Jump to content

Sisteme audio si de navigatie (Tiguan 5N & 5N2)


alexabv
 Share

Postare recomandată

La comenzile de pe volanul cu 8 butoane.

Mulțumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-mi mai aduc exact aminte la modelele mai vechi, deoarece nu le mai lucrez asa de des.....dar îmi pare ca nu vor merge comenzile volan vechi la rns315, întrucât ai ceasuri și volan vechi, iar acestea (ceasurile) nu știu de protocol BAP,.cum lucrează 315.

510 stie și de BAP...și fara BAP, se rezolva din coding

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va rog frumos sa-mi spuneti ce parere aveti de aceasta navigatie. Pare dubioasa, e cu terminatia P (2015) dar la butonul din dreapta sus nu are steluta ci un microfon.

rns510 back.jpg

rns510 front.jpg

rns510 label.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eticheta pare falsificata. Sunt și cu microfon originale 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O ultimă întrebare mai am: ținând cont că nu prea folosesc partea de navigație la rns 510 din cauza hărților neactualizate, ce dezavantaje aș avea dacă mă orientez spre un rcd 510. La ce trebuie să fiu atent? Am înțeles că sunt versiuni care nu merg cu modulul de bluetooth. Cum pot să-mi dau seama? Există și aici probleme cu restartarea sau blocarea ecranului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt probleme cu ele, în general. Eu dacă as renunta la rns 510... m-as duce spre mib2 std sau rcd330g plus,  sa câștig niște functii, nu sa le pierd.

Rcd510 china, cele Delphi, nu sunt compatibile cu modul telefon bluetooth 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!