Jump to content

Parbriz Plin De Ciupituri


croco
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor.

In urma cu cateva zile a fost o vijelie. Au trecut niste tiruri pe langa mine si au ridicat un nor de praf si nisip in urma lor. Am crezut ca s-a murdarit parbrizul si peste vreo jumatate de ora sau o ora am vrut sa spal parbrizul. Stergatoarele vaceau un zgomot ciudat ca de harsait. N-am insistat, mi-am zis ca s-au murdairt lamelele de la stergatoare si poate au nisip in ele si nu am vrut sa zgarii parbrizul. Am curatat lamelele si am incercat sa spal din nou si acelasi rezultat.

Le-am lasat asa cu gandul de a spala a doua zi masina. Bineinteles ca nu am avut timp sa o spal, plus ca era inorat.

Astazi m-am uitat mai atent la parbriz si am observat ca parbrizul este ciobit in foarte multe locuri. Toate acele puncticele care nu se curatau erau de fapt ciobituri.

Ce pot sa fac? Raman asa cu el? Se poate salva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca mai ai ce salva la el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate solutii care au dat rezultat nu se gasesc pentru acest lucru :( .Parbrizul nu se poate polisha pentru ca apare efectul de lupa.Punctele mai mari de la lovituri se pot repara la ateliere specializate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ar fi unul , doua, nu mi-as face probleme, dar sunt multe. Este aceeasi senzatie ca atunci cand ai facut un drum lung vara si e plin parbrizul de insecte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa parerea mea singur solutie ar fi sa il schimbi... :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiar atat de sensibil e parbrizul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"toate face asa"; am parbriz nou din august, are vreo 30 33 mii km la activ si e plin de asemenea puncte; praful/nisipul ridicat de tiruri le sableaza fara problema.

Modificat de DragosR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am sapalat masina, nu mai este atat de deranjant. Pesemne ca mai erau si ganganii.

Asa ca il mai las, iar daca se mai ciobeste, il schimb. Am intrebat si un parbriz original este cam 5 mil (Saint Gobain cica e cel mai bun).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • vdragos a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!