Jump to content

Pret Passat B6


CT 10 VWP
 Share

Postare recomandată

lasi contractul la firma de leasing dar lasi si masina acolo.nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si afacerea care este.pierzi masina, pierzi avansul si ratele de pana acum, casco, impozit,rca si comisioanele.bune afaceri mai faci.te mananca rau de tot sa o schimbi.cu ce te-a suparat in asa hal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai logica e alta: s-ar putea ca in banii (sau aproape ca valoare) care mai am sa ii platesc de acum inca 4ani, sa imi cumpar Passat NOU in leasing pe 5 ani, datorita fluctuatiei euro. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

frate e criza financiara!!!!sincer, nu te inteleg...cati bani pierzi la treaba asta?avansul pt masina noua il iei in calcul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pierd 6000euro = avansul + 11rate lunare

si sincer imi permit sa pierd banii astia, daca imi iese faza cu masina noua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da.ok.daca iti doresti asa de mult...da-i drumul la treaba.iti urez bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tipu care isi da passatul de 1.6FSI cu 12.000 euro de care am zis mai devreme acuma si-a incheiat leasingul. In total a platit 37.000 euro pe passat si acuma il da cu 12.000 :(. Poate are dreptate ct_10_VWP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deja am sunat la un dealer VW sa vad cat ma duce un Passat NOU, in leasing pe 5 ani si voi face o comparatie, chit ca pierd 6.000 euro intr-un an de rulare a 23.000km cu actuala masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sunt pentru masina noua - nu trebuie neaparat sa gandim cat pierdem, trebuie sa apreciem si avantajele lucrului nou. Niciodata nu vom gasi un lucru bun si ieftin! Sunt doua notiuni incompatibile.

Si revenind la topic - am fost duminica in targul Vitan sa ma uit (din curiozitate si ca sa fug de langa nevasta) la preturi - Passaturile de 3-4 ani oscileaza intre 12000 si 18000 euro, in functie de dotarile masinii, asa-zisii kilometrii, lustrul caroseriei. Erau vandute in majoritate de samsari si sincer sa fiu nu le-as fi dat nici jumatate din pretul cerut... Probabilitatea de a-ti lua teapa este tare mare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!