Jump to content

Usile nu se deschid nici electric nici cu cheia


adilau
 Share

Postare recomandată

  • Administrator
R_a_z_v_a_n
17 minute în urmă, C o s m i n a scris:

Daca ar putea intra in masina sa deschida capota...

Nu bre, pe exterior.

Trebuie neaparat actionata clapeta ca sa poti debloca sistemul ala al capotei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Neaparat. Altfel nu se deblocheaza broasca, s-o poti trage de limba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspuns Cosmin.

Tocmai am aflat ca sarcina imi va fi mai usoara pentru ca scutul nu mai exista :).

Totusi inainte de a trece la fapte si a risca sa prajesc ceva pe acolo plusul pe borna si masa pe sasiu, da?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

C o s m i n

Banuiesc ca ai rezolvat-o deja, dar da.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Baieti ajutor,am ramas fara baterie,moarta complet,masina inchisa complet iar cu cheita mecanic nu merge ,incerc stanga dreapta si este blocat iar daca apas in timp ce rotesc atunci se roteste in gol!ce pot face fara sa sparg geamul daca e posibil la Passat 3c!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai forteaza cu cheita. O sa deschida

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Abdula Varol Luis

Salut.

Am si eu o problema cu inchiderea mecanica. Ideea este cam asa: nu folosesc telecomada, doar cheia. Am schimbat ieri bateria si azi la un test a reiesit can am un consumator, pe care nu am reusit sa-l identific. Pentru ca n-am timp saptamana asta sa rezolv am hotarat sa scot o borna cat e parcata, dar am constatat ca nu pot sa inchid/deschid masina din cheie fara curent. Butucul invarte in gol pe partea soferului si in dreapta e blocat. Cu bateria pusa n-am probleme. Cam ce este de verificat?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

refaci butucul pe partea soferului - exista kit de reparatie - ca sa poti incuia mecanic.

Daca te referi la ce sa verifici, legat de consumator.... din pacate, tot.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abdula Varol Luis

Pai butucul ala se poate strica astfel incat sa functioneze doar cu sursa de curent? Daca era stricat butucul nu era normal sa nu pot sa deschid din cheie nici atunci cand am bateria pusa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

CAm nu, ar fi trebuit sa deblocheze mecanic usa soferului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Buna ziua , am probleme cu usa de la sofer , nu se mai deschide de nici un fel mai mult ca sigur ca au sarit sufele deoarece si manerul din exterior si cel din interior se misca prea lejer si a ramas blocata , daca e asa cum o pot deschide ca sa umblu sa pun sufele la loc . Multumesc de sfaturi .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!