Jump to content

Imi Ploua In Masina!


cogito
 Share

Postare recomandată

Salut, imi intra apa in masina atat in fata cat si in spate doar pe partea stanga, am depistat ca ar intra prin fata pe la prag, dar curios e ca se aduna mai multa apa in spate decat in fata, e logic? Ce rezolvare ar fi? Din ce am citit ar trebui sa dau fata metalica jos si sa pun silicon in josul ei. Asta ar fi rezolvarea? Si sa desfund gaurile daca sunt infundate.. ?! Dar tot nu inteleg de ce ar fi mai multa apa in spate decat in fata :)

20160115_174130.jpg

Modificat de damnedbastard
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    4

  • carceacristian

    4

  • ayk

    3

  • mihai20

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

In primul rand verifica sa vezi daca nu cumva ai scurgerile din partea de jos a usii infundate, aceasta este cauza infiltrarii apei in masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare tuturor,sunt nou aici dar cu aceeasi problema ca ceilalti,adica apa in interior,doar ca la mine doar in spate este apa. itradevar si la mine sta apa intre usa si prag in fata dar culmea ca in fata nu este ud doar in spate. Primul pas voi desface usile din fata sa schimb garnitura din usa,cum am vazut la parerile anterioare. Sa vedem dupa aceea daca mai se infiltreza pe undeva.

Modificat de Nagy Zoltan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foloseste silicon pentru a etansa fata de usa de metal pe rama de metal a usii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

La fel si la mine in dreapta fata, cand o sa prind o zi mai calda am sa etansez fata de usa, sper sa rezolv problema. Pot folosi orice silicon?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am si eu o problema. Am un Passat B5 din 2003 si, cand ploua, incepe sa se umezeasca capitonajul interior de la coltul stanga sus al parbrizului. Am fost la mecanic, a scos parbrizul, l-a lipit din nou dar problema a ramas. Stie cineva care este problema si eventual solutia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!