-am uitat pe acolo, dar nu se vede nimic la suprafata, nici macar un surub, sau ceva asemanator. Dar cablul telefonului poate fi scos din priza din cotiera, deci cumva se poate scoate ce e acolo.

Aveti idee cum pot face asta ?

PS: E exclusa varianta cu inlocuitul cotierei. Mai bine tai suportul de telefon decat sa schimb cotiera :icon_thumright:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai ceva de prin pozele astea?

post-314-1210610679_thumb.jpg post-314-1210610423_thumb.jpg

Modificat de AndyG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Singura poza pe care o am cu telefonul din masina :)):

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci este asa?

post-314-1210614564_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact.

PS: E cumva A8-ul celor de la Hofele ? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact ... Hofele ...

Citeste aici. Poate "intelegi" engleza mai bine ca mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din ce am citit pe acolo, am inteles ca acele brate ale suportului sunt fixate cu niste nituri/capse, care pot fi scoase daca sunt fortate nitel cu o surubelnita. Maine, pe lumina, o sa verific sistemul de prindere, sa vad ce solutie gasesc (asta daca nu dau peste un DIY bun pe net :ninja:).

Multumesc pentru link si ajutor :ceuameni:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mai rau decat credeam :):

Am scos telefonul, dar a ramas acolo suportul. O sa incerc sa vad daca se poate da jos interiorul cotierei (sper sa nu fie lipit) ca sa am acces la sinele sistemului de prindere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu-i cu suparare..de ce te deranjeaza telefonul din cotiera?

la frumusetea asta de a8 mergea si telefonul din dotare..

luigi vicol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu acelasi model de telefon si ma intereseaza...masina ta are si bluetooth pe car kitul respectiv...sau car kitul fct ca si la mine...numai pe telefonul respectiv ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu-i cu suparare..de ce te deranjeaza telefonul din cotiera?

la frumusetea asta de a8 mergea si telefonul din dotare..

luigi vicol

Incerc sa trec la un sistem cu bluetooth, si in situatia asta telefonul din cotiera o sa stea degeaba (si acum sta cam degeaba, ca nu prea imi convine sa schimb mereu cartela din mobil in cel din cotiera, si sa am 2 numere nu imi place). Prefer sa am un spatiu de depozitare in plus :P.

@ERY: Functioneaza doar cu telefonul Audi. Bluetooth nu era disponibil pe vremea aia :(.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista :Driver: am vazut altele care au car kitul de fabrica (fara telefon) si cu bluetooth incorporat. Eu m-am ales tot cu telefon din pacate :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, dar optiunea de carkit cu bluetooth e disponibila doar la modelele mai recente :(.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, am si eu o intrebare legata de telefonul din cotiera. Am un model mai nou, din 2005, si nu reusesc sa setez prin conexiunea bluetooth un alt telefon decat cel al masinii. De cate ori incerc imi da eroare.Stie cineva cum pot face acest lucru ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici era vorba despre demontarea telefonului, si oricum nu era cel cu bluetooth.

Ce eroare primesti ? Si ce model de telefon incerci sa conectezi ? Si pe ce masina ? :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am un Audi A8/4E din 2005. Am incercat sa conectez o gramada de telefoane Nokia si nici o sansa. Nu imi specifica ce eroare este, imi scrie ca datorita unei erori nu se poate conecta. Sa fie de vina si faptul ca telefonul masinii este conectat cu masina tot prin bluetooth ? Am incercat si cu telefonul masinii inchis si tot de geaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista vreo optiune de deconectare, din soft, a telefonului standard ? Sau de inlocuire cu alt terminal ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Gata, am scăpat de problemă :Driver:. Trebuiau scoase panourile laterale exterioare ale cotierei (erau clipsate), şi sub ele se află c

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!