Jump to content

Ornamente Exterioare Aluminiu


maryuskkk
 Share

Postare recomandată

am dat search si nu am vazut ca s-ar mai fi discutat.

si -a pus cineva asa ceva ? masina mea urmeaza sa vina, dintr-o prostie, fara aceste ornamente si vreau sa le pun obligatoriu. se poate oare? vor arata bine? de unde se pot cumpara si cam cat ar costa? montajul va fi oare de calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te referi la conturul cromat al geamurilor laterale (parca astea se schimba mai greu) ?

Daca sunt ornamentele cromate + bandouri nu cred ca apar probleme la montaj, practic se schimba cele simple cu astea. Masina o sa arate mult mai bine cu ele, dar nu stiu daca merita ca bani. E in jur de 200 ron un bandou pentru usa fata, si mai trebuie si vopsit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma refer la ornamentele care vin in jurul geamurilor laterale, la fel cum este in poza. din cate stiu, astea sunt din aluminiu iar eu , dintr-o eroare nu le am comandate. masina imi va veni curand, si vreau sa le pun ulterior.

post-2674-1205685642_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

toata lumea ocoleste subiectul asta? nimeni nu stie nimic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe masina vei avea unele negre, simple, nu ?

Sigur pot fi inlocuite cu ce vrei tu, doar ca nu iti pot oferi detalii despre pret/procedura de fixat. Incearca la PoRo, nu cred ca ar refuza sa te ajute :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cel mai sigur este sa vorbesti cu dealer-ul, pentru ca iti va oferi piese originale si mai de calitate - si cred ca asta vei vrea pentru masina aia, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

m-am interesat la PoRo. Ornamentele costa cu tot cu manopera aproape 1000 euro. si asta pt ca trebuie schimbate cu totul micile geamuri din spatele usilor spate. deci, fara ornamente.

Modificat de maryuskkk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Publicat (modificat)

revin cu aceasta problema: ornamentele din aluminiu la geamurile laterale la audi.

din cate imi dau eu seama, nimeni nu si-a pus after market aceste ornamente.

totusi, a avut careva dintre voi un accident cu masina in partea laterala astfel incat sa fie nevoit sa-si schimbe si ornamentele laterale pt ca cele originale au fost stricate din cauza accidentului? intreb asta pt ca vreau sa stiu daca imi pun ornamentele la geamuri, after market, daca cei de la service imi vor face o treaba de calitate.

daca v-au fost schimbate aceste ornamente cu ocazia unui accident ati fost multumiti de cum au fost fixate cele puse ulterior.

as vrea un raspuns daca se poate , pt ca vreau sa imi pun neaparat aceste ornamente.

Modificat de maryuskkk
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Ar mai fi o varianta daca ti le-ar fura sau deteriora cineva. Dupa care banuiesc ca se poate sa dai tu diferenta fata de unele noi necromate care ar intra pe casco.

Bineinteles ca nu sugerez asa ceva deoarece este ilegal.

O varianta legala ar fi sa vb cu cei de la vinzari si sa te anunte cind isi configureaza careva o masina fara ornamente cromate. Ii dai tu omului diferenta dupa care platesti manopera pentru schimbatul ornamentelor intre cele 2 masini. Bineinteles ca s-ar putea sa-i placa omului cind o vede cu ele si sa nu mai vrea :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu caut pentru al meu sa ii pun... Chiar nu stie nimeni de unde le putem achizitiona si daca le putem monta singuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

deci cum a ramas? a facut cineva pana acum asa ceva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pot gasi pe ebay,pt un audi b5 face lift e vreo 90lire,iar pt b6 vreo 130lire;contine tot kitul,adica usi,bord,grilaje aerisire,etc.Se pot comanda pe diferite culori,in functie de gusturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai idee cum sa scrie?? ca am scris mai multe denumiri dar nu am gasit nimic...apreciez ajutorul tau..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

gata...am reusit...urmeaza sa ma hotarasc la care..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmm, sa-mi dai si mie link sau...ceva sa vad si eu despre ce e vorba :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Si la mine s-au facut ca naiba alea de la geamuri....si mai ales ca e masina neagra iasa in evidenta f tare.Ma gandeam sa lipesc ceva folie sau ...daca exista de aluminiu sau de carbon? ca am vazut ca este de cumparat material ce imita carbonu si cica e si rezistent la apa si restu.Dati-mi ceva idei ca arata f urat si trebuie sa fac ceva in privinta asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu lipi nimic peste ornamentele de aluminiu.Si eu am avut aceasta problema,si ornamentele se pot curata cu solutie speciala pt metal si crom de la Meguiar's sau Sonax.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce sa mai curat...la mine is urate rau si nu se mai pot curata ca am incercat cu tot felu de chestii,de aia as lipi folie imitatie de aluminiu sau carbon sau sa le vopsesc negre sau naiba stie dar asa material sa faca si astia de la audi....naspa rau jur. :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Si eu am patit de de la spuma activa folosita la spalatorii (probabil era mai concentrata). S-au patat ornamentele din crom de la geamuri, sunt pline de pete mici albe. Am incercat diferite solutii de curatare si nimic. Ma gandeam la o revopsire a lor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

A cumpărat și montat cineva un astfel de pachet

post-9546-0-33522000-1295791589_thumb.jp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!