Jump to content

Probleme / schimbare becuri plafoniera


bbs
 Share

Postare recomandată

Salut, as vrea sa stiu si eu cum se poate demota plafoniera fara sa o stric sau sa rup ceva. As vrea sa schimb una de pe un Comfortline pe al meu care e Trendline, deci o sa am nevoie sa trag si un fir pt iluminare. Asta de la comf are si luminile ambientale si suportul de ochelari. De asta vreau schimbarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    24

  • bbs

    10

  • Adutz

    10

  • Al Bundy

    9

Am vazut asta, numai ca vroiam sa stiu cum iese din plafon, ce prinderi are. Topicul de care zici e despre golf4. La ala stiu, vroiam pt golf5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este in garantie? Daca faci modificarile pe care le doresti vei pierde garantia la partea electrica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

Stai linistit, ca e o mare vrajeala asta cu garantia, doar sa faci reviziile la ei. Da in fine, nu despre asta e vorba, zi-mi cum se desface ala.

Modificat de bbs
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavian1910

Se scoate cu o surubelnita si cu multa grija capacul acela de plastic care seamana cu o priza de aer iar de acolo e simplu, 2 surube si vine jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa folosesti o surubelnita cu cap de plastic ca sa nu ramana urme vizibile la plasticuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi.. Am rezolvat si e super tare. M-a ajutat un prieten care a mai desfacut la alt golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

octavian1910

cat te a costat plafoniera ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine m-ar interesa pretul la o plafoniera cu lumini ambientale si suport de ochelari,poti sa ne spui cat ai dat pe ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Undeva la 100 de euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da-mi si mie un pm cu un loc de unde as putea sa iau asa ceva...in afara de jetta lu taicamiu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca la nr asta 021.434.85.15. Il am tot de pe forum dar numai stiu cum il cheama. Sunt undeva pe Str Dezrobirii, in zona Lujerului, Plaza Bucuresti. Ei nu ofera montaj, tre sa te descurci singur. Daca vrei, dupa ce cumperi astea iti dau pe cineva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
.... deci o sa am nevoie sa trag si un fir pt iluminare. ....

Si pana la urma ai avut nevoie sa tragi fire suplimentare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca am citit pe forum la cineva care si-a schimbat plafoniera si spunea ca nu mai e necesar firul de alimentare ca la modelul vechi de passat, iar de cumparat pentru cei din Bucuresti incercati la Augsburg-costa pana in 200lei(doar plafoniera, fara suportul ala mai mare de ochelari)

Eu nu ma indur sa dau 200lei pe asa ceva, astept sa gasesc una pe vreun Golf5 sau Passat B6 troznit ca nu cred ca se vinde mai mult cu 100 lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am pus cu luminat ambiental si nu mai necesita nici un fir. :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Auras: Kalu ti-a spus chiar tie aici. :cheers: Si el tot de la dezmembrari a luat-o. Vroiam sa fiu sigur ca nu a fost doar un caz fericit ;) .

Mersi. Bafta.

Modificat de Acidutzul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Cine a schimbat becuri la plafoniera fata sau spate? Va rog frumos sa ma ghidati si pe mine in scoaterea plasticului transparent sa ajung la becuri. Am tot incercat cu o surubelnita fina, dar lasa urme si tot nu iese. De unde sa incep, dinspre parbriz sau dinspre luneta? Multumesc si precizez ca am cautat inainte sa postez, dar n-am gasit decat schimb de plafoniera total...si ala la golf 4 parca era.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la jumatatea plafonierei din fata este o grila sa zic asa, ca o plasa ...

aia iese, incearca sa o scoti! apoi apar 2 torxuri pe care le desfaci si gata, iese plafoniera, de aici te descurci!

pe spate iese cu totul geamul, cu tot cu rama, trage de ea in jos!

sper sa reusesti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci ca sa schimb becurile trebuie sa dau plafoniera jos complet ? Becul se schimba pe deasupra...cum dracu...o sa ma uit, merci frumos

LE: Gata, am rezolvat-o merci

Modificat de WooZie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune niste poze, lumineaza poporul!!!! Cum ai facut?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum a zis colegul Lucian mai sus, am dat-o jos si am rezolvat-o in casa :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eeeee, eu nu am luat-o in casa, wozzie nu mai speria lumea, ca nu e asa greu!

Ciupi, e simplu de tot, citeste explicatia mea de mai sus si ... nu ai cum sa te incurci.

Oricum satisfactia a fost mai mare atunci cand am schimbat becul de la bricheta! :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte bine Lucian, vezi daca are cine sa-ti arate.......

Ma bucur ca impartasesti cunostintele si cu alti colegi de forum.

Eu nu am mai intrat pe forum ca sa vad discutia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT:

daca nu erai tu ... eu o spargeam. :D

am zis sa le fiu si eu colegilor de folos, cu ce pot!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!