Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Cu ajutorul unui coleg forumist am activat si eu aceasta functia RANGE ! Problema e ca desi eu aveam 22 litri motorina in rezervor, la inceput mi-a arata un RANGE de 190 KM iar dupa 20 de km parcursi a urcat la 220KM ! Se calibreaza in timp oare ? Mai asteptam pareri si sugestii ... ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

Eu am folosit VagTacho pe un motor AXR si a mers...

Am setat bordul in asa fel ca atunci cand pui contactul sa se aprinde lumina de la ace si display-ul

Bineinteles, cu ajutorul unor meseriasi de pe forum

Ar fi interesant de facut sa se aprinda tot bordul, eventual becurile ce lumineaza numarul de inmatriculare pe spate. (Cum e la ultimile modele de Opel)

Oare merge ? ^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La problema mea nu are nimeni nici o idee ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine ma ajuta si pe mine la brasov cu functia range???? please.e...suntem mai multi care vrem asta.

p.s eu am bord motometer

Modificat de Al3X_G4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La problema mea nu are nimeni nici o idee ??

Ba da. Problema e ca nu ai nici o problema. E un comportament normal.

Range-ul se formeaza facand media a consumului din ultimii 50km si cati litri de combustibil mai ai. Prin urmare cand iti arata ca mai ai 180km ai mers putin mai usor decat inainte si range-ul a crescut ca ai avut un consum mai mic. Simplu, este normal acest comportament si evident ca acest range este influentat de stilul de condus a ultimilor km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai este o problema : eu nu am 50de km parcursi de cand am activat functia :D! E posibil sa fie si asta problema ! Maine o sa fac un drum mai lung si revin cu impresii ! Multumesc de raspuns ! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune cineva si o poza sa vad cum arata........ functia range....... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Uite incercuit cu albastru

post-2440-1206714226_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

haideti mai care ma ajuta si pe mine cu functia... merge la motometer?

Modificat de Al3X_G4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ziceti domnu voinea aveti drum pe la munte??? :) aducem sticle de nectar :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Al3X_G4 la bordurile motometer immo2 nu se poate face aceasta activare. Totusi la tine fiind din 2002 ar trebui sa ai bord motometer/bosch (cel mai probabil RB8) si ar exista o mica posibilitate de reusita dar nu e garantat. Posteaza nr VAG al bordului.

Sa vedem de a reusit "Claude" cu rescris eeprom-ului si daca la el merge.

Si eu am incercat la mai multe modele RB dar numai la cateva a mers din pacate. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ Al3X_G4 la bordurile motometer immo2 nu se poate face aceasta activare. Totusi la tine fiind din 2002 ar trebui sa ai bord motometer/bosch (cel mai probabil RB8) si ar exista o mica posibilitate de reusita dar nu e garantat. Posteaza nr VAG al bordului.

Sa vedem de a reusit "Claude" cu rescris eeprom-ului si daca la el merge.

Si eu am incercat la mai multe modele RB dar numai la cateva a mers din pacate. :Driver:

stiu ca e motometer ca am incercat sa ii dau km inapoi cu vag tacho si dadea acces denied... si cik numai la motometer e asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la o bora din 2004...se poate pune..."neuronul asta"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:Driver: Frumos din partea ta sa incerci sa manaresti o masina, care pun pariu, peste ceva vreme o vei pune de vanzare pe forum...... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as vrea sas ma programezi si pe mine daca se poate!am un glf 2004 cu computer mare!merge?daca da te rog sa-mi zici cum putem lua legatura si poate ma rezolvi si pe mine!ms mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite numarul de telefon al lui Dragos Voinea - 0722.764.706

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

pe cei din Botosani as putea sa-i ajut eu cu aceasta functie :P (si cu alte teste in limita posibilitatilor)

Modificat de cuiuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin cu pareri :) ! Dupa ce am alimentat si am parcurs 100 Km functia RANGE a intrat in parametrii normali ! Indica bine ! Va urez multa bafta :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei din Iasi ii pot ajuta cu functia de range si nu numai . Jorjel stie :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La intalnirea de la Fantanita va fi cineva care sa-mi seteze si mie aceasta functie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

as vrea sa stiu si eu daca merge la mine functia range.am o bora din 2000 AJM, computer mic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

domnu voinea daca e sa dau bordul jos si sa il trimit prin curier rapid ??? ce zici? merge?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!