Jump to content

Bara Fata Golf 5 / Jetta


WooZie
 Share

Postare recomandată

Si eu a-si fi interesat . Dar m-ar interesa poze cat mai detaliate . Am mai vazut pe undeva o descriere cu poze asemanatoare cu cele din ETKA dar nu sant prea explicite . Eu am rupt suportul de bara din dreapta si e sifonata si bara . Nu ma prea pricep dar vreau sa stiu ca daca ma apuc reusesc s-o pun si la loc . Daca cunoasteti pe cineva care vinde bara golf V (noua, nu sh) care sa se incadreze (nici mica , nici mare) rog PM

In speranta ca ne poate ajuta cineva

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    30

  • Bobo Chill

    13

  • andy_nr10

    11

  • WooZie

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

mare smecherie nu este.

ai 4 suruburi la fiecare aripa pe interior care trebuie date jos .

2 suruburi in lateralelel farurilor pe interior inspre grila.

si inca 2 daca nu ma insel in spatele grilei :) si tragi de bara si iese .. :P

daca nu uit poate fac maine 2 poze sa iti arat:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o intrebare: la Jetta este la fel ca la Golf? Ma gandesc ca s-ar putea sa fie niste mici diferente si, daca aceste diferente exista, as vrea sa le aflu si eu.

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt interesat cum se da jos bara. Am si eu o mica problema in partea dreapta, eu presupun ca este vorba de ceva suport. Pun si o poza, e facuta mai de multi si acum parca s-a mai departat un pic.

bild003qf7.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@iLL One --> se multumeste :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok am vazut prezentarea .Din cate vad eu este pt GT (model Jetta).Ma intereseaza daca am probleme cu fire ceva care sant prinse pe bara ca atunci cand umblu sa nu rup ceva fara sa-mi dau seama .Pentru bara normala prinderea este la fel ?! . Suportii de bara sant prinsi cu surubuir , nituri ?! Pentru ca la unu nu am deloc prinderea exista o improvizatie si la celalalt sant crapate fantele de ghidare sa zic asa .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

As dori sa demontez fusta fata. Ma puteti ajuta? A demontat-o cineva?

Am auzit de la cineva ca ar fi ceva picioruse ale fustei care sunt lipite de bara si pentru a da jos fusta fata trebuie data jos toata bara. Este adevarat?

P.S. Sper ca am postat bine... Nu chiar bara fata, dar e legat de ea :D.

Multumesc anticipat!

Modificat de rex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e la fel ca la fusta spate. o demontezi mult mai usor daca o dai jos cu tot cu bara.

1 ai loc sa umbli

2 vezi ce faci

e prinsa in cleme de bara.

Modificat de iLL One
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum se observa din poza, intre farul din stanga si aripa, am un spatiu care pe dreapta nu exsita. Masina nu a fost lovita, asa am luat-o de dincolo. Intrebarea este daca se poate trage farul mai in fata, si daca operatia poate fi facut fara a demonta bara fata ? Merci anticipat.

http://img518.imageshack.us/my.php?image=23022009m.jpg

Modificat de Co5ma
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e la fel ca la fusta spate. o demontezi mult mai usor daca o dai jos cu tot cu bara.

1 ai loc sa umbli

2 vezi ce faci

e prinsa in cleme de bara.

Faza e ca nu as vrea sa dau jos bara. Se poate da fusta jos fara sa dau bara jos? Si, evident.... fara sa rup cleme...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai sigur poti rezolva daca ai acces la un elevator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ rex: faci cum vrei dar ai sa te chinui foarte tare sa umbli cu mana pe dedesupt sa scoti clema cu clema (daca o scoti) sa-ti rupi unghiile si sa lucrezi fara sa vezi (in cazul in care nu ai elevator). E foarte usor sa dai bara jos...crede-ma...e lego. Eu m-am chinuit la fusta spate sa o dau jos fara sa dau bara jos si intr-un final am reusit sa o scot, dar de intrat nu am mai intrat si aici vroiam sa ajung. Clemele alea trebuie impinse si pe interior ca sa faca tzac si sa se fixeze nu doar impingi de fusta si gata intra. Intra foarte greu si nu vei avea cum sa impingi pt ca si bara este moale si se va flamba si tot vei fi nevoit sa dai bara cu totul afara.

