Jump to content

T4 - Interior


madalin25
 Share

Postare recomandată

eu ma gandeam la vata minerala cu staniol pe o parte si ceva aluband,inca ma mai gandesc la alubandu asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Emy D

    82

  • nelu_tm

    36

  • cabina

    28

  • noobsound

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dar....ce imbunatatiri aduce izolarea asta? nu se mai aude motorul? Nu mai pierzi caldura iarna si nu mai acumulezi caldura vara? sau ce anume? Si, cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu daca stateam in soare daca tineam mana pe plafon radia caldura ca un calorifer dar am lipit polietilena cu antifon de tabla de la acoperis si acum plafonul e rece. O sa fac si o izolare ptr zgomot la motor deoarece nu o dizolva combustibilii si nu absoarbe apa. Am inteles ca se gaseste la Dedeman sau Bricostor undeva la 40 lei mp. adusa din import.Eu o vand cu 10 lei mp ptr constructii si diferite izolatii. la noi se produce ptr industria auto, diferite garnituri. Vata minerala nu este o solutie si nu are densitate. Ca sa faci o izolare buna e nevoie de o grosime considerabila ceea ce la plafon nu exista, dar cu polietilena de 1 cm grosime ai rezolvat-o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti pune te rog o poza cu polietilena asta expandata chimic,daca mai ai vreun rest ceva.Multumesc

polietilena asta e ca aia care se baga la parchet?

Modificat de cabina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e ceea ce stii tu dar eu pun si sub podele si e super. Pe www.palziv.com vezi despre ce e vb. E firma mama din Israel

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ma duc la Dedeman si le cer polietilena expandata chimic de 1 cm imi da ce trebuie?e la pachete ca poliestirenul expandat/extrudat dar de culoare verde cumva?

la noi la vanuri cat intra?sa stiu cat sa cumpar;daca lipesc cu prenandez tine?sau trebuie la fel ca tine cu antifon?

Modificat de cabina
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu daca le ceri si stiu ce sa iti dea. se vinde la metru liniar din rola. Eu vand la placa de 1x2m bucata. cred ca eu am folosit vreo 4mp plafon si lateral fara usi fata. Daca ai avea nevoie de cantitate mai mare ti-o aduceam eu ca nu e mare greutate dar e volum si e la sfert de pret fata de magazin dar ar insemna 200 mp sa renteze sa vin.Asta daca nu cumva iti reamenajezi casa si ai nevoie de cantitate mare

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

prin curier sau posta rezolvam?ce zici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din partea mea e ok dar e volum si nu stiu cat iti ia posta sau curierul dar hai sa vb pe mess Nelu_tm2000@yahoo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea inteleg ce fel de insonorizant vreti voi? nu va ajunge cel de fabrica? Tabla mea pe interior e captusita cu un fel de strat de cauciuc de vreo 3 mm si intre table am un fel de vatelina.

In poza se vede materialul. Poza am facut-o cand am dat difuzorul din spate jos.

post-36206-1267739613_thumb.jpg

Modificat de noobsound
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta la tine. La mine la Doka, daca dau jos capitonajul de pe plafon sau "fetele" de usi , e pur si simplu...Goooool.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa am si eu la partea din spate la aripi cu vatelina dinaia dar la plafon, usi si laterale e goala. La caravellu meu ptr ca e de persoane, geamuri electrice si oglinzi cu incalzire electrice inchidere centrala , am crezut ca e si izolata dar am constatat ca pe tabla de la acoperis are doar o bucata de carton de smoala lipita de 40x50 si nimic altceva asa ca am izolat-o si acum e altceva :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cam cati bani ai bagat in izolare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

100 lei cu antifon si folie , antifonul din comert si folia de polietiena de la producator la pretul meu special

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cat ai facut ( ce suprafata ai acoperit) ? doar plafonul? eu as vrea sa fac la doka, plafonul, usile si "podeaua"... cred ca intra 200 lei numai in folia aceea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am facut plafonul si partile laterale, usa culisanta , fara usile fata si aripile spate care sant izolate de producator.pai calculezi mp 10mp =100lei la mine mai ieftin si cu rezultate mai bune nu exista

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ooo... Chiar e ieftin . dar vorbim noi pe mess de treaba asta si vedem cum facem cu transportul. :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A mea n-are nimic,intre tabla si pfl nu e nimic,pe tabla sunt mici portiuni de un material,nu stiu ce e,care cred ca e pt rigidizare,sa nu flambeze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E foarte buna o operatie din aceasta de izolare si e destul de ieftin. Eu incerc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa incerci ca am incercat eu inaintea ta si iti spun ca e beton izolarea si fonic dar mai ales termic. Inainte de noi producatorul a testat-o si e covins ca merita cum ai vazut si tu pe www.palziv.com Daca pui sageata de la maus pe bulinele albastre din imaginea cu masina iti si explica ce reprezinta si de ce s-a izolat acea parte. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vad ca e o firma care e colaborator direct cu ei,Tropal Romania SRL,

Judet TIMIS

Localitate/Sector CHISODA

Adresa DN DN 59 KM 8+550 C***** .Tu esti sau concurenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe mine ma bate gandul sa ma bag la o asemenea izolare.

Emy D cand o faci as imi zici si mie cat te-a dus cu tot cu transport. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu exista concurenta in europa de est si e singura firma din tara care produce asa ceva. Mai fac ceva in ungaria dar departe de ce se produce aici. ce se gaseste prin Dedeman sau bricostor este de import si e la sul nu la placa. In cazul in care cineva doreste si se asociaza si cantitatea depaseste 200mp ma deplasez la locatie cu materialul si daca e rentabil cat de cat chiar pe gratis.

Modificat de nelu_tm
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie sa incerci ca am incercat eu inaintea ta si iti spun ca e beton izolarea si fonic dar mai ales termic. Inainte de noi producatorul a testat-o si e covins ca merita cum ai vazut si tu pe www.palziv.com Daca pui sageata de la maus pe bulinele albastre din imaginea cu masina iti si explica ce reprezinta si de ce s-a izolat acea parte. Bafta!

Nelu, ma refeream la faptul ca o sa imi fac izolarea asta. Stiu ca ai incercat tu si esti multumit,de aceea vreau sa imi fac si eu, la toata masina.

@Doru, eu mai trebuie sa astept cateva saptamani ca momentan nu am bani, dar o sa imi fac si izolatia cand i am.

Modificat de Emy D
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ai cu cine sa te asociezi si merita sa aduc cantitatea dorita tie iti ofer posibilitatea sa imi platesti in iulie partea de care ai tu nevoie :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!