Jump to content

Pozitionare Bricheta


O1 Sport
 Share

Postare recomandată

Weekend-ul trecut am montat cotiera proaspat achizitionata pe masina. Toate bune si frumoase, s-a potrivit perfect pana la bricheta. Datorita suportului de metal al cotierei ce se prinde pe caroserie a trbuit sa scot bricheta care era pozitionata exact intre frana de mana si scrumiera spate. Am renuntat la bricheta in favoarea cotierei. Unde pot monta bricheta?

Poate a mai modificat cineva si poate sa ma ajute

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Langa scrumiera fata? La mine acolo este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune niste poze te rog sa ne dam seama exact despre ce vorbesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai cumva langa frana de mana un loc mai adanc nu sh cum sa itit explic,o gaura sa spunem asa ?

vezi ca merge montata acolo,sa o gauresti cu ceva ca acolo e plastic,dar trebuie sa scoti consola de plastic care e prinsa cu cleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista 2 tipuri de console centrale de O1 cu amplasare a brichetei diferita

O1 Sport probabil c-o are pe cea cu bricheta in locul unde la celelalt model este cup-holderul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Nu stiu daca mai este de actualitate, dar si eu am patit la fel cu bricheta....in concluzie, am tras un cablu de la ea si mi-am montat o tripla(de "brichete") in "buzunarul" de sub radio. Cablul l-am tras prin consola de mijloc, deci nu se vede nimic, e f estetic. Oricum imi este mult mai utila acolo acea tripla din cauza alimentarii GPS-ului, altfel trebuia sa stau cu cablul de alimentare intins la maxim si mai ma si incurcam de el. Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am avut aceeasi problema si am polizat putin din piciorul cotierei ( muchia aceea inalta in care se lovea soclul brichetei) cat sa imi incapa bricheta . A trecut aproape 1 an de la treaba asta si totul este ok . Nu a fost afectata deloc rezistenta piciorului cotierei. Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
vlad_bargaoanu

O tripla cu led-uri marca RING, desfaceti capatul, sau lipiti alt fir. Anulati definitiv scrumuera si astfel veti gasi un orificiu in capat. Firul se scoate prin fanta de aerisire aflata pe dreapta, spre scaunul pasagerului din dreapta, aproape de podea. In continuare, firul se reintroduce cu mana pe langa consola si se rescoate dupa ce ati trecut de conectorul centurii de siguranta 9toate acestea pe partea dreapta a consolei, nu spre sofer. La final, lipiti firul intr-o mufa dedicata. La final, culmea, se inchide si capacul de protectie de la scrumiera insa nu mai culiseaza usor, datorita faptului ca lipseste scrumiera (tripla Ring am lipit-o cu banda dubla-adeziva 3M).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Salut.Nu vreau sa deschid un topic nou.

Are cineva o bricheta montata in aceasta pozitie?

Ma intereseaza si siguranta pe care ar fi pusa deoarece cea de sub cotiera functioneaza.

Multumesc

IMG_20170413_193140 [640x480].jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

te duci la dezmembrari si iei un cablu de bricheta cu mufa aferenta, te legi pe firele brichetei din consola

in felul asta folosesti siguranta originala...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!