Jump to content

Cati Litri Are Rezervorul Fabiei 1 ?


godoroja
 Share

Postare recomandată

intra si 60

vezi postul meu #5

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Am bagat odata 52 litri si inca nu eram pe rezerva (pe rosu). L-am umplut pana la capacelul metalic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

stiti cumva daca si motoarele diesel au aceasi rezerva de combustibil,m-am uitat vreo 5 minute pe langa buson pana ma intrebat un vecin daca vreau sa masor nivelul motorinei ochiometri:( eu nu am vazut nici un buton ,sau clapeta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ultimele 3 alimentari: BC arata ca mai pot parcurge 30 km, si am alimentat cu 53, apoi iar 53 iar ultimul plin cu 52.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut! Eu la ultima alimentare am bagat 50 de litri cand imi arata ca mai pot merge 80km cu benzina pe care o mai aveam.

ps Eu stiam(ca si alti colegi de aici) ca rezervorul are 45l plus 7l rezerva

Va salut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
45 litri si rezerva de inca 7.

45 de litri . si in momentul cand mi-a aratat pe galben cand s-a aprins pompa aia in bord .. aveam cablu vag comu bagat si imi idica 9 litri benzina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ultima alimentare am bagat 41,5l iar in rezervor cred ca erau vreo 9l, acul atingea usor zona rosi dar nu s-a aprins martorul din bord. Precizez ca am scos si aerul din rezervor, caci daca nu il scoteam intrau cam cu 3l mai putin. In concluzie cred ca rezervorul are undeva la 50l.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rezervorul la orice automobil are cit e trecut in cartea de identitate !

In practica nu are voie sa intre mai mult de 98 % in el...asa ca daca intra mai mult exista o singura explicatie: pompa de combustibil v-a furat !!!

Si apropo de pompe...nu mai alimentati de la petromv de linga Billa tricodava caci am fost furat la greu acolo !

Modificat de 120 L
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pompa de combustibil o fi furand dar nu cu 10 litri la 45 litri. Ultimele alimentari au fost 52-Rompetrol, 54-Mol, 53-Rompetrol. Cu fiecare plin merg 950 - 1050 km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai am zis...vezi citi litrii are rezervorul trecut in CI...

La mine are 45 si cel mai mult am reusit sa alimentez cu 41 de litrii dupa ce am mers pe rezerva vreo 50 de km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

45 litri e trecut si la mine si cred ca la toate fabiile

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Ok, pt ca threadul e deschis, si nu am gasit unul asemanator pt mk4 voi posta aici.

Am 15l in rezervor, vazuti cu VAG-ul, insa acul din bord indica pana la linia inrosita de mine. Dupa un calcul simplu, daca pana acolo sunt 15l, pana la 1/1 ar trebui sa fie 60.Cine greseste, vag-ul sau acul ?

Si off, KM subliniati de mine, ce arata ?

Daca postul nu e unde trebuie, doresc sa fie mutat unde ii e locul.

Poza nu este reala.

post-70085-1284047811_thumb.jpg

Modificat de w1st
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel kilometraj subliniat de tine este de fapt kilometrajul partial sau jurnalierul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

La mine cel mai mult am reusit sa bag in rezervor 32 de litri :( , Sambata dimineata am plecat spre mare si imi arata ca as mai putea merge cu masina 85 de kilometri , asa ca am facut plinul si au intrat 32 de litri. In rest am mai pus maxim 27 de litri, oare sa fie rezervorul mai mic ? Sau pur si simplu am toate acele de bord date peste cap :( ? Ideea e ca imi arata gresit si vitezometrul , de ex mergeam pe autostrada cu 130 (atat imi arata Waze) si in bord aveam 180.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!