Jump to content

Coso Garaj


COSO Garaj
 Share

Postare recomandată

Noi sintem un service micut linga IASI in Miroslava,specializat in intretinerea si repararea masinilor grupuli VAG .Numele nostru este COSO Garaj.

Modificat de WVWZZZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

poti sa-mi spui te rog pozitia exacta a service-ului? desi mai trec ocazional prin miroslava, nu l-am observat.

m-ar interesa un schimb de ulei + filtru aer, polen si benzina la un golf 4 1.6 16v, cod motor AZD. te rog daca poti sa imi spui un pret pentru materiale si manopera, macar asa aproximativ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pret nu stiu sa iti spun...:P

Ca locatie de la semafor din Nicolina unde faci dreapta spre Miroslava pui bordul al 0 si ai exact 5.5km.Ideea e ca trebuie programare in prealabil pentru ca sunt aglomerati..vezi ca au nr in profil.

Bafta :)

PS:Am vazut ca au si consumabile!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci. de pret intrebam in eventualitatea in care intra cineva de la service pe forum :)

o sa trag zilele astea o fuga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
razvan_iasi

imi poate da cineva numarul de telefon de acolo, sa imi fac o programare?

M-am uitat in profil, dar nu am vazut nici un numar de telefon la initiatorul thread-ului.

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0726733239 - dnu' Florin ( de fapt raspunde secretara...dar cu el ceri...:( )

Modificat de kalu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Tebuie sa merg si eu,doar ca acum au elevatorul defect! ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tudor fan Golf

repara si altceva in afara de VAG?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu repara decat VAG! :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

cat ajunge manopera la distributie si schimbat ulei?Ca tot vad ca ati postat cativa.. [ps: piesele (curea,role,pompa) au fost comandate ,deci doar manopera ma intereseaza] Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu nu lucreaza cu piesele clientilor.Incearca sa iei legatura pe tel fix 0232233239 poate ai noroc.Oricum garantie nu vezi nici peste 100 ani cu piesele tale si nici nu stiu daca ai iesit mai ieftin ca ai comandat tu piesele caci au preturi ff bune pentru clienti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nimeni nu lucreaza cu piesele clientului, si sa mai ofere si garantie. Vad ca multi se plang de preturile de la Coso, dar recunosc calitatea.

Andreisergiu .... sa vezi ce frumos te costa 2300-2600RON afacerea asta la Renault :D

Nimik bun nu e ieftin.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

@Pitic: miam facut chiar acum 2 saptamani distributia si sincer nu cred ca ma ajuns mai scump.Toate piesele originale role+pompa in jur de 9 mil si manopera 2 mil + schimb ulei si filtre toate =12 mil maxim :blah_: cu tot cu transport si ..timp pierdut :rolleyes: oricum mz

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

unde are domnul mecanic serviciul...coso garaj, ca nu am mai auzit de el pana acum: ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In miroslava

Cum spunea cineva mai sus, faci la dreapta in Nicolina dupa OMV, la intersectia cu Biserica Catolica si mergi fix 5,7 km. E pe partea dreapta si are un panou in strada alb cu negru, parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Probabil ca o sa apelez si eu la acest service cand ajung cu masina in Iasi pentru ca vad ca toata lumea este multumita!

O lista cu preturi ptr manopera si diferite operatii banuiesc ca se afla la fata locului?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

ora e parca 80 de ron...iar manopera se calculeaza cf normativelor...de ex 1h/revizie parca ...asta ca sa dau un ex.dar te poti interesa de cat e normata treaba inainte de a se apuca de masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Un electrician bun gasesc la voi?Am ceva probleme cu masina(consumator ascuns) si as vrea sa o remediez cat mai recent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut....imi dati si mie numarul de telefon de la baietii din miroslava ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

0232233239 interior 1 pentru programari si piese.Va rog sa insistati,uneori poate fi ocupat si nu tot timpul din centrala va da ocupata linia.Sorry asa au setat-o cei de la Romtelecom.Va multumesc pentru interesul dvs fata de serviciile noastre.

P.S Multumesc tuturor pentru postari,pro sau contra.

Va saluta Florin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

unde este situat service-ul ca văd numai lucruri bune și as da și eu o fuga pt o discuție! Mulțumesc

s1 cm10 jellybean

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

MasinaPoporului

Miroslava. Se ajunge de pe varianta ori de pe la Belvedere din Nicolina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Domnul Florin,

Am un prieten cu un VW cu cutie automata.

Mi-a transmis urmatoarele:

 daca stie pe cineva care poate face o diagnoza la masina  ...cred ca i se blocheaza ambreiajul sau acceleratia...ramane accelerata. daca o opreste dureaza un timp si se deblocheaza....nu stie c  e e....pedala, turbina...e o problema mecanica sau de cutie...habar nu are...dar ii e frica sa mai mearga....

 

I-am dat nr dvs de fix sa va sune daca il puteti ajuta.

Sper ca e OK si il puteti ajuta....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles ca prietenul meu a sunat si indicatia a fost sa-si desfaca singur cutia si s-o trimita la Timisoara.

Asta la telefon.... sper ca totusi nu a fost un raspuns la misto....

Daca se pricepea la mecanica, sigur nu mai avea nevoie sa apeleze la un service.... iar o diagnoza prin telefon mi se pare cel putin ciudata....

 

 

Mai stie cineva si un alt service care se pricepe la VW in Iasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!