Faci cum vrei, eu te sfatuiesc spre binele tau :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat costa un trager? vreau sa imi pun bara fata gti look de la JOM si multi imi zic ca trebuie si trager pt a o pune... acum nu stiu...marti o so pun si am sa vad... estimativ cat este un trager ?si mai excat lamuritima si pe mine ce este acest trager?

Modificat de nowar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu exact cum sa-ti explic...vezi ca este trecut si mai in urma...citeste tot topicul ca s anu ai probleme cu moderatorii...:(

e suportul radiatoare + bara transversala de care vine prinsa partial bara fata in 2 suruburi daca nu ma insel...

din poza pusa pe "spoiler spate" cu bara de la JOM nu inteleg mare lucru... : cand primesti bara, da grila de GTi deopate si fa o poza de sus in jos doar la bara ( adica sa fie pozitionata cum e in poza... si o fotografiezi de deasupra...) si iti spun daca merge simplu sau iti arat ce trebuie taiat...ca asa nu am cum sa explic...

nu te agita ca un pepsi ca e pacat...oricum ar fi o sa o potrivesti...contraza pe mine... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kalu ms mult...o sa apelez la tine daca este vreo prob,ca nu as mai vrea sa mai cumpar si alte XXX ca sa se potriveasca...XXXX

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Abia astept sa dai mai multe detalii referitoare la bara asta si poze, dar asta dupa ce o vopsesti si o montezi si sa zici si impresii despre ea cum se aseaza pe masina ca asa bara arata destul de bine, iar pretul e foarte bun.

Intrebarea este daca la bara asta trebuie si proiectoare de Gti sau merg alea normale si daca vine cu buza de jos, eventual daca se poate adauga pe ea o buza de la firmele astea de tuning ex rieger ca pe bara de Gti originala, daca grilajele de la proiectoare se pot pune si originale si grilele centrale daca sunt la fel, asta in caz de lovesti ceva.

Tu ai spalatoare de faruri, vine si pentru asa ceva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

arata bine... acum sa vedem montajul :)

aceleasi nedumeriri le am si eu ca Auras... in legatura cu proiectoarele si instalatia de spalare faruri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci...din vad eu...cred ca bara o sa vina perfect, fara nici o modificare... :blah_:

proiectoare trebuie sa fie cele de GTi...nu se potrivesc cele normale...

loc ptr spalator exista...iti trebuie restul :)))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spalator se are :P

in legatura cu proiectoarele... intreb pt ca chiar nu stiu acesta spect, vorbim de acea masca din plastic sau efectiv proiectorul in sine? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci bara sa incadrat perfect....vine putin iesit farurile pe la margini,lucru minor tinand cont cate trebuie sa faci daca pui una originala...dar nu se observa absolut deloc....asta pt ca bara nu este originala GTI...ink nu am apucat sa o vopsesc maine o trimit la vopsitorie... si o sa revin cu poze gata pusa si vopsita...eu nu am spalatoare de faruri si nici proiectoare asa ca nu stiu ce sa va spun legat de asta...dar are gauri pt proiectoare .. si sistem pt spalatoare

Modificat de nowar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tzakapaka - tu ai GT sport din ce vad eu...proiectoarele tale se potrivesc perfect

cele normale nu merg si gata - nu e vorba de nici o masca din plastic...:D

nowar - farurile trebuie sa vina perfect - nu vin acum ptr ca sunt reglate dupa bara normala...

la montat - din reglaje le dai "mai asea - mai asea" mai in fata mai in spate si trebuie sa iasa bine :lol:

si...nu exista grila de GTI fara proiectoare - asta ptr ca nu exista GTI fara proiectoare :icon_thumright:

insa daca nu ai proiectoare deloc acolo se potrivesc si grilele de gt sport fara proiectoare - ca sa nu stai cu gauri

asteptam poze cu ea montata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vineri ma apuc si eu de operatiune, numai ca eu am bara originala de GTi.

Kalu, daca te rog poti sa incercuiesti pe una din pozele lui nowar (daca nu se supara), aproximativ unde ar trebui sa tau din ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!