Jump to content

Bara Fata Golf 5 / Jetta


WooZie
 Share

Postare recomandată

mie mi-ar placea asta (1K0 805 903 J GRU):

post-9788-1211492224_thumb.jpg

dar nu cred ca se potriveste la un golf normal.

pe tmtuning era poza piesei de mai sus.. dar zicea ca pt rabbit normal are 3 gauri pe centru.. (nu era nici o poza) dar cred ca era asta de mai jos (1KM071609 9AX) :

post-9788-1211492658_thumb.jpg

are cineva idee daca se poate face ceva sa se potriveasca cea de sus (de gti/gt/jetta) pe un tdi ?

Modificat de ceetah
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 343
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kalu

    30

  • Bobo Chill

    13

  • andy_nr10

    11

  • WooZie

    11

Top Posters In This Topic

Posted Images

de ce sa nu se potriveasca...? tot golf e...

normal..mai trebuie mici schimbari...(modificari...)

sunt deja destul de multi care au bara GTI pe TDI...

si apropo...bara care iti place tie e model american...(semnalizarile din bara...:P )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stii pe cineva care face acele modificari ? si cam care ar fi acele modificari?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din ce am vb cu liviuxp200 trebuie doar intrat putin cu flexul pe sub bara...dar exact unde nu stiu...probabil asta vad baietii la service cand o monteaza...;)

sau mai intensificam o discutie cu liviu... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

defapt io intrebam doar de fusta aia de 3 cm de jos... nu de toata bara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fusta(prelungirea) aia este cea de ''Individual'' si o am eu pusa pe masina.Vine direct pe spoilerul stock,se prinde in clips-uri si doua suruburi la capete...din pacate pretul la ea e foarte mare...am vazut in jur de 300 eur minim.. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tudor_ionutz

Fusta aia e aproximativ 1700 RON la dealer, nevopsita :lol: .

Exagerat de scumpa din punctul meu de vedere.

defapt io intrebam doar de fusta aia de 3 cm de jos... nu de toata bara
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vai de capul meu.. nu inteleg cum poate fi asa de scumpa....???!! mi.a dat planurile peste cap.. :)(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

stie cineva unde se poate vopsi o fusta d-aia?

am una noua, si cei de la inter auto euro service mi-au dat pm si au zis ca ma costa 5 mil si mi se pare mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am dat 1,5 mil pe vopsit la un service respectabil (poate cel mai respectabil din Iasi)... :D ..si a iesit foarte bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la pretul asta ma asteptam si eu. asa vopsitul depaseste pretul piesei.

mai stie cineva o vopsitorie profi in buc dar cu preturi acceptabile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la inter auto am vb si eu sa imi vopsesc 4 bandouri...de pe usi..nu si cele de pe bara ca alea mi-au spus ca nu se pot face...(practic nu stia cum sa ma refuze)...si ca sa ma inchida mi-a zis:4 mil...1 miliom fiecare bandou...voi ce spuneti?

sorry de off topic..dar si eu caut o vopsitorie rezonabil..asta nu inseamna moca/treaba prost facuta...dar nici sa ma descalte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca ar trebui sa ne deschidem topicul nostru cu vopsitoria.. poate ne raspund mai multi :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in legatura cu bandourile alex abc a dat 5 mil cu tot cu cele de pe bara fata...deci daca fac treaba de caliate ar cam merita...(sunt greu de vopsit - nu sunt data in primer ,adica pregatite ptr vopsit - de asta e asa mare pretul..)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da asa este...insa trebuie treaba buna facuta ca altfel nu tin :( .Eu le am deja de un an jumatate si arata ca la inceput..exceptand cateva mici lovituri pe cele laterale de la portierele altora...deh,traim in Romania :blink: ...Eu zic ca merita investitia.Masina arata cu totul altfel! :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Zilele trecute am facut si eu o prostie si mi-am lovit bara fata in partea stanga.Nu am casco la ea deci trebuie sa-mi cumpar alta impreuna cu un bandou stanga. Pe piata, in Buc, am gasit la mai multe preturi: la 3 mil (bara + bandou) iar la altii ajunge si pe la 6 mil (bara + bandou). Sunt piese turcesti? cum fac sa-mi dau seama care e original. cineva imi spunea ca cele turcesti sau ce natie or fi.. nu prea se potrivesc bine. ajutati-ma cu un sfat ceva. daca eram in bani multi, o luam pe cea originala. si-a cumparat cineva bara mai ieftina? s-a potrivit bine? peste astea tre sa mai pun si o vopsire la culoare (argintie) si aia mai costa cateva mil.. :|.

Multumesc.

PS: nu vinde nimeni o bara de Golf 5 vopsita argintiu? eventual cineva care a facut un upgrade si si-a luat o bara de gti? :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este de preferat sa iei o bara originala second hand decat una noua facuta "pe vapor"...un amic de-al meu a schimbat la passat 3...si a 4 a a pus-o originala...

primele 2 erau mai scurte pe lateral cam cu jumatate de centimetru...:offtopic:) - bine ca treaba s-a facut pe asigurare...

sfatul meu este sa iei una orij de la reprez... sau second din dezmembrari...bandoul il poti lua oricand de la reprez..nu are cum sa coste mai mult de 40 lei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc mult! deja sunt 90% hotarat sa iau bara originala.. desi cei de la magazin ma asigurau ca nu e panarama domle'! dar decat sa ma tiganesc cu ei si sa nu ne intelegem, mai bine iau una buna din prima si gata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mare intrebare

cum se desface grila centrala de la spoilerul normal de golf? (aia neagra de jos)

ca ma chinui de o ora si nu reusesc sa imi dau seama... :P

Modificat de angel eye
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cu un pret pentru buza fata de GTI ma ajunta cineva? :offtopic: Numai cea de pe mijloc, pt ca restul spoilerului este d GTsport si se potriveste.

Modificat de arboby
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

:icon_redface: si un cod eventual la piesa ceruta de arboby... :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

imi cer scuze...am uitat sa postez si codul: 1K0 805 903 D :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sal.

in speranta ca nu voi fi huiduit de unii cum ca "s-a mai scris", "ai dat search".....etc,am si eu nevoie de un DiY cum se demonteaza bara fata la golf 5.

daca se poate si exemplificat cu poze,asa cum e la golf 4,raman dator de o bere(fara alcool)

Modificat de b_76_jaf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!