Jump to content

Capital Auto Slatina


felix12xwk
 Share

Postare recomandată

Povestea incepe asa:
Sunt proprietarul si utilizatorul in devalmasie cu sotia mea a unui Golf IV Variant de vreo 2 ani si intrucat se apropie momentul efectuarii ITP-ului m-am gandit ca ar fi bine sa-i fac unele retusari la vopsea si sa-i schimb parbrizul care era fisurat (este al doilea pe care il schimb pt acelasi motiv).
Buun, cum cea mai ieftina metoda sa fac acest lucru era pe asigurarea CASCO, m-am deplasat la politie, unde mi s-a intocmit autorizatia de reparatie, dupa care la asigurator s.a.m.d.
Am dus masina la service, n-am sa-i spun numele dar ei se pretind a fi cei mai buni din oras (cu ceva timp in urma au asigurat service-ul la Hyundai), dupa o scurta analizare a unuia care se pretindea sef, mi s-a spus ca in doua zile e gata, dar cel mai sigur in trei, insa sa nu-mi fac griji ca ma suna ei cand sa vin sa o iau.
Ok, toate bune si frumoase pana aici, insa in a treia zi se facuse ora 13 si nu primisem niciun telefon. Nu mai aveam rabdare (cred ca stiti ce inseamna sa nu ai masina!?! Am platit la taxi cat mergeam cu a mea 2 wek-uri). M-am dus peste ei, oamenii n-aveau nicio treaba sa ma sune, cand i-am intrebat de masina, zice: "A, pai masina e gata, uitati-o acolo!". Intradevar, masina mea era parcata mai intr-o parte, am mers la ea si am luat-o la examinare.
Pentru ca am fost vag la inceput referitor la micile retusari la vopsea, va spun acum ca trebuia vopsita capota , haionul, usa dreapta spate si aripa stanga fata (zgariate foarte adanc, deci nu iesea prin polish).
Cum ma uitam eu asa la ea ce vad: vopseaua cursa la haion si pe capota; in interior pusa la nesimtire pe bord antena de la carkit.
Le-am zis despre probleme si antena au impins-o intre bord si parbriz, cu motivarea ca acolo trebuie sa stea si ca din graba au uitat sa o puna, iar cu vopseaua au recunoscut ca am dreptate si mi-au zis ca in 15 min e gata, numai sa astept. Le-am zis, nu mai bine vin maine dimineata, sa stea inauntru ca vopseau sa se usuce mai bine.
A doua zi m-am dus la service pe la ora 10, cand ce sa vezi imi zice tipul ala de era un fel de sef ca masina nu a iesit cu trebuia si au bagat-o din nou la vopsit. M-am inegrit de furie, dar totodata in sinea mea, mi-am zis ca oricum nu rezolv nimic cu cearta, asa ca am acceptat sa revin in urmatoarea zi pentru ami lua masina de data asta in regula.
A treia zi, n-o sa va vina sa credeti dar aceeasi problema, vopseaua avea tot felul de puncte, parerea mea datorita faptului ca nu fusese bine pregatita. Aceeasi replica "Astazi o revopsim si maine fara indoiala e gata" .
A 4 zi, aceeasi nemultumire - nu era vopsita bine -, masina nici nu mi-au mai aratat-o, mi-au zis numai ca este la cuptor pentru vopsire. Simteam ca inebunesc, sigur ca imi venea sa-i iau la bataie pe toti, dar am ales calea mai ponderata.
A 5-cea oara eram deja hotarat sa o iau asa cum era, practic nici nu mai ma interesa cum iesea.
Am studiat-o, dar nu am observat nimic neinregula, zic in sfarsit a iesit bine.

Asta se intampla exact cu o saptamana inainte de Paste.
Ieri dupa ce a plouat si obsevand ca stergatoarele bateau un pic aiurea, am fost la un prieten la service sa le regleze, cand ma uit spre capota, ce sa vezi icon_pale.gif numai basicute, nu pe toata suprafata, dar cam 1/4 din ea tot este.

Bineinteles, ca in secunda 2 eram peste ei la service, le-am aratat minunea si seful de service vorbind cu un subaltern al lui zice; Ti-am spus eu ca nu o sa tina!" si catre mine "nu stiu cu ce s-a dat pe capota asta ca nu prinde vopseaua, oricum o bagam la revopsit, numai ca de data asta o sa folosim ..., pentru a prinde mai bine"

De data asta nu am mai rezistat si i-am luat ca la circ sau cum se zice am facut urs cu ei argue%5B1%5D.gif .

Urmarea: Luni 12.05.2008 sunt programat la revopsirea capotei.

PS: Mai bine o lasam naiba asa!

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
R_a_z_v_a_n

Presupun ca este cel de la iesire spre Pitesti? :soare:

Ala de langa benzinarie?

LE: "Neshte" sfaturi de ce n-ai cerut inainte de a purcede catre ei? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, cel de langa Rompetrol.

Sfaturi am cerut, iti da-i seama, dar de altii mai buni n-am auzit.

Asta e, am patit-o acum, n-am decat sa vad cum o scot la capat.

Toate cele bune!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ala nu e service,e o bomba.

Varul meu a dus masina acolo pt.tinichigerie/vopsitorie si dupa aprox.2 luni nu-i mai gaseau masina.

