Jump to content

T4 - Interior


madalin25
 Share

Postare recomandată

salve!

as vrea sa capitonez interiorul unui t4 transporter din 99

am 2 usi laterale culisante si usa dubla spate.

modelul scurt.

se gasesc pe undeva plastice de alea de comandat?sau se gasesc ceva asemanatoare?

k am vazut cateva facute cu material si is oribile....

sau este alta solutie? in afara sa schimb masina...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Emy D

    82

  • nelu_tm

    36

  • cabina

    28

  • noobsound

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Originale da te costa cat masina

cel mai bine cu capitonaj dintrala ca la MICROBUZELE MARI se pot face si fruomoase din material dar costa uite un site suna si vb si iti explica ei ce poti face !(nu e reclama) www.dypety.ro is de pe langa bacau astia si lucreaza destul de bine

sau dezmembrarari desi cred ca e cam greu sa gasesti un set complet poate pe bucati

Modificat de vw-raz-van
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sunat la astia si costa destul de mult si la ei...in jur de 1400 euro capitonaj + 1 bancheta 3 locuri rabatabila

poate mai stie cineva alta varianta.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1400 esti sigur???

un amic de al meu a facut cu 250 euro tot la ei cum dracu !cei drept scaunele alea de le pun ei un masinile pana in 9 locuri is destul de scumpe parca vreo 300 bucata sau 350 nu mai stiu exact !

mai stiam pe cineva dar nu face treaba asa de buna un tip de face tapiterii

walytop sau walitop parca se cheama firma cauta pe net poate gaeseti un nr de tel sau ma interesez eu si iti dau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salutare tuturor

am un t4 caravelle din 2002 cu AC

as vrea sa il fac sa fie climatronic stiti cumva ce piese mai trebuie sa cumpar???

sau daca nu macar sa fie cu climatizare la fiecare persoanavorbesc despre persoanele din spate(cam ce piese mai trebuie)

daca ii climatronic consuma mai mult? dar daca are ac si climatizare la fiecare pers?

daca stiti va rog sa imi spuneti si cum? ce mai trebuie schimbat/inlocuit

multumesc anticipat

TOATE CELE BUNE !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca am mai scris pe undeva despre transformare asta din ac in climatonic e destul de costisitor dar.....

cat despre clima in spate daca e transporter nu ai tubulatora si trebuie sai pui de caravelle (tavanul ) tre sa te intepi in furtunele de ac si sa le lungesti pana in portbagaj acolo mai pui un vaporizator si un ventilator !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

man mai uitate o data am caravelle dar nui cu climat in spate trebuia sa fie dar noa poate asha o vrut omu care l-o comandat... eu te intreb cam ce piese trebuie ..... si daca poti sa imi pui linku unde ati vb despre asta k io nu prea am tmp sa caut

ms k m-ai raspuns

TOATE CELE BUNE !!!

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poi in mare tiam explicat daca nu ai tubulatura tre sai pui , sa lungesti furtunele pana in spate ( in portbagaj in dreapta ) acolo vine o cutie de plastic in care vine vaporizatorul pe spate si ventilatorul ) plus macar capitonajul pe partea dreapta pe stalp (daca nu ai ) pe acolo urca aerul in tavan ! si cam asta ar fi pentru ac si pe spate (asta daca vrei artizanal ) sau daca vrei ca la carte iai si instalatie electrica originala cu butoane de comanda pe stalpul din spatele soferului)

pentru climatronic (pentru spate aceleasi componente ) plus panoul de pe stalp devine electronic centrala climatronic cu senzor de temp interioara plus toate actuatoarele de la gurile de ventilatie din interior plus recircularea le schimbi cu unele pe aer in prezent is pe cablu ! cam asta si displayul de climatronic plus un electrician cat de cat priceput care sa faca instalatia electrica in cazul asta

si ca avantaj castigi un afisaj frumos si un ventilator cu 6 trepte de turatie fata de 4 (sau 3 ) si cand ai temp dorita scade turatia la ventilatoare la minim !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms mai vreau sa vb p mess

dami te rog idu tau pe un pm

daca merg la un shroot auto si iau tavanu cu alea de ventilare..."telecomanda" de pe stalpu din spatele soferului climatronicul""din fata scz dah nu stiu toti termenii :) deci crezi ca aia ar stii sa mile puna? si cam cat crezi ca cer aia? nu cred k cer mai mult de 50e nu?

deci mie ce numi place nui clima in spate si cand merg la drum lung si stau in spate nu ajunge aeru ala rece pana acolo bn are ventilator dinala jos dah ala nu baga ca si clima... tata meu tot zice ca consuma mult mai mult cu climatronic...io nus de aceas parere eu cred ca si la ac daca dai la 4 tot manca nuh?

