Jump to content

4 MOTION


deocamdata
 Share

Postare recomandată

On 29.12.2018 at 15:22, DiLivio a scris:

Si eu am avut pierderi de ulei din cutia de transfer pe langa planetara dreapta fata, am inteles ca e o problema destul de intalnita. S-a schimbat simeringul (02D525596) si problema a fost rezolvata.

Cum s a rezolvat?!Am aceeasi problema si nu stiu cum sa fac.Am inteles ca nici simering modelul acesta nu se mai fabrica,multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ioncristina La mine a fost schimbat cam cu 8 ani in urmă și de atunci nu am mai avut probleme.

Există firme Aftermarket care mai produc acel tip de semering. De exemplu Elring 871.180

Orice service cât de cât ok, ar trebui să găsească piesa și să o poată înlocui.

Modificat de DiLivio
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
mauagariciu

Vreau sa schimb și eu simeringul la cutia de transfer cel care este spre planetară din dreapta deoarece începe ușor sa musteasca ulei acolo. Am văzut ca la Passat B6 flansa planetarei este întruna cu axul care merge până în diferențialul cutiei de viteze. Întrebarea mea este dacă în momentul în care extrag acel ax se poate scurge ulei din cutia automată în cutia de transfer? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!