Jump to content

Praguri Golf Iv


RazvyRULZ
 Share

Postare recomandată

Salut,

Am cautat si am gasit doar topic-uri despre praguri pt golf 3 si 5. Am vazut ca pentru golf 5 sunt praguri de plastic ce se pot aplica peste tabla. pt golf 4 exista ceva asemanator? Daca da, preturi? poze?

Multumesc

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur ca exista si pt mk 4.

Un exemplu ar fi cele montate pe modelul 20 Anniversary.

post-9546-1205757102_thumb.jpg post-9546-1205757119_thumb.jpg post-9546-1205757148_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mai gasit ceva, dar nu stiu daca nu cumva e acelasi reper ...

post-9546-1205847367_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Stie cineva preturi? Daca se vand ca si la golf V (adik poti lua doar pragurile sau tot setul= praguri plus sistemul de prindere care ... necesita gauri in praguri). Sunt interesat de asa ceva deoarece in urma unui "accident" (am avut un topic pe tema asta) printre alte damage'uri era si un prag infundat(fara vopsea sarita). Si m'am interesat in mare cum se repara pragurile si nu as vrea puncte de sudura pe prag ... iar cu pragurile false ... daca vreau sa evit sudura , clar ca vreau sa evit si gaurile in prag pt sistemele de prindere. Am vzt ca pt golf 5 au reusit sa le monteze cu ceva banda dublu adeziva+cele 2 suruburi care se prind in aparatorile din plastic.

Multumesc

Modificat de RazvyRULZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi sistem de prindere este valabil si pt cele de mai sus.

Nu stiu daca ai observat, dar in a doua fotografie in patea dreapta jos este mentionat: "use in addition 000071785 Adhesive kit". Trebuie comandat separat si acel kit dupa codul respectiv. :(

In privinta preturilor, imi pare rau dar nu le stiu.

Numai bine. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acelasi sistem de prindere este valabil si pt cele de mai sus.

Nu stiu daca ai observat, dar in a doua fotografie in patea dreapta jos este mentionat: "use in addition 000071785 Adhesive kit". Trebuie comandat separat si acel kit dupa codul respectiv. :P

In privinta preturilor, imi pare rau dar nu le stiu.

Numai bine. :)

sal,am citit si eu ce scrie aici,intrebarea mea este:buza aia de la mk4 aniversar se gaseste de cumparat?sau ce cod o fi?as fi si eu interesat sa-mi cumpar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate comanda de la orice dealer dupa codul: 1J0 071 609 B 9AX. Vine in primer, necesita vopsire.

Daca prin buza intelegi: spoilerul barii fata sau prelungirea acesteia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buza eu ii zic la aia ce vine sub bara,(prelungirea aia),de aia intreb,nustiu exact denumirea corecta,as lua tot kitu,aia codu lor?sau e codu de la?chiar nu stiu de aia intreb.multumes pt ajutor.

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din poze nu imi dau seama daca pragurile vin in partea de sus pana sub usa sau nu. daca aveti careva sau stiti va rog sa imi spuneti.

Multumesc.

m'am uitat mai atent la poze si mi se pare ca nu vin pana sub usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

k am inteles,nam facuto intentionat,am dat reply,in fine,cum fac sa-mi cumpar si eu,inteleg ca e seria aia acolo dar care e pt spoileru ala sub bara sau cum io zice?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa codul respectiv (part number) il poti comanda de la orice dealer. Bani sa fie, ca restul se rezolva. :icon_thumright:

... cred ca este destul de scump. :lol:

post-9546-1206032895_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat de scump poate fi?o sa sun maine sa intreb,si ar mai fi si aia de spate :)ai cumva si codu de la aia?as lua tot kitu,cred car fi belea:)ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic:

post-9546-1206107871_thumb.jpg

din poze nu imi dau seama daca pragurile vin in partea de sus pana sub usa sau nu. daca aveti careva sau stiti va rog sa imi spuneti.

Din poze mie mi se pare ca primul model postat de mine mai sus (cele de 20 anniversary) ar veni pana sub portiera.

Din pacate nici nu gasesc codul acestora in etka.

Poate ne ajuta cineva mai priceput. :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca voi pune, probabil am sa optez pt cele ce vin pana sub portiera, zic eu ca ar sta fixate mai bine acestea, pt ca evident varianta de montare va fii ceea cu banda dubla adeziva nu cu gauri in praguri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ne tii la curent.

Nu uita sa ne arati si rezultatul.

Bafta.

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am sunat eu azi la 2 magazine de piese,si am dat codurile si la buza si la praguri,nu miau gasit nimic:(,sigur asteas codurile?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Codurile sunt bune , numai ca NU le vei gasi decat in catalogul de tuning , nu si in ETKA, E.T.O.S. , etc. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau in ETKA accessories le mai poti gasi. :lol:

post-9546-1206208147_thumb.jpg

Modificat de WNS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pragurile sunt 1200ron bucata, iar spoilerul acela din cate imi aduc aminte este 1900ron bucata.

Bafta :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1900 ron ?atata costa?asa scump?mama nebunie:)nu se gaseste aftermarket?pai si unde sa mai caut?ce etka?cei aia?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se par exagerat de scumpe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt preturi de R32 sau GTI. Atata costa piesele originale. Normal ca gasesti pe aftermarket si la 1900ron iti iei tot si le si vopsesti :icon_thumright: vam spus pretul de piese originale :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si cum aflam pretu la piesele astea aftermarket?ce coduri?etc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intra pe site-uri de tuneri si vezi ce gasesti...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nam gasit nici unde ca am cautat,daca sti tu pune un link aici.tk

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!