Este a doua oara cand te rog frumos sa nu mai dai quote la postul anterior . :)

Urmatoarea data iti acord un warning si 5 zile de suspendare a dreptului de a posta.

Multumesc pentru intelegere!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

@-paul nu stiu ce motorizare ai tu. eu am pe t4 caravelle dublu climatronic de 150 cai si nu am observat pe computer de bord nici o diferentza pe aceleas drumuri.

@ madalin. in cluj am vazut in 2 dezmembrati vw t4 si de marfa si de persoane. dubitze lovite. cred ca ai iesii mult mai eftin sa cumperi elementele interioare decat sa le faci la comanda. Intr-un loc am vazut nu mai putin de 5 vw t4 cand am cautat si eu pt t4 meu un carlig de remorcare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

luna trecuta am cautat de nebun si n am gasit nimic,,,

unde ai gasit t4 la dezmembrari??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la autonik am vazut ca au mai multe pe varianta manastur-zorilor.

si in lomb

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare ! Am un vw t4 doka si vreau sa ii pun un radiocasetofon . Am gasit aici pe forum un casetofon Alfa cu dimensiunile : L- 150 mm , l- 179 mm, h- 50 mm. Are cineva montat un astfel de casetofon . Daca nu , va rog sa imi spuneti ce model aveti voi si o sa imi caut :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am radio cd player JVC luat din Domo, si s-a potrivit perfect! Cam toate au aceleasi dimensiuni:)

Stie cineva cum se dau jos manerele (din interior) de deschidere al usilor din fata la T4? Vreau sa le desfac sa le pun Led-uri si nu stiu cum... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

manerul la mine cel putin e compus din 2 parti. Partia din fata e cu clipsuri si se scoate afara cu o surubelnitza lata.E ca si un capac al manerului Doar asa se poate da jos panoul usii deoarce sub acel capac vei gasii 2 suruburi.

Daca nu te descurci mai scrie ceva si incerc sa iti fac o poza cu el demontat.. e treaba ff simpla de 2 secunde

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si atunci "acea clapeta de deshidere" a portierei se da jos cu tot cu panoul usii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite partea acea a manerului se da jos. Am gasit o poza pe net :)

post-36206-1263335606_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu le-am desfacut la mine dar nu mai tin minte cum a fost, cred ca se ia fata cu o surubelnita mica si apoi partea cealalta se deplaseaza in stanga sau drepta si iese de pe panoul usii. In principiu este simplu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si dupa ce dau acel maner jos, pot sa dau jos asta?

post-61162-1263370884_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti desface usa bucatele daca vrei dar trebuie intai manerul acela si la mine am suportul de harti si pahar sau ce o fi tot pe panoplia usii apoi tu vad ca ai manual tre sa dai manerul de la macaraua de geam jos, in partea de catre broasca trebuie sa ai un surub mascat cu un capacel si panoplia daca incerci de jos se smulge de pe usa ca are niste clipsuri dar cu mare grija sa nu le rupi. eu am si o poza in manual dar nu prea explica cum sa o dai ci doar arata toate componentele.Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clipsurile alea de care vorbeste nelu nu se desfac. Practic dupa ce ai desfacut toate suruburile si ai putin joc la panoul usii acesta se impinge in sus si asa se desfac clipsurile.La mine cel putin asa ii. Oricum nu e foarte greu de desfacut. Daca cumva vrei sa dai jos panourile din spate de pe usa acelea sunt cu clipsuri care se desfac normal cu o surubelnitza lata fortzat putin. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti desface usa bucatele daca vrei dar trebuie intai manerul acela si la mine am suportul de harti si pahar sau ce o fi tot pe panoplia usii apoi tu vad ca ai manual tre sa dai manerul de la macaraua de geam jos, in partea de catre broasca trebuie sa ai un surub mascat cu un capacel si panoplia daca incerci de jos se smulge de pe usa ca are niste clipsuri dar cu mare grija sa nu le rupi. eu am si o poza in manual dar nu prea explica cum sa o dai ci doar arata toate componentele.Bafta!

daca poti, fa o scanare sau o poza la ce ai in manual :icon_thumright:

multumesc.

Noobsound, eu vreau sa dau jos numai panuourile usilor din fata + cea de pe partea dreapta. Am numai 3 usi in total, ca al meu e T4 Doka. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as vrea sa-ti arat dar are ceva compu si nu pot scana sau copia si nu stiu la poza daca se vede, dar voi incerca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se vede bine daca faci poza cu optiunea "macro", si fara blitz, undeva afara, sau intr-o camera foarte luminoasa. Si manerul de la macaraua de la geam, cum il desfac? am incercat sa il dau jos,nu a vrut sa iasa si nu am fortat ca mi-a fost frica sa nu il rup. Mi-ar fi de mare folos cateva indicii, pentru ca maine as avea ceva timp, si m-as ocupa de masina.

Merci :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!