Gresisera si o vopsisera albastra in loc de verde :( iar despre calitate,ce sa mai vorbim,cred ca

au vopsit-o cu trafaletul :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aoleu, nu-mi vine sa cred ce citesc! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: Mai bine am schimba titlul topicului ca sa fie specificat service-ul si sa il mutam in aria de feedback de service-uri...macar sa citeasca si altii si sa stie ca de asta e facuta aria aia. Daca aveti nevoie de ajutor la asta, dati-mi de stire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rog initiatorul topicului sa imi trimita un PM cu denumirea servicelui, dupa care voi muta topicul la aria de Feedback.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi se pare deloc normal ca numele serviceului sa fie tinut secret. Eu cred ca ar trebui sa fie in titlul mesajului. Sigur ca pt cei din Slatina e usor de ghicit daca citesc mesajul, DAR la search nu apare nici un hit. Nu ar fi mai bine ca viitorii potentiali clienti sa stie de problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Numele topicului nu e secret, a fost trecut in titlul topicului. Am editat titlul si am mutat topicul in aria Dealeri si serviceuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tot pe 12.05 se presupune ca este gata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Acum o jumatate de ora am venit de la service, ia ghiciti?

Da , bravo, ati ghicit, NU E GATA!!!!

Culmea nesimtirii :o , frate, dimineata cand am dus masina mi s-a spus ca la orele 16 sa vin sa o iau, dar surpriza :( , la ora 16 masina era doar pregatita pentru vopsire, iar idiotii de acolo incercau sa-mi explice tehnologia de ultima ora folosita.

Pe langa faptul ca masina nu era gata, mai era data si muzica la maxim. imi venea sa turbez si sa-i iau la pumni :angry: , poate asa se trezesc la realitate.

Nici nu mai am cuvinte :huh: , ma duc maine dimineata la 09 sa o iau.

Va tin la curent.

Modificat de felix12xwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si?gata, negata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry!

A iesit binisor, nu bine.

Oricum, in zona farului dreapta era scurs lacul ca niste picaturi de apa si cand le-am aratat au zis ca se rezolva imediat; au bagat-o inauntru si au polisat-o.

Asta e!

Morala : daca nu e neaparat necesar lasati-o asa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:icon_thumright:

Vorba lu` Razvan, trebuia sa intrebi si tu inainte sa te duci. Ei "este" printre cei mai blana dintre service-uri de prin oras!

Asa este, asigura sau asigurau, acum nu mai stiu, service la Hyunday, insa la ce service asigura....

Unui prieten cu Santa Fe, i s-au ars tot ce inseamna jumatate de instalatie electrica pe masina, adik jumatatea dreapta mergea cu far, semnalizare si alte luminozitati si jumatatea stanga nimik. O luna au stat astia de la Capital Leasing sa isi dea seama ...ce are, dar sa o mai si repare.... Pana la urma au trimis-o la bucuresti si au rezolvat aia de la service-ul central.

Deci... :offtopic:

N-ai mah cu cine...niste....!

Modificat de claudiu slatina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Astazi am fost iar peste ei, vopseaua s-a exfoliat, crapat, cojit (nici nu stiu cum sa-i zic) pe o portiune de 30 cm.

Am sa-i fac niste poze ca sa vedeti si voi ce meseriasi sunt la aceasta firma.

Luni programat pentru R E V O P S I R E.

Nu ma las pana n-o fac ca lumea!!!!

Modificat de felix12xwk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ar fi o solutie sa-i pui sa iti duca EI masina in alt service pe banii lor? Unul unde sa faca treaba ca lumea din prima? Ai sa acumulezi doua degete de vopsea pe masina aia in ritmul asta, o racai cu spaclul pe urma, cum se lua vopseaua in ulei de pe pereti pe vremuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fx, din cate stiu nu se da direct peste vopseaua cea veche, mai intai se pregateste, dupa care se da cu noua vopsea, asa ca nu are cum sa fie vopsea de 2 degete. Pai daca ar fi cum spui tu, iti dai seama cate straturi as avea eu acuma pe masina daca nu ar fi fost indepartata cea veche!?! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La revopsiri se matuieste fosta vopsea, se curata, primer, apoi vopsea, apoi lac. Era o evidenta exagerare artistica partea cu 2 degete, dar nu se curata piesa pana la metal si se dau destule straturi pe ea. Straturile sunt infime, dar se aduna, si daca nici n-a fost perfect fiecare strat anterior (ca de-aia esti la revopsit) iti dai seama ce frectie iese.

Modificat de fx_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte bine spus fx, aceeasi parere o am si eu: o sa iese fix o brambureala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu incep sa cred ca e o problema cu vopseaua, ceva...

ori nu o prepara ca lumea, ori nu pun ceva, ori nu pastreaza proportiile!n-am de unde sa stiu exact, da e ceva putred in vopseaua aia.

eu iti dau alt sfat: mergi la o firma specializata in vopsele, ia vopseaua de acolo, si mergi cu ea la service!

Modificat de doctorul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e loc de dat cu parerea, hop si eu:)

Eu zic ca ori nu degreseaza/desprafuiesc bine suportul dupa slefuire, si atunci vopseaua adera prost, ori grund/vopsea/lac sunt incompatibile si nu fac priza, sau una dizolva pe cealalta, ceva de genul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu vrei sa incerci de 15 ori pe acelasi service ca poate mai strica si altceva baieti aia , mai bine ia alta dovada si mergi la un service calumea...o dovada cu capota zgariata ceva...

Modificat de gabriel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi, impreuna cu colgul felix, am facut cateva poze la masina.

No comment!

post-7451-1212845600_thumb.jpg

post-7451-1212845606_thumb.jpg

post-7451-1212845611_thumb.jpg

post-7451-1212845616_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci Claudiu, pentru postarea pozelor!

OT: E groaznic cum arata!!!! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!