Jump to content

Audi A2 1.4tdi


emilu
 Share

Postare recomandată

as vrea sa intreb posesorii de audi a2 ce parere au de acesta masina, costuri de intretinere, consum,fiabilitate....orice stiu legat de ea....multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un prieten de-al meu a avut un audi a2 1.4 TDI si pot sa spun despre el ca mergea ff bine si avea un consum incredibil de mic. Eu pe vremea aia aveam un Golf 4 90 CP si tragea mai bine ca a mea. Ca si confort 4 persoane stau ff bine inauntru, avea si climatronic si tot ce vrei in ea, scaune incalzite etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Imi plac buburuzele astea la nebunie:X.Sper sa fie urmatoarea masina.Consuma putin ,motorul trage destul de bine chiar daca nu este prea puternic,si la optiunile pe care le are este perfect cel putin pentru mine Climatronic:X,scaune si etc asta daca gasesti unul mai dotat:X

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stii cineva cat costa schimbatul distributiei ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

masina e foarte misto. 1.4 tdi e destul de sprintena si merge foarte fain. depinde ce dotari ai. a prietenei mele are scaune incalzite si cu perna lombara, computer de bord, senzori de parcare, volan imbracat in piele, cd concert (se aude incredibil de bine), climatronic, oglinzi electrice incalzite, etc, etc. din pacate are anvelope 205/40/17!!! si zguduie grozav la orice denivelare, desi in curbe sta foarte frumos.

despre costuri: daca ar trebui sa schimbi injectoarele stiu ca ustura: cam 18 mil bucata si are 3 cilindri. pompa de tandem (asta a trebuit schimbata la masina prietenei mele) costa 10 - 11 milioane... uleiul si filtrele nu mai stiu cat au fost ca a trecut ceva vreme de cand le-a schimbat dar a fost un pret decent...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Ca fiabilitate ce se cunoaste despre motorul 1,4 tdi in 3 cilindri.Ala pe benzina se cam plange lumea de el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Are un consum mic si un sprint mare.Motorul are aceleasi probleme pe care le gasim la 1.9 tdi,nimic in plus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 years later...

Buna ziua, la un audi A 2 1,4 tdi, am martorul de esp aprins. Pe tester imi da eroarea:01423- Lateral Acceleration Sensor(G200) 57-00- Electric circuit fault.  Am schimbat senzorul, dar este acceasi eroare, acum la fire, stie cineva unde se poate rupe, ceva sigurante? Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!