Jump to content

Zgarieturi Spoiler Fata


ovi_bravo
 Share

Postare recomandată

In urma unor parcari grabite, am reusit sa imi zgarii spoilerul fata peste niste borduri. Precizez ca doar partea aia neagra de dedesupt sa zgariat (cea cu proiectoarele) si nu partea vopsita. Cum as putea remedia aceasta problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Simplu ! Las-o asa. Nu are rost sa te chinui, pentru ca oricum vor reaparea. Ai putea incerca un polish, insa tare ma tem ca suprafata polishata va deveni cam albicioasa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am si eu o problema cu zgarieturile,dar in interiorul masinii pe plasticaraia din portbagaj.le pot trata cu ceva solutii sa-si mai revina sau cel putin sa mai scot din ele?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

sincer eu nu va pot ajuta cu raspunsuri , si eu am aceleasi probleme , dar nu te prosti sa dai cu polish , mai ales acolo unde ai zis banuiesc ca e plastic mat, si e zgariat pe dedesupt, nu ai cei face , iar in interior lafel, plasticu nu ai cum sal refaci la loc , decat daca se vede foarte rau , dai un silicon ca sa iti revina mai la culoarea initiala , dar zgarieturile nu ai cu ce sa le astupi pe plastic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are sens sa dai cu polish. Spoilerul este din plastic rugos. Nu o sa iti placa cum va iesi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
sincer eu nu va pot ajuta cu raspunsuri , si eu am aceleasi probleme , dar nu te prosti sa dai cu polish , mai ales acolo unde ai zis banuiesc ca e plastic mat, si e zgariat pe dedesupt, nu ai cei face , iar in interior lafel, plasticu nu ai cum sal refaci la loc , decat daca se vede foarte rau , dai un silicon ca sa iti revina mai la culoarea initiala , dar zgarieturile nu ai cu ce sa le astupi pe plastic

am incercat cu xerapol,am fost multumit de rezultate,dar pt.asta a trebuit sa depun o munca asidua,la inceput am avut rezerve,dar dupa mai multe aplicari a pastei si lustruiri efectele au inceput sa apara.nu vreau sa intelegi ca pasta asta face minuni,dar zgarieturile mai superficiale si nu foarte in adincime le-a scos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Unde ai gasit xerapol-ul de care zici? Am si eu niste zgarieturi in portbagaj si pe bord si as vrea sa le atenuez, cel putin.

Multam!

Nu mai da quote la postul anterior pentru ca este interzis de regulament!

Foloseste "add reply" sau "fast reply".

Multumesc!

aryes13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

incearca cu un feon de care folosesc cei de la colari auto, sa incalzesti suprafata avariata, sa intinzi ushor plasticul, dupa care reincalzesti si presezi cu granulatiile unei foi de shmirghel destul de abraziv pentru a da modelul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca cu un feon de care folosesc cei de la colari auto, sa incalzesti suprafata avariata, sa intinzi ushor plasticul, dupa care reincalzesti si presezi cu granulatiile unei foi de shmirghel destul de abraziv pentru a da modelul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!