Jump to content

King Euroservice


falken
 Share

Postare recomandată

Salut,

Astazi (de dimineata pe la 8) am facut un accident usor pe soseaua pipera din care a rezultat grila din fata sparta (partea superioara a grilei - cea cu OOOO de la audi) .
Am fost la politie pe grivitei (sa imi iau adeverinta) am stat vreo 3 ore pe acolo,totul bine si frumos, mi-a mai adaugat politistu si farul dreapta la lista, dupa care am fost la un punct de constatare a daunelor pt Allianz (poate ajuta pe cineva unde sunt toate punctele) :

Punctele de constatare a daunelor auto ale Allianz-Tiriac Asigurari, in Bucuresti:
Sector 1: Delta Electronic Service - B-dul Expozitiei nr.1-3
Sector 2: Automotive Trading Services (ATS-Reprez. Citroen) – Sos. Pipera nr.42
Sector 3: D.A.B Service - Cornul Luncii nr. 2-4
Sector 4: Radacini SRL (Reprez .Daewoo) – Sos. Giurgiului nr. 52-54
Sector 5: King Euroservice - Prelungirea Ferentari nr. 70
Sector 6: Top Lac Service Auto - B-dul Timisoara nr.179
Programul de lucru al punctelor de constatare:
Luni- Vineri in intervalul orar 9:00- 16:00

Aici tipul care a constatat dauna (foarte amabil si ok) - (am asteptat sa zic 20 min de cand am venit - am completat o fisa) pana cand m-a chemat in birou...a facut poze,etc.si l-am rugat sa imi recomande un service...mi l-a recomandat pe cel de mai sus la care voi suna acum sa cer niste info si sa ii rog sa ma programeze si voi reveni cu detalii

ce sa mai zic....tineti-mi pumnii va rog smile.gif

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost chemat la service a doua zi (sambata) la ora 12 . Ajung acolo (prelungirea ferentari nr 70 este adresa service-ului,iar eu am venit din afara buc) si aflu ca persoana cu care am vb nu este la service dar ca a vb cu un alt domn de acolo care stia ca trebuie sa vin.toate bune si frumoase,ii spun domnului acela ce si cum si ce vreau (vroiam sa mi se dea bara jos si sa mi se faca reconstatarea - ma interesa daca masca are ceva sau nu,daca are ceva sa o schimbe cu totul,daca nu sa fie doar revopsita) si domnul respectiv imi spune ca trebuie sa vin luni ca nu are oameni care sa faca asta....zic ok si intreb cand luni,mi se spune sa fiu acolo pe la ora 9.ajung astazi acolo (pe la 09:15) si ii dau telefon domnului cu care am vb sambata,acesta imi spune ca nu a ajuns inca si ca in 5 min ajunge,logic ii spun nici o probl ca il astept.intre timp vine domnul care m-a chemat sambata (au vorbit in prealabil banuiesc pentru ca a venit direct la mine) si imi zice ce si cum,imi cere fisa de constatare,se uita putin la grilaj,nici nu imi cere sa ridic capota sa se uite si in interior,ii spun ca as vrea o reconstatare sa stiu din start daca mai trebuie ceva in afara lucrurilor scrise de domnul de la constatari de vineri.imi spune ca reconstatarea se face doar cand vin piesele comandate pentru ca fac munca de 2 ori (datul de masca jos si pus inapoi pt reconstatare si apoi iar aceeasi operatiune cand vin piesele).am insistat daca nu exista vreo posibilitate sa se faca asta si mi s-a spus ca se poate face pe cheltuiala mea si ca dureaza in jur de 2 ore.Am intrebat daca atunci cand vin piesele si se constata ca trebuie schimbata si masca (daca trebuie) nu se va face munca de 2 ori ? mi se spune ca nu,ca oricum masina ramane acolo. acum nu stiu,mie mi se pare aiurea,oricum totul este suportat de casco ca doar de asta platesc casco,nu imi place sa pierd timp si sa merg pana in ferentari (am facut cam 2 ore pe drum pana acolo si de acolo inca o ora si ceva pana la birou in pipera) doar ca sa se faca ceva ce se putea face de sambata...inteleg ca sunt un service nou,nu am nimic cu nimeni,dar nu imi place sa pierd timpul asa.

va rog sa va dati cu parerea si sa imi spuneti sugestiile voastre.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Falken , daca ti-ai facut reparatia acolo spune-mi si mie te rog daca esti multumit.Pt ca si eu am suferitt un accident usor si urmeaza sa-mi deschid dosarul de daune la ei.Eventual , lasa-mi un nr de tel pe privat , te contactez eu ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Sal,

scuze ca nu am raspuns mai repede,am o perioada incarcata si nu am mai avut timp de forum (spre rusinea mea).

1.am insistat pe langa domnul Robert ca am nevoie de masina vineri (am dus-o luni in service) si joi seara am luat-o.

2.Mi-au schimbat farul care avea urechiusa aceea de la suport partial crapata

3.mi-au revopsit bara fata foarte frumos (nu am nimic sa le reprosez)

4.nu am avut nici un fel de problema (decontarea directa de la alianz)

5.mi-ar fi placut sa stiu cine a lucrat la ea si sa il cinstesc cu o bere dupa program

se cunostea (poate inca se mai cunoaste) diferenta la vopsea din cauza ca vopseaua de pe masina s-a mai matuit putin (e normal odata cu trecerea timpului) iar cea de pe bara era proaspat vopsita si frumoasa :P

Din ce am vazut eu s-au achitat foarte bine de sarcini, iar eu ca client sunt multumit de ceea ce au facut.

Sper sa continue tot asa si sa nu-si coboare nivelul de profesionalism

drive safe :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

revin legat de operatiunea pe care am avut-o la acest service....din pacate am constatat ca mi se curata vopseaua acolo unde am avut bara din fata lovita...voi pune poza sa va formati fiecare o idee...

ps: pozele

hpim0750nc9.th.jpg hpim0751fs2.th.jpg hpim0752bo1.th.jpg hpim0753mh4.th.jpg hpim0754sh4.th.jpg hpim0755cj8.th.jpg hpim0756ii2.th.jpg

cum ar trebui sa reactionez la situatia asta ? sa fac scandal ? nu este in stilul meu, sa caut alt service ? trebuie sa platesc... astept sugestii

Modificat de falken
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Mergi la seful de service, arata-i masina si incearca amiabil sa discuti problema.

Bafta multa, ca ai nevoie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este vopsire sau revopsire ?(s-a schimbat bara). Daca da exista o explicatie !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@PPPPP - este o revopsire pentru ca s-a "decis" ca bara nu trebuie schimbata ci doar revopsita, daca ai vreo idee pentru care a aparut situatia asta chiar te rog sa imi explici.

multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am vazut pana acum la revopsire dar la piesa noua se mai intampla datorita vopselurilor pe baza de apa ce nu adera intodeauna la primerul "de nou" al piesei.

Mai ales la revopsire ar trebui sa vorbesti cu seful de service. Eu zic ca se rezolva ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

vom vedea...am incercat sa il sun astazi si are tel inchis...voi mai incerca caci sa ma duc pana acolo si sa fac drumul degeaba....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

A mai fost cineva intre timp la acest service?

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Scriu pe forumul acesta desi nu mai am un VW doar pentru a va impartasi experienta mea cu acest service;

Am un Renault Megane benzina si am fost sa mi schimbe cureaua de distributie si fulia defazoare care este tot pe distributie si care reprezinta un defect des intalnit la motoarele astea; In fine am mers la acest service si pe langa distributie mai aveam de schimbat si semeringul de la arborele cotit, Mi au facut operatiunea in atp 4 ore, am stat si langa ei. Dupa atp 100 km de mers am vazut ca iarasi imi curge ulei pe la semeringul schimbat de ei, m-am intors la service si mi au zis ca daca nu este din vina lor (ceea ce lasau sa se inteleaga inca dinainte de a se apuca de masina si a vedea ce este) urma sa platesc eu manopera - ca imi desface iarasi distributia practic. Binenteles ca m-am dus cu semering de la mine ca sa nu ma complic si sa nu stau cu masina acolo pana fac ei rost de altul in cazul in care acesta a fost defect- desface masina si constata binenteles ca nu e vina lor incercand sa ma convinga ca piesa a fost proasta si ca in nici 100 km s-a defectat nicidecum ca era pusa stramb -ceea ce se vedea cu ochiul liber , mizand pe faptul ca sunt necunoscator si nu stiu cu ce se mananca doar doar sa mi scoata banii din buzunar pentru greselaa lor practic- dupa discutii aprinse timp de at o ora cu "inginerul" lor si amentintari ca ma duc la OPC si ca am pe cineva la OPC si ii aduc peste ei mi-au inlocuit semeringul cu cel nou adus de mine- am stat cu ochiii la ce facea mecanicul si m-am asigurat ca face treaba cum trebuie de data asta- binenteles ca nu au mai fost pb dupa; au fost insa  altele - cel care a umblat la distributie a facut o cu atata grija incat mi a deplasat o conducta de la AC si am ramas imediat si fara freon in instalatie(binenteles ca nu au vrut sa imi reincarce si instalatia de AC ca daca doar nu am cum sa demonstrez ca asa a fost ... asta e)-  Dupa vreo doua incep sa constat niste zgomote la motor pe care le am ignorat la inceput deoarece se auzeau f incet - am desfacut in cele din urma capacele la distributie deoarece facea f urat si constat ca cureaua era stransa tambal lucru ce ma va costa in continuare role +pompa de apa distributie - zgomotul initial a disparut insa am ramas cu un frumos huruit de rulment la distributie-

Concluzia este ca in cazul meu baietii astia au lucrat fix cu picioarele la masina mea lucru ce m-a costat pe langa piesele anterioare si manopera platita lor piesele pe care va tb sa le schimb acum din cauza faptului ca cureaua de distributie a fost pusa la futui-masa nerespectand nici un fel de cuplu de strangere sau masurare a tensiunii in curea inainte s mi predea masina- lucru care ma putea costa chiar motorul daca mai stateam o vreme.

Aveti grija cum alegti service ul la care facet astfel de operatiuni riscante